2. Ders de Çalışırım Yemek de Yaparım isimli Yemek Tarifi Yarışması

Yemek Tarifi Yarışması

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşa şehrinde faaliyette bulunan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Türkiye geneli resmî/özel tüm lise ve dengi okullardaki 12. sınıf öğrencilerine yönelik, Ders de Çalışırım Yemek de Yaparım isimli “Yemek Tarifi Yarışması” düzenlemektedir.

YARIŞMANIN ADI
2. Ders de Çalışırım, Yemek de Yaparım Tarif Yarışması

YARIŞMANIN AMACI
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Türkiye ve KKTC geneli lise son sınıf öğrencilerine yönelik “Ders de Çalışırım, Yemek de Yaparım” isimli Tarifi Yarışmasının İkincisi, üniversite sınavının yaratmış olduğu stresi aday öğrencilerin üzerinden bir nebze atmalarını sağlamak amacı ile düzenlenmektedir.
BAŞVURU TARİHİ :22 Ocak-25 Mart 2019
KKTC FİNALİ :16 Nisan 2019

YARIŞMA İÇERİĞİ
Ana yemek ve tatlı olmak üzere iki kategori üzerinden online başvuru ile üniversitenin ilgili birimine gönderilecek tarifler ve görselleri ilk aşamada Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Aşçılık – Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü hocaları tarafından değerlendirilerek, her kategori için 20’şer tarif seçilecektir. Seçilen 40 tarif, sosyal medya üzerinden halk oylamasına sunulacaktır.

29 Mart-5 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacak sosyal medya halk oylamalarının sonucu 8 Nisan 2019 tarihinde finalistler belirlenerek duyurusu yapılacaktır. Tatlı ve ana yemek olarak iki kategoride 8’er finalist yarışacaktır.

Finalistler, 16 Nisan 2019 tarihinde Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu mutfağında değerli jüri üyelerinin önünde yarışacak ve değerlendirmeler sonucu her iki kategoride de birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü tarifler seçilecektir.

ÖDÜLLENDİRME
Her iki kategori için ödüller;
% 100 Eğitim İndirimi % 75 Eğitim İndirimi % 50 Eğitim İndirimi %25 Eğitim İndirimi
Yarışmada derece alan öğrencilere ÖSYS Kontenjan Kılavuzu’nda belirtilen ücretli her hangi (Hukuk ve Eczacılık hariç) bir programı seçmeleri ve yerleşmeleri durumunda normal eğitim süresince verilecek ödüller yukarıda belirtilmiştir.

Tüm finalistlerimizin uçak bileti, konaklama ve yemek seyehat giderleri üniversitemiz tarafından karşılanacaktır.
Website erişim adresi: http://www.ciu.edu.tr/tarifinle-yaris/

Lefkoşa – Kuzey Kıbrıs, T. (0392) 671 11 11, F. (0392)671 11 30, [email protected] | www.ciu.edu.tr 

Tarif Yarışması Kuralları
1) Yarışmaya, Türkiye ve KKTC’de öğrenim gören resmi ve özel tüm liselerden sadece 12. sınıf öğrencileri katılabilir. Katılım ücretsizdir.

2) Yarışma katılımcısı bir tatlı, bir ana yemek olmak üzere en fazla iki farklı kategoride katılabilir.

3) Her öğrenci her kategori için yalnızca bir tarif ile başvuru yapabilir.

4) Yarışma, katılımcıların kendi yazdığı tarifler ile başvurmaları üzerine hazırlanmıştır.

5) Aynı ya da başka isimlerle ve/veya aynı ya da benzer içerikle herhangi bir yarışmaya, bu yarışmanın son başvuru tarihinden önce katılmış veya başvurmuş olan tarifler, bu yarışmaya katılamaz.

6) Başvurular 22 Ocak-25 Mart 2019 tarihleri arasında www.ciu.edu.tr adresi ya da [email protected] e-postası üzerinden yapılacaktır.

7) Son başvuru tarihinden önce aynı tarifle başka bir yarışmaya katıldığı ya da başvurduğu tespit edilen tarifler, hangi aşamada olursa olsun yarışmadan elenir.

8) Yarışmacılar başvurusunu yapacağı tarifin malzeme ölçüsünü, yapılışını ve bir görselini paylaşmak ile yükümlüdür.

9) Finalistler, yarışma esnasında yapacakları tarifin malzemelerini temin etmek ile yükümlüdür.

10) Yarışmacının tarifin görselini sosyal medya hesaplan (Facebook ve Instagram) üzerinde üniversitenin resmi hesabını etiketleyerek ve üniversitenin belirlediği hashtag ile paylaşması gerekmektedir.

11) Katılım için kayıtta sunulan bilgilerin doğruluğu, yeterliliği ve ispatı katılımcının sorumluluğundadır. Katılımda, www.ciu.edu.tr adresi ya da [email protected] e-postası üzerinden yapılan başvuru esas alınır.

12) Farklı isim ve/veya e-posta adresleriyle aynı kişi tarafından yapılan başvurular, tespiti halinde hiçbir uyarıda bulunmaksızın iptal edilecektir.

13) Tarifin tanıtım (giriş) metnini, yapılışım, malzemelerini ya da fotoğrafını eksik bırakan katılımcıların tarifleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

14) Ödül devredilemez, değiştirilemez, nakde çevrilemez. Yarışmada derece alan öğrencilere ÖSYS Kontenjan Kılavuzu’nda belirtilen ücretli programı (Hukuk ve Eczacılık hariç) seçmeleri ve yerleşmeleri durumunda normal eğitim süreleri boyunca aşağıdaki indirimler sağlanır.
Her iki kategori için ödüller:
Birinciye % 100 Eğitim İndirimi
İkinciye % 75 Eğitim İndirimi
Üçüncüye % 50 Eğitim İndirimi
Yarı finalistlere %25 Eğitim İndirimi

15) Ödül kazanana ayrıca, yarışmaya sunduğu telefon veya e-mail adresinden iletişime geçilerek ulaşılacaktır, bilgi teyidi yapılacaktır ve açık adresi alınacaktır. Katılımda sunulan tüm bilgilerinin doğruluğu, yeterliliği ve ispatı katılımcının sorumluluğundadır.

16) Uluslararası Kıbns Üniversitesi çalışanları ve 1. derece yakınlan kampanyaya katılamaz, katılmış ve kazanmış olsalar dahi ödüllerden yararlanamaz.

17) Katılımcı, kendisinden başka hiçbir kişinin, kurumun, kuruluşun herhangi bir hakkını ihlal eden bilgi metin ve görsel iletemez. Yasal yükümlülük doğuran durumlarda, söz konusu katılımcı/lar münhasıran sorumlu olacaklarını kabul eder/ler. Gerçeğe aykırı bilgilerin kullanılması halinde – ödüle hak kazanmış olması halinde dahi – katılımcının talep hakkı düşer.

18) 22 Ocak-25 Mart 2019 tarihleri arasında ana yemek ve tatlı olmak üzere iki kategori üzerinden yapılacak Online başvurular Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Aşçılık – Gastronomi ve
Mutfak Sanattan bölümü hocalan tarafından değerlendirilerek, her kategori için 20’şer tarif seçilecektir. Seçilen 40 tarif, sosyal medya üzerinden halk oylamasına sunulacaktır.

19) 29 Mart -5 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacak sosyal medya halk oylamalarının sonucu 8 Nisan 2019 tarihinde finalistler belirlenerek duyurusu yapılacaktır. Tatlı ve ana yemek olarak iki kategoride 8’er finalist yarışacaktır.

20) Finalistler, 16 Nisan 2019 tarihinde Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu mutfağında jüri üyelerinin önünde yarışacak ve değerlendirme sonucu her iki kategoride de birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü tarifler seçilecektir.

21) Ödülü teslim alabilmek için, yarışma kayıtlarındaki bilgilerin doğruluğunun ispatı amacıyla, üzerinde TC Kimlik Numarasının bulunduğu geçerli bir nüfus cüzdanının ibrazı gereklidir. Kimlik ibraz etmeyen katılımcılar ödül kazanmış olsalar bile diskalifiye olarak ödül haklarını kaybedeceklerdir.

22) Yarışmaya katılan herkes yukarıda geçen yarışma şartlarını okuyup anladığım peşinen kabul etmiş sayılır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin