2. Havacılık, Uzay ve Psikoloji Kongresi

Psikoloji Kongresi
Psikoloji Kongresi

Değerli Havacılık, Uzay ve Psikoloji Sevdalıları,

Geçen sene ‘Başlangıç’ temasıyla ilki yapılan Havacılık, Uzay ve Psikoloji Kongresini bu yıl 5-6 Aralık günlerinde, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirmiştik. Bu yılın teması “Ekip Kaynak Yönetimi (CRM)” olacak ama havacılık ve uzay psikolojisini ilgilendiren başka konularda da panel ve konferanslar, sözel bildiriler ve posterler de sunulacaktır. Uçak kazaları sonrasında psikolojik ilk yardım ve destek konusuna da özel bir yer vereceğiz.

1919 yılında İngiliz Hava Kuvvetlerinden Dr. Oliver Gotch “Havacılıkta uçuş psikolojisinden daha önemli bir çalışma alanı yoktur” demişti. Bu tespit, 100 yıl sonra bugün halen geçerlidir. Kazaların kök nedenleri arasında yer alan insan unsurunu en aza indirmede alanında yenilikçi olan bu kongreye katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

Kongrede buluşmak dileğiyle, saygılar sunuyoruz.

Havacılık Tıbbı Derneği Başkanı
Prof. Dr. Muzaffer Çetingüç

Kongre Adı: Havacılık, Uzay ve Psikoloji Kongresi
Kongre Teması: “Ekip Kaynak Yönetimi”

Kongre Tarihi: 5 – 6 Aralık 2020

Kongre Platformu: Çevrimiçi (Online)

Kongre Dili: Kongrenin resmi dili Türkçedir. Oturumlar Türkçe olup İngilizce bildirilere de yer verilecektir.

İnternet Sitesi: Kayıt, bilimsel program, konaklama, yemek tercihi gibi konularda güncel bilgilere www.hupkongresi.net adlı internet sitemizden ulaşabilirsiniz. İnternet sitemizdeki bilgiler düzenli olarak güncellenmektedir. Lütfen ziyaret ediniz.

Katılım Sertifikası: Pdf olarak e-posta adresinize gönderilecektir.

Kayıt ve Danışma: Kayıt için bağlantıya tıklayabilir ya da +90 545 853 15 35 nolu telefonumuzdan irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Bildiriler: Bildiri özetleri online bildiri sistemiyle toplanacaktır. Bildiri bildirilerin son gönderim tarihi 30 Ekim 2020’dir. Tek geçerli gönderim şekli bildirilerin online sistem üzerinden gönderilmesidir. Bildiriler kongre@havacilikpsikolojisi.net e-mail adresinden kabul edilmektedir.

Davet Mektubu / İzin Yazısı: Kongre katılımı için kurumlara verilmek üzere talep edilecek olan davet yazıları kongre sekreterliği aracılığı ile isteyen katılımcılara gönderilecektir.
Kongre Ücreti: Erken kayıt fırsatı 15 Kasım 2020 17.00’a kadar KDV Dahil 99 TL olarak geçerlidir.

İptaller: Kongre kayıtlarında 1 kasım 2020 tarihine kadar beyan edilen iptallerin hepsi iade edilir. Bu tarihten sonra yapılacak iptallerde iade yapılmayacaktır. Tüm iadeler kongre bitiminden sonra yapılacaktır.