19. Uluslararası Engelliler için Fiziksel Aktivite Sempozyumu

ISAPA 2013’E HOŞGELDİNİZ
Değerli Katılımcılar,
19-23 Temmuz 2013 tarihinde Yeditepe Üniversitesi ‘nde gerçekleştirilecek 19. Uluslararası Engelliler için Fiziksel Aktivite Sempozyumu’na ev sahipliği yapmaktan büyük bir memnuniyet duymaktayım. Sempozyumun teması, dünyanın her yerinden gelen akademisyenler ve spor eğitimcileri, engeli olan veya olmayan bireyler ve farklı disiplinlerden gelen kişiler arasındaki “Uçurumların Birleştirilmesi” olarak belirlendi. Bu sempozyumun engeli olanlar için fiziksel aktivite alanında bilgi paylaşımını hızlandıracağını ve yeni araştırmaların sunumlarıyla yüksek kalitede bilimsel bir ortam oluşturacağına inanıyorum.
Batı ve doğu arasında coğrafi ve sosyo kültürel bir köprü olarak rol oynayan yüzyılların kültürel mirası İstanbul ve Yeditepe Üniversitesi’ni ziyaret etmekten memnun kalacağınızı umuyorum. Engelliler için fiziksel aktivite alanındaki en yeni bilimsel gelişmeleri paylaşmaya hoş geldiniz. ISAPA 2013 sırasında yer alan bu mükemmel oturumlara katılmanın ve iki kıta üzerine kurulmuş büyüleyici bir şehir olan İstanbul’u keşfetmenin ve ziyaret etmenin tadına varın.
Saygılarımla,

Prof. Dr. Nurcan BAÇ
Yeditepe Üniversitesi, Rektör
DAVET
19-23 Temmuz 2013 tarihleri arasında İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenecek olan 19. Uluslararası Engelli Bireyler için Fiziksel Aktivite Sempozyumu’na (ISAPA), IFAPA adına sizleri davet etmekten büyük mutluluk duymaktayız.
Bu yılki sempozyumun teması -“Uçurumların Birleştirilmesi”dir. Bu tema hem bu büyük organizasyonun atmosferini hem de hedeflerini yansıtmaktadır: Etkinliğimiz, dünyanın her bir köşesinden gelecek farklı alanlarda uzman araştırmacılar, uygulayıcılar, pedagoglar arasında adeta bir köprü kuracaktır. Uluslararası Engelli Bireyler için Fiziksel Aktivite Sempozyumu (ISAPA), katılımcılarına engelli bireyler için fiziksel aktivite alanındaki proje, tespit ve fikirlerini paylaşmaları için harika bir fırsat sunmaktadır.
Sempozyumun temel ilkelerinin ve tüm kıtalardan gelecek davetli konuşmacıların seçimi, engelli bireyler için fiziksel aktivite (APA) alanındaki farklı öğreti, yaklaşım ve konulara dikkati çekmektedir. Teorik yaklaşımlar, uygulamalı oturumlar, çalıştaylar ve sosyal etkinlikler sempozyum haftasına damgasını vuracaktır. Dr. Dilara Özer başkanlığındaki sempozyum yürütme kurulu, 2013 Uluslararası Engelli Bireyler için Fiziksel Aktivite Sempozyumu’ndan (ISAPA) başarılı sonuçlar elde etmek için şimdiden sıkı bir çalışma yürütmektedir.
Temanın “Uçurumların Birleştirilmesi” olarak belirlenmesi sempozyumun gerçekleştirileceği konum ile özel bir bağlantı taşımaktadır. Çünkü İstanbul Doğu ve Batı’yı, yani kültürleri birbirine bağlayan tek kenttir. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelecek olan kıymetli misafirlerimiz Türkiye’deki tarihi yerleri ziyaret edecek, Türk mutfağının leziz yemeklerinden tadacak ve hatta Türk danslarıyla tanışma fırsatı yakalayacaklardır. Tüm katılımcılarımızı yakınları ve arkadaşları ile birlikte Türkiye’ye davet ederek, sempozyumdan sonra dünyanın turizm cennetlerinden biri olan bu güzel ülkenin tadını çıkarmalarını öneriyoruz.

