“18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitlerini Anma” Programı Yapıldı

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü, okulumuz İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi tarafından “Bir Destandır Çanakkale!” isimli program düzenlendi. Program, Balıkesir Valisi Sayın Hasan ŞILDAK ve İl Protokolünün teşrifleriyle, Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 107. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen etkinlikler,okulun öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan anma programı ile devam etti.

Program,saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Okul Müdürü Sayın Yaşar KARAOĞLAN yaptı.Konuşmanın ardından İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Bir Destandır Çanakkale” isimli tiyatro gösterisi izlendi. Program katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı. Program sonunda izleyiciler, öğrencilerimizi uzun süre ayakta alkışladı.

Okulumuz tarafından hazırlanan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyoruz.