17. Finans Sempozyumu

BİLDİRİ ÇAĞRISI

On altı yıldır aralıksız olarak gerçekleştirilen Finans Sempozyumu’nun on yedincisi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ve Finans Bilim Platformu ortaklığında, 23-26 Ekim 2013 tarihinde Muğla-Bodrum’da gerçekleştirilecektir.

17. Finans Sempozyumunun, finans alanında yaşanan global ve ulusal ölçekteki tüm gelişmelerin, sorunlar ve geleceğe yönelik projeksiyonların, geniş bir perspektifte, akademisyenler ve finans sektöründe yer alan uzmanlar tarafından tartışmaya açılacağı bir platform olması amaçlanmaktadır. Diğer yandan, üniversitelerimizin ilgili bölümlerinde çalışmakta olan değerli akademisyenlerin finans eğitimi ile ilgili değerlendirmeleri ve önerilerinin de sempozyumun ana tartışma konularından birisini oluşturması beklenmektedir. Sempozyumda konu sınırlamasına gidilmemiş, genel olarak tüm finans konularında yazılmış bildirilere açıktır.

Sempozyumda, çeşitli üniversiteler ve disiplinlerden katılımcılarve bu alanda çalışan sektör uzmanları tarafından hazırlanmış ve seçkin BilimKurulumuz tarafından titiz bir çalışmasonucu seçilmiş olan bildiriler sunulacak ve bu bildiriler sempozyumkitapçığında yayımlanacaktır.

Önceki sempozyumlarda oluşan gelenek ve deneyimdoğrultusunda, katılımcılarımızın bu kısa zamanda sempozyumdan en yüksekdüzeyde faydayı sağlaması ve aynı zamanda benzer alanlarda çalışan akademisyenve uzmanların olumlu ve rahat bir ortamda aynı mekânı ve zamanı paylaşmalarıiçin çaba harcanmış ve bu yönde sempozyum programı hazırlanmıştır.

Temel çalışma konularımız üzerinde fikir alış verişinde bulunmak ve derin deneyimlerinizden yararlanmak, ülkemizin en güzel mekânlarından olan Muğla’nın ve Bodrumun eşsiz atmosferinde aynı ortamı paylaşmak için sizleri aramızda görmek en büyük dileğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, 17. Finans Sempozyumuna katılmanızdan mutluluk duyacağımızı bildirir, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Prof.Dr. Turgay UZUN

Düzenleme Kurulu Başkanı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı

SEMPOZYUM BİLDİRİ KONULARI

Sempozyum için herhangi bir konu sınırlamasına gidilmemiş, sempozyumun genel olarak tüm finans konularında yazılmış bildirilere açık olması tercih edilmiştir. Aşağıda örnek amaçlı konu başlıklarına yer verilmiştir.

Çalışma Sermayesi Yönetimi, HazineYönetimi, Kurumsal Yönetim, Temettü Politikası, Risk, Getiri ve Portföy Yönetimi, Piyasa Etkinliği, Sermaye Bütçelemesi, Performans Değerleme, Şirket Değerleme, Ekonomik Katma Değer – Piyasa Katma Değeri, Volatilite, Yatırım Fonları, İflas ve Tasfiye, Birleşme ve Satın Alma, Türev Ürünler, Borsalarda Güncel Gelişmeler, Bankacılık ve Finansal Hizmetler, Merkez Bankacılığı ve Para Politikaları, Kredi Derecelendirme, Risk Sermayesi, Finansal Krizler, Sigortacılık, Faizsiz Bankacılık, Uluslararası Finansal Piyasalar, Emeklilik Fonları, Uluslararası Ticaret ve Finans, Sermaye Hareketleri, Döviz Piyasaları, Sermaye Hareketleri, Performans Yönetimi ve Dengelenmiş Skorkartları, Gelişen Piyasalar, Bankacılık ve Finansal Hizmetler, Davranışsal Finans, Finansal Krizler, Türev Ürünler, Girişimcilik ve Risk Sermayesi, Finansal Mühendislik, Uluslararası Finans, Faizsiz Bankacılık, Etkin Piyasalar, Değerleme ve Fiyatlama, Risk Yönetimi, Tasarruf-Yatırım İlişkisinin Kuramsal Analizi, Finansal Yeniliklerin Tasarruf-Yatırım Üzerindeki Etkileri, Bireysel Emeklilik Sistemi Fonlarının Finansal İşlevleri, Finansal Modeller ve Uygulamaları, Yatırım Kararlarının Değerlendirilmesi, Proje Değerlendirme ve Yatırım Planlama, Proje Yönetimi, Risk Analizi ve Yönetimi.

