16. Ulusal Kil Sempozyumu

Değerli Meslektaşım;

Düzenli olarak iki yılda bir farklı bir Üniversitede gerçekleştirilen ”Ulusal Kil Sempozyumlarının” onaltıncısının, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin ev sahipliğinde, başta Kil Bilimleri Derneği ve Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik olmak üzere bir çok kurum ve kuruluşun katkılarıyla, 2-5 Eylül 2015 tarihinde yapılması planlanmıştır. Özellikle bu etkinliğin Çanakkale Deniz Zaferinin 100. yıldönümünde Şehrimiz ve Üniversitemizde yapılacak olması ayrı bir önem taşımaktadır. Sempozyumla ilgili her türlü bilgi ve duyuru için http://kil16.comu.edu.tr adresini ziyaret etmenizi rica ederiz.

Siz değerli bilim insanlarını, 16. Kil Sempozyumunda, Çanakkalede ve Üniversitemizde görmekten büyük mutluluk ve onur duyacağız.

Saygılarımızla.

Düzenleme Kurulu

AMAÇ

İki yılda bir düzenli olarak yapılan Ulusal Kil Sempozyumunun Onaltıncısı, Kil Bilimleri Derneğinin katkılarıyla, Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. Bu sempozyumların amacı, bir hammadde olarak endüstride bir çok alanda kullanılan killer ve kil mineralleri hakkında gerek üniversiteler ve devlet kurumları gerekse özel sektör tarafından yapılan akademik ve araştırma-geliştirme çalışmalarının bir bilimsel platformda sunulmasını ve tartışılmasını sağlamaktır.

SEMPOZYUM TEMALARI

Endüstride Kil
Güzel Sanatlar ve Kil
Kil Jeolojisi, Mineralojisi ve Jeokimyası
Kil ve Arkeoloji
Kil ve Çevre
Kil ve Sağlık
Killerde Zenginleştirme
Killerin Fiziko-Kimyasal Özellikleri
Killlerin Jeoteknik Özellikleri
Kozmetikte Kil
Maden Kanunu ve Kil
Nanokil Uygulamaları
Seramik
Sondajda Kil Uygulamaları
Toprakta Kil
Zeolit
Diğer

E-Posta : kil16comu.edu.tr
http://kil16.comu.edu.tr/index

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.