Claire Boursier
Uluslararası Engelli Bireyler için Fiziksel Aktivite Federasyonu Başkanı

Organizasyon komitesi adına,
19. Uluslararası Engelliler için Fiziksel Aktivite Sempozyumunu ilk kez Türkiye’de düzenleyecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Sempozyumun hem Asya hem de Avrupa kıtasının birleştiği yer olan İstanbul’da yapılması nedeniyle tema “Uçurumların birleştirilmesi” olarak belirlendi. Bu sempozyumun dünyanın her yerinden gelen akademisyenlerle uygulama alanında çalışan meslek elemanları arasında,farklı disiplinlerden gelen akademisyenler arasında, teori ve uygulama arasında, engelli ve engelsiz bireyler arasında sağlam köprülerin kurulmasına katkı sağlayacağı düşünülmektedir.
Sempozyuma katılımınızdan onur duyacağımızı bildirir, saygılar sunarım.

Prof. Dr. Dilara Özer
EBFAD Yönetim Kurulu Başkanı
ISAPA 2013 Sempozyum Başkanı

SEMPOZYUM TEMASI

Sempozyumun Avrupa ve Asya kıtalarını biraraya getiren topraklar üzerinde yapılması nedeniyle, Sempozyum teması “Uçurumların birleştirilmesi” olarak belirlenmiştir.

Sempozyumun amacı;

Teori ve pratik arasında,
Engelli ve engelsiz bireyler arasında,
Farklı disiplinlerden gelen akademisyenler arasında,
Akademisyenler ve uygulamada çalışan meslek elemanları arasında bir köprü oluşturarak bütünleşmelerine katkı sağlamaktır.

Sempozyumun özel amaçları;

Engelliler için fiziksel aktivite alanında çalışan araştırmacılar ve uygulamacılar arasında disiplinler arası iletişimi geliştirmek.
Engelliler için fiziksel aktivitede öğretmen ve antrenman alanında iyi örnekler sunmak.
Engelliler için fiziksel aktivite alanında son bilimsel ve teknolojik ilerlemeleri tartışmak ve yaygınlaştırmak.

SEMPOZYUM KONULARI

Fiziksel aktivite, Sağlık, İyilik hali ve Engellilik
Motor davranış ve engellilik
Engelli Sporları; Elit, kaynaştırma ve rekreasyonel
Bilim ve Teknoloji; Spor, Egzersiz, Rehabilitasyon ve Erişilebilirlikte ilerlemeler.
Engelliler için fiziksel aktivitede kaynaştırma: Eğitimsel ortamlar, sosyal politikalar ve haklar
Tutumlar, Stereotipler ve Engellilik; Dışlama, Şiddet, Medya
Engelliler için fiziksel aktivite meslek elemanı yetiştirme ve yeterlilikleri
Engelli bireyler için dans, su sporları, rekreasyon ve fitnes
Fiziksel aktivite ve yaşlanma
Engelliler için fiziksel aktivite ve gelişmekte olan ülkeler
Diğer

ÖNEMLİ TARİHLER

Özet Gönderim Son Gün: 18 Ocak 2013
Kabul Bildirimi: 16 Şubat 2013
Burs Başvuruları: 1 Mart – 31 Nisan 2013
Kısa Film Yarışması Son Başvuru: 15 Nisan 2013
Fotoğraf Yarışması Son Başvuru: 15 Nisan 2013
Erken Kayıt Son Tarih: 10 Mayıs 2013
Yarışma Başvuru Kabullerin Bildirimi: 16 Mayıs 2013
Uluslararası Gönüllüler Programı Son Başvuru: 28 Şubat 2013

İLETİŞİM

Engelli Bireyler İçin Fiziksel Aktivite Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı
Prof. Dr. Dilara Özer
E-mail:[email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin