18. Veli Sempozyumu

Biz eğitimin sadece çocuğa yüklenen bir görev değil, ebeveynlerle paylaşılan bir ödev olduğunu düşünüyoruz. Öğrencilerimizin eğitimine birlikte yön verebilmek için bu yıl 18. Veli Sempozyumu’nu gerçekleştiriyoruz. Değerli uzmanların bilgi, tecrübe ve yorumlarıyla velilerimizin çocuklarını daha iyi anlayan ebeveynlere dönüşeceğinden hiç kuşkumuz yok. Biz buradayız. Sizi de bekliyoruz.

18. Veli Sempozyumu programı, Doç.Dr. Bilge Selçuk’un açılış konuşması ve ardından Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli söyleşisiyle başlayacaktır. Katılmak istediğiniz sunumların seçimini Program ve Kayıt linkini tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Her oturumda sunumlardan yalnızca birini tercih edebilirsiniz.

KONUŞMACILAR

Doç.Dr. Bilge Selçuk
Çocuk yetiştirmede Mizacın Rolü

Uzmanlar çocukların daha sağlıklı, mutlu ve başarılı olmaları için anne-babalara bir dizi öneride bulunurlar. Ama psikoloji araştırmaları, anne-baba davranışlarının, çocuğun kişilik gelişiminde kendi başına kuvvetli bir faktör olarak ortaya çıkmadığını gösterir. Aynı zamanda günlük yaşantıda anne-babalar bu davranışlardan istedikleri sonuçları almakta güçlük yaşarlar. Uzmanların sunduğu önerilerin genel olması ve çocuğun mizacının hesaba katılmaması bu güçlüklerin önemli bir sebebi olarak söylenebilir. Peki mizaç nedir? Nasıl anlaşılır? Değişir mi? Neden önemlidir?

Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli
Sağlığımı Önemsiyorum

Kişinin bireysel gelişim özelliklerinin, yaşam biçiminin, duygusal ve fiziksel sağlığının değerlendirmesinin yapılması ve bu değerlendirmelere bağlı olarak vücut tipine göre bir beslenme düzeni benimseyerek ideal kilosuna ulaşması ve bu kiloyu koruması sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek açısından oldukça önemlidir. İdeal kiloya ulaşmak ve kalıcı kiloyu sağlamak için ise doğru beslenme tipleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Kendinizin ve çocuklarınızın beslenme alışkanlıklarını inceleyerek gerekli düzenlemeleri yapabilmeniz için yararlı bilgiler edinmeniz önemlidir.

Sağlıklı olmak ne demektir?
Bir kişinin ideal kiloda olması ne demektir?
Vücut tipleri
İdeal kiloya ulaşmanın genetik, biokimyasal, sosyal hayat, psikolojik yapı, fiziksel aktivite yetkinliğine göre değerlendirilmesi
Doğru beslenme tipi nedir?
Nasıl kalıcı kilo sağlanır?
Sağlıklı beslenme alışkanlığı ne zaman başlamalıdır? Sorularına beraberce yanıt aranacaktır.

Kayıt ve İkram: 9.30 – 10.00

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür eder, verimli bir sempozyum geçirmeyi dileriz.

Eyüboğlu Eğitim Kurumları