2. Deniz Okuryazarlığı Kursu

Deniz Okuryazarlığı Kursu
Deniz Okuryazarlığı Kursu

Türkiye’de Denizel Ekosistemin Korunması ve Sürdürülebilirliği için Deniz Okuryazarlığı Kursu”

International Ocean Institute (IOI) ve Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TUDAV) işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan “Türkiye’de Denizel Ekosistemin Korunması ve Sürdürülebilirliği için Deniz Okuryazarlığı Kursu”nun ikincisi, 14 Kasım -23 Aralık 2022 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. 4 Nisan – 16 Mayıs 2022 tarihleri arasında ilkini düzünlediğimiz kursa, beklentimizin çok üzerinde yoğun bir ilgi gerçekleşmiş, programa 40 başvuranın katılımı onaylanmıştı. Kursiyerlerin seçiminde cinsiyet ve bölgesel eşitlik gözetilerek, farklı iş alanları ve kurum temsilcilerinin katılımı önemsenmektedir. Kursun ikincisine başvurular online olarak 10 Ekim 2022 tarihinde alınmaya başlanacaktır.

Kursiyerlerin seçiminde cinsiyet ve bölgesel eşitlik gözetilerek, farklı iş alanları ve kurum temsilcilerinin katılımı önemsenmektedir.

Kurs, deniz ekosisteminin korunması ve sürdürülebilirlik alanında yeni ve ortaya çıkan konuları içeren sunumlar, tartışmalar, okumalar, videolar ve diğer etkileşim araçlarından yararlanılarak gerçekleştirilecek, tüm oturumları tamamlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanacaktır.

2. ÇEVRİMİÇİ IOI OKYANUS AKADEMİSİ Başvuru Formu