16. İTÜ Sektör Günleri Büyük Beğeni Topladı

7 Kasım 2012 Çarşamba günü İTÜ Maçka Kampüsü’nde gerçekleşen 16. İTÜ Sektör Günleri’nde lojistik konusu işlendi. Sektörünün önde gelen firmalarını bir araya getiren İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü 20. yılına yakışır şekilde, organizasyonda farklı iller ve okullardan gelen 750’yi aşkın katılımcıyı ağırladı.
Etkinliğe gelen herkesin memnun olup, teşekkür ederek ayrıldığı günde organizasyona katılan firmalar TLS Lojistik, Maersk, Netlog Lojistik Gurubu, İntercombi ve MNG Kargo oldu. Fuaye alanıyla da dikkat çeken 16. İTÜ Sektör Günleri ara aktivite yarışması ve ödüllü oyunları ile katılımcılara eğlenceli vakit geçirmelerini sağladı.
Maersk Line’nın oturumu ile başlayan etkinlikte konuşmacı olarak Maersk Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Metin Sami Evren yer aldı. Konuşmasında lojistik sektöründeki hızlı büyümeden bahseden Evren konuşmasının sonunda dünya ticaret yoğunluğu merkezinin Uzak Doğu’ya kaydığını belirtti.
Etkinliğin ikinci oturumunda UPS’in üst düzey yöneticilerinin etkileyici sunumları katılımcılardan büyük ilgi gördü. UPS Türkiye Genel Müdür Yardımcılarından, Endüstri Mühendisliği Yöneticisi Burak Kılıç iş hayatında değişen parametrelerden bahsetti. UPS Halkla İlişkiler Yöneticisi Teoman Ünal sunumuyla katılımcıları pazar çalışmalarından ve sektördeki trendler hakkında bilgilendirdi. Bilgi ve İşlem Yöneticisi Burak Köken’in sunumu ile devam UPS oturumu katılımcıların sorularının alınması ile sona erdi.
16. İTÜ Sektör Günleri’nin üçüncü oturumunda katılımcılarla buluşan MNG Kargo Genel Müdür Yardımcısı Ali Gürdal, sunumuyla katılımcılardan büyük beğeni topladı. Fedex Express Ülke Direktörü Gürdal sunumunda hızlı kargonun sırlarını anlattı ve ticareti yapılan ürünü tüm dünyadaki müşterilere ulaşılabilir kılmada kargo şirketlerinin önemini belirtti.
TLS Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Aykut Yakalı, değişen dünyayı ve TLS’nin 2017 hedeflerini anlattı.
Netlog Lojistik Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökalp Çak, oldukça ilgi gören konuşmasında Netlog firmasının 2003’ten sonraki gelişiminden bahsetti ve “İnsanlar kendilerini insanlara yakın hissederler, şirketlere değil.” sözleriyle de çalışan-müşteri arasındaki ilişkideki başarının şirket başarısını getirdiğini ifade etti.

7 Kasım’da düzenlenen 16. İTÜ Sektör Günleri, oturumlar arasında katılımcılara pek çok imkan sağlayan fuaye alanıyla da göz doldurdu. Katılımcıların memnuniyeti ve sunumlar sırasında yükselen alkışlