17. NEHAR TÜBLEK KARİKATÜR YARIŞMASI

KATILIM KOŞULLARI

Yarışma Konusu: “Serbest”

Nehar Tüblek Karikatür Yarışması

1. Yarışma bütün karikatür çizerlerine açıktır.
2.Yarışmaya gönderilecek karikatürlerde çizim tekniği serbesttir.
3. Gönderilecek karikatürlerin boyutları en fazla 30×40 cm. olmalıdır.
4. Yarışmacıların, karikatürleri ile birlikte fotoğraflarını ya da yasam öykülerini göndermelerine gerek yoktur. Yalnızca karikatürlerinin arkasına adı, soyadı ve kesin mektup adresi ile varsa telefon numarası yeterli ve gereklidir.
5. Karikatürler en son 10 Şubat 2012 tarihine kadar yazışma adresine elden ya da posta ile gönderilmiş olmalıdır.
6. Ödüller, 6 Mart 2012 tarihinde İstanbul, Beşiktaş’ta, bu tarihten önce yarışmacılara bildirilecek olan bir kültür merkezinde dağıtılacaktır.
7. İstanbul dışında oturup yarışmada ödül kazananların yol ve konaklama masrafları kendilerine aittir. Bu nedenle ödül kazandığı halde törene katılamayanların ödülleri adreslerine gönderilecektir.
8.Yarışma karikatürleri Beşiktaş Belediyesi’nce bir albümde toplanacaktır. Albüme girecek olan eserleri Seçiciler Kurulu tespit edecektir. Ayrıca bu eserler sanat galerilerinde sergilenecektir.
9. 15-18 yaş arası genç katılımcılar için özendirme ödülleri verilecektir.Genç katılımcılar başvurularına nufüs cüzdanı fotokopisini ekleyecektir.
10. Eserlerini yarışmaya gönderen tüm katılımcılar yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.

Ödüller: Birincilik Ödülü: 3.000 TL,  İkincilik Ödülü : 2.500 TL, Üçüncülük Ödülü : 1.800 TL,  3 Adet Mansiyon: Her biri 1.000 TL, Beşiktaş Belediyesi Onur Ödülü : 1.500 TL

Özel Ödüller: Beşiktaş Jimnastik Kulübü Özel Ödülü, Karikatürcüler Derneği Özel Ödülü, Kabataş Lisesi Eğitim Vakfı Özel Ödülü, Gazeteciler Cemiyeti Özel Ödülü,  Dünya Yayıncılık Özel Ödülü, Nehar Tüblek Ailesi Adına Özel Ödül, Genç Çizerleri Teşvik ödülleri.

(Özel ödüller; onur plaketi olarak verilecektir)

Seçici Kurul: İsmail Ünal (Beşiktaş Belediye Başkanı), Kemal Çiloğlu (Beşiktaş Belediye Başkan Vekili),  Tonguç Yaşar (Karikatürcü), Erdoğan Bozok (Karikatürcü), Mahmut Akgün (Karikatürcü),  Aziz Yavuzdoğan (Karikatürcü), Ahmet Öztürklevent (Karikatürcü) , Raşit Yakalı (Karikatürcü) Son katılım : 10 Şubat 2012

Yazışma Adresi : Şerife AYVERE ÖZMÜŞ Beşiktaş Belediyesi Kültür ve sosyal İşler Müdürlüğü Nisbetiye Mah. Aytar Cad. Başlık Sok. No:1 Etiler/İstanbul