16. Uluslararası Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Sempozyumu

16. Uluslararası Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Sempozyumu

LAÜ Ada’da yine bir ilke imza atıyor: 16. Uluslararası Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Sempozyumu (USOS 2017)
www.usos2017.com

Değerli Araştırmacılar ve Meslektaşlarım,

16. Uluslararası Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Sempozyumu (USOS 2017) Lefke Avrupa Üniversitesi Dr Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nde bulunan Acapulco Resort – Convention – SPA Hotel’de gerçekleştirilecektir.

Ülkemizde 1994 yılından bu yana farklı üniversitelerin eğitim fakülteleri tarafından 15 kez ev sahipliği yapılan, bilimsel niteliği ve mesleki değeri yönüyle önemli bir saygınlığa ulaşan bu Sempozyumun 16.sını 08-11 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapmaktan onur duymaktayız.

Sempozyumun amacı, Sınıf Öğretmenliği ve ilkokul eğitimine yönelik bilimsel çalışma, uygulama ve deneyimleri paylaşmak, bu alanda çalışan akademisyen, öğretmen ve öğrencileri bir araya getirerek bilimsel ve sosyal etkileşimi üst düzeye çıkarmak, aralarında işbirliği ve eşgüdüm sağlamak, yeni bakış açıları ve çalışma alanları oluşturmaktır.

Sempozyumun bilimsel niteliğini arttırmak için yurt dışından ve yurt içinden alandaki en iyi bilim insanlarının sempozyuma katılımını sağlamaya çalışacağız. Ayrıca sınıf öğretmenliğinin güncel sorunlarını ayrıntılı olarak tartışmak ve değerlendirmek ve gerekli bilimsel ortamları oluşturmak için gayret göstereceğiz. Bu kapsamda sempozyumda, davetli bildiriler, konferanslar, paneller, poster sunumları ve atölye çalışmalarına yer verilecektir. Kısacası bilimsel ve sosyal etkileşimi zengin bir sempozyum hazırlığı içindeyiz.

Bildiri özet kitapları sempozyum kitiyle birlikte Sempozyumda katılımcılara verilecektir. Bildiri tam metinlerinin ise ulusal ve uluslararası indekslerde taranmakta olan dergilerde özel sayı olarak yayınlanması hususunda çalışmaktayız. Bu konuda sempozyuma destek veren dergilerin isimleri özet metin kabulünden sonra sempozyum sayfasında bildirilecektir.

Sizleri 08-11 Mayıs 2017 tarihlerinde Lefke Avrupa Üniversitesi Dr Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi tarafından yapılacak olan 16. Uluslararası Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Sempozyumu’nda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtir, çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dileriz.

Saygılarımızla…

Prof. Dr. Oğuz SERİN

Lefke Avrupa Üniversitesi

Dr Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi Dekanı

http://www.usos2017.com/site/index.php

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here