17. Bilişim Zirvesi

Bilişim Zirvesi
Bilişim Zirvesi

Bilişim Zirvesi’nde bu sene ,YIKICI YENİLİKÇİ özellikler barındıran dijital ekonominin ayak sesleri duyulacak. 7-8 Kasım 2017 – İstanbul Kongre Merkezi

Bilişim Zirvesi Etkinlik Şirketi, içerisinde BThaber, M2S ve BTburada şirketlerini de bulunduran, “Bilişim sektöründe gündem oluşturmak ve katma değer sağlamak” misyonunu üstlenmiş BTHABER ŞİRKETLER GRUBU üyesidir.

Bilişim Zirvesi etkinlikleri, bilişim teknolojilerinin tüm sektörler tarafından kavranması, yeni teknolojilerin iş dünyasında içselleştirilerek, yansımaların ve verimliliğin artırılmasına yönelik projeler gerçekleştirmesi esasına dayanan etkinlik platformları yaratarak tüm enerjisini bu amaca yönelik projeler üreterek farklı coğrafi noktalarda buluşturur. 2000 yılından bu yana her yıl gerçekleştirilmekte olan uluslararası Bilişim Zirvesi – ICT Summit etkinliği, Türk İş Dünyası’nın teknoloji ile etkileşiminin bugününü ve geleceğini konuşturan ülkemizin ve bölgenin lider iş ve işbirliği etkinliğidir.

Yıllardır iş dünyası, devlet, siyasiler, akademisyenler, girişimciler ve yatırımcıları bilişim dünyası profesyonelleriyle buluşturan Bilişim Zirvesi, uluslararası kimliği, köklü, güçlü, özgün ve zengin içerikli yapısıyla bu alandaki en önemli bilgi, paylaşım ve buluşturma ortamı oldu ve olmaya devam ediyor. 2000 yılından bu yana edindiği eşsiz birikimle ülkemizin ve bölgenin lider etkinliği haline gelen Bilişim Zirvesi, gündem oluşturan içeriği, bilişim dünyasının tüm oyuncularını kucaklayan yapısı, tüm tarafları bir araya getiren ve buluşturan özelliği, geleceğe dönük yüzü ve yeniliklere açık kimliğiyle bilişim sektörünün de bütünleşik yapısını ve gücünü gösterdiği etkinliklerin başında geliyor.

BİLİŞİM ZİRVESİ’17 KAPSAMI

İnternet ve mobil teknolojilerin fitilini ateşlediği dijital dönüşümün bir adım ötesinde dijital ekonomi var. IoT, endüstri 4.0, M2M, yapay zeka, artırılmış sanal gerçeklik, analitik, bulut gibi yeni teknolojiler sayesinde bağlantılı ve akıllı dijital ekonominin temelleri atılıyor.

Yakın geleceğe bakarken artık hiçbir şey ütopik değil. Parasız ve bankasız yaşamaya başladınız, alışverişe gitmiyorsunuz her şey kapınıza geliyor, hastaneye gitmeden sağlık kontrolünden geçiyorsunuz, çalışma arkadaşınız bir robot, otomobiliniz kendi park yeri bulup park ediyor, merak ettiğiniz tüm haberler yapay zeka ile size özel seçilip ekranınıza geliyor, fırınınız siz trafikteyken yemeği pişiriyor vs. Bunların hepsi dijital ekonominin bir ürünü.

Başta üretim olmak üzere sağlıktan finansa, perakendeden eğitime hiçbir endüstri kendini bu gelecekten soyutlayamayacak. Çünkü dijital ekonomi kendi dijital ekosistemini oluşturup birbiriyle haberleşecek, konuşacak, paylaşacak, etkileşimde olacak. Bu zincirin bir halkası olmayı başarmayan şirketler ise yok olacak.

Yıkıcı yenilikçi özellikler barındıran dijital ekonominin ayak sesleri 17. Bilişim Zirvesi’nde duyulacak.

Bilişim Zirvesi’17 “Yıkıcı ve Yenilikçi Dijital Ekonomi – REkonomi Başlıyor!” ana temasıyla bireyler, şirketler ve ülkeler için kaçınılmaz hale gelen dijital ve akıllı yepyeni bir ekonomi modelini tüm dinamikleriyle tasarlayıp, kurgulayıp kamuoyunun gündemine getiriyor.

Dijital ekonominin temellerini oluşturan fikirleri, tasarımları, modelleri, deneyimleri, hedefleri ve hayalleri Bilişim Zirvesi’17’de bulacaksınız.

Fikir ve düşünce liderleri, yönetim guruları, gelecek tasarımcıları, akademisyenler, iş profesyonelleri, teknoloji liderleri, uzmanlar, yöneticiler, kanun yapıcılar, yasal düzenleyiciler, sivil toplum kuruluşları, toplumbilimciler, mühendisler vb. yıkıcı yenilikçi dijital ekonomiye bir tuğla koymak için Bilişim Zirvesi’nde olacak.

Zirve’nin bilgi, paylaşım ve buluşma ortamları şunlar olacak:

– Keynote / Konuk konuşmacılar
– Konferanslar
– Sunumlar
– Paneller
– Kullanıcı deneyimleri
– Forumlar
– Eğitim seminerleri
– Sosyal etkinlikler
– İletişim ve buluşturma ortamları
– Sergi ve fuaye alanları

Ana Tema

Yıkıcı ve Yenilikçi Dijital Ekonomi – REkonomi Başlıyor!

Dünya dijital teknolojilerin ekonomiyi ve sosyo kültürel yapıyı değişime uğrattığı, sarstığı hatta yerle bir ettiği yeni bir dönüm noktasında. Bu dönüm noktası sadece ekonomik düzeni değiştirmekle kalmıyor; toplumunun iş yapma biçimlerini, insan ilişkilerini değiştirip, yerine kendi düzenini, kendi ilişki biçimlerini ve kendi dünya görüşünü yerleştiriyor.

Bugün dijital değişim ve dönüşümün etkilemediği hiçbir nokta kalmadı. İş, rekabet, üretim, tüketim, hizmet, iletişim, pazarlama, satış, ticaret, ekomomi, finans, insan kaynakları, eğitim, sağlık, savunma, ulaştırma ve sayamayacağımız pek çok konu ve alan hatta devletler ve ülkeler dijitalleşmeden nasibini alıyor. Kaçışın mümkün olmadığı bu büyük dünyada tek başınıza hiçbirşeysiniz. Ya dijital ekosistemin bir parçası olacaksınız ya da dinozor…

Dijital ekonomilerde dinozorlara yer yok!

Bilişim Zirvesi 2017’de REkonomi kavramını hep birlikte oluşturacağız; Yıkıcı ama Yenilikçi olan dijital ekosistemi tanımlayarak, dijital ekonominin dinamik yapısını inşa edeceğiz.

Hedef Kitle

Siyasetçiler, iş ve bilişim dünyası liderleri ve yöneticileri, teknoloji üreticileri, satıcıları, bilişim çalışanları, sivil toplum kuruluşları, girişimci ve yatırımcılar, bilim insanları, hukukçu, eğitmen, sağlık uzmanları, akademisyen, sosyolog, psikolog, sporcu, sanatçılar, üretimden sağlığa savunmadan perakendeye tüm işkollarında çalışan yönetici ve uzmanlar, mühendisler vb.nin de buluştuğu Bilişim Zirvesi’17; gündem belirleyen, tartıştıran ve fikir paylaşımda bulunulmasını sağlayan, dijital ekonomiye yeni bir ivme kazandıran kimliğiyle özgün bir kamuoyu oluşturacak.

Etkinlik web sitesi için tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin