17. Ulusal Sinirbilim Kongresi

Sinirbilim Kongresi

Değerli Sinirbilimciler,

  1. Ulusal Sinirbilim Kongresi Türkiye Beyin Araştırmaları ve Sinirbilimleri Derneği (TÜBAS) desteği ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 04 – 07 Nisan 2019 tarihleri arasında Trabzon’da düzenlenecektir.

Kuruluş ve hazırlık dönemi çalışmalarıyla birlikte Türkiye’de 25 yıla yakın bir geçmişi olan sinirbilim toplantıları, 2001 yılından itibaren Ulusal Sinirbilim Kongresi (USK) adı altında her yıl düzenlenmeye başlamıştır. Zaman içerisinde, USK’ların hem katılımcı sayısı, hem de klinik, pre-klinik ve diğer disiplinlerden çeşitliliği artış göstermiştir.

  1. USK’da, moleküler ve hücreselden davranışa, gelişimselden görüntülemeye, metodolojiden deneysel modellere ve yeni klinik stratejilere kadar sinirbilimin her alanından konferans, sempozyum, panel ve sunumlara yer verilecektir. Ayrıca, kongrenin ilk günü düzenlenecek kurslarla genç sinirbilimcilerin bilgi ve becerilerinin gelişmesine katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Kongremiz değerli bir ulusal sinirbilimci kitlesi, Avrupa ve ABD’den seçkin uluslararası ve Türk bilim insanları ile FENS, IBRO ve SfN çevrelerinden temsilcileri ağırlayacaktır.

Kongremizde sinirbilimde en yeni gelişmelerin paylaşıldığı geniş bir bilimsel program, katılımcılar arasında yeni proje ortaklıkları için verimli bir akademik platform ve zengin bir sosyal program sunmaya çalışacağız.

  1. USK’ya hazırlık sürecinde ve kongre sırasında değerli önerilerinizi, destek, katılım ve katkılarınızı bekliyor, Karadeniz baharında doğal ve kültürel zenginliklerle dolu Trabzon’da buluşmayı diliyoruz.

Saygılarımızla

Kongre Eş-Başkanları

Prof. Dr. Ahmet Ayar                                                   Prof. Dr. Bayram Yılmaz

(Karadeniz Teknik Üniversitesi)                                          (TÜBAS)

USK Konu Başlıkları
Kongrede sunulmak üzere önereceğiniz sözlü veya poster sunum bildirisini aşağıdaki ana başlıklardan biriyle ilişkilendiriniz.

Gelişimsel nörobiyoloji
Moleküler ve hücresel sinirbilim
Nöronal uyarılabilirlik ve sinaps fonksiyonu
Duyusal ve motor sistemler
Davranış ve bilişsel sinirbilim
Uyku, otonom ve nöroendokrin sistemler
Nöral ağlar ve hesaplamalı sinirbilim
Nörogörüntüleme ve nöromikroskopi
Sinir sistemi hastalıkları ve tedavi yaklaşımları
Diğer (Sinirbilim eğitimi, nöroetik, nörofelsefe, nöroekonomi vb.)

ÖNEMLİ TARİHLER
14 Aralık 2018: Sempozyum, Panel ve Kurs önerileri için son tarih
08 Şubat 2019: Bildiri özetlerinin gönderimi için son tarih
08 Şubat 2019: Erken kayıt ücreti için son tarih

Ana Sayfa

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin