2. İzmir Girişimcilik Zirvesi

Gelecek İçin Girişimcilik , Girişimcilik İçin İzmir
Güzelyalı Rotact Kulübü ve Ege Üniversitesi İİBF ‘nin ortaklaşa düzenlediği 2. İzmir Girişimcilik Zirvesi 10 Mart 2012 Cumartesi günü İzmir Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenecek.
Geçen yıl  7 Mayıs’ta Güzelyalı Rotaract Kulübü’nün ilkini gerçekleştirdiği zirveye 350 kişilik bir katılım oldu. Tam gün süren etkinlikte Tayfun Bayazıt, Baybars Altuntaş, Emrah Kaya, İhsan Ergin, Murat Şahin, Bedriye Hülya, Şebnem Karasu gibi girişimciler tecrübelerini İzmir’deki genç girişimcilere aktardı.
Bu sene daha yoğun bir programı olan bu etkinlik 10 Mart Cumartesi günü AKM’de yine gün boyu sürecek. Bu seneki konuşmacı konuklar alanlarında uzman kişilerden oluşuyor.
Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Erhan Erkut ve Turkcell Girişim Fabrikası Direktörü İhsan Elgin ‘nin konuşmacı konuk olduğu ilk oturumundan sonra e- tohum kurucusu Burak Büyükdemir’in panel başkanlığında, indirdik.com kurucusu Mustafa Acet, pembepanjur.com kurucusu Haluk Akın, oyuncakdenizi.com kurucusu Serkan Hondur e-tuhum girişimcileri tecrübelerini aktaracak. Ardından Pozitron kurucusu Fatih İşbecer bir girişimde dikkat edilmesi gereken hususları, sosyalmedya.co kurucusu Fatih Güner ve 41?29! kurucu ortağı Alemşah Öztürk de deneyimlerini paylaşacağı oturumlar ile katılımcılar İzmir’de girişimcilikle dolu bir haftasonu yaşayacaklar. Zirve’nin sürprizi ise Asansör Konuşması Yarışması’nın İzmir’de ilk defa düzenleniyor olmasıdır, zirve katılımcılarından web sitemizde başvurusunu yapan şanslı 10 girişimci, fikirlerini Konuşmacı Konuklarımıza aktarma ve sürpriz hediyeler kazanma fırsatı yakalayacaklar!
Tanıtımları ve kayıtları yeni başlamış olmasına rağmen yoğun bir ilgi ile karşılaşan 2. İzmir Girişimcilik Zirvesi ‘ne katılımın bu sene 600 kişiye ulaşacağı tahmin ediliyor. Kayıt olmak için  www.izmirgirisimcilikzirvesi.com/ web sitesi ziyaret edilebilir.