Sempozyum Tarihleri
23-26 Ekim 2013

Sempozyum Merkezi ve Konaklama
La Blanche Hotel & SPA Bodrum (http://www.lablanchehotel.com)

Sempozyum Dili
Sempozyum dili Türkçe ve İngilizce’dir.

Kayıt ve Bilgi Hizmetleri
Kayıt ve bilgi masaları sempozyumun yapılacağı otel’de yer alacak, 07:30 ile 22:00 saatleri arasında hizmet verecektir. Kayıt ücretine bilimsel oturumlar, Sempozyum materyalleri (Sempozyum CD, katılım belgesi, Sempozyum çantası ve yaka kartı),sergi alanına giriş, kahve araları, öğlen yemekleri, gala yemeği dahildir. Daha önce kayıt yaptıramayan katılımcılarımız Sempozyum merkezin de kurulacak kayıt masalarından kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

Katılım Belgeleri
Kayıt işlemlerini tamamlayan katılımcılara “katılım belgeleri” kayıt masasından verilecektir.

Yaka Kartları
Yaka kartları, kayıt masalarından temin edilecektir. Yaka kartı olmadan Sempozyum merkezine giriş imkânı olmayacaktır.

Sunum Kontrol Odası
Sunum kontrol odası, Sempozyum merkezinde bulunmaktadır ve Sempozyum boyunca gerekli hizmeti verecektir.

İnternet Cafe ve Bilgi Merkezi
İnternet Cafe ve Bilgi Merkezi Sempozyum süresince 08:00 – 18:00 saatleri arasında katılımcılarımızın hizmetinde olacaktır.

Ulaşım ve Mekik Servisler
Muğla (Milas) Bodrum Havalimanı – Sempozyum Oteli (La Blanche Resort & SPABodrum) arası servis imkânlarımız bulunmaktadır. Servis saatleri daha sonra ilan edilecektir.

Sempozyum Onursal Başkanı

Prof. Dr. Mansur Harmandar

(Muğla Sıtkı KoçmanÜniversitesi Rektörü)

Sempozyum Başkanı
Prof. Dr. Turgay Uzun

Yürütme Kurulu
Prof. Dr. Turgay Uzun (Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı)

Prof. Dr. Recep Şener

Prof. Dr. Erkan Poyraz

Doç. Dr. Yavuz Çiftci

Yrd. Doç. Dr. Ali Bayrakdaroğlu (Sempozyum Sekreteri)

Yrd. Doç. Dr. Ongun Emgin

Yrd. Doç. Dr. Alper Erserim

Yrd. Doç. Dr. Emin Uzun

Arş. Gör. Ali Emre Aydın

Arş. Gör. Hakan Bakan

Arş. Gör. Funda Kaya

Arş. Gör. Tezcan Kaşmer

Arş. Gör. Fırat Botan Şan

Arş. Gör. Mustafa Terzioğlu

İLETİŞİM

Sempozyum ile ilgili tüm sorularınız için;

Yrd. Doç. Dr. Ali BAYRAKDAROĞLU

Tel: 0 252 211 13 63

[email protected]

[email protected]

Arş. Gör. Fırat Botan ŞAN
Tel: 0 252 211 50 28

[email protected]

Sempozyum Kurumsal İletişim Adresi

E-mail: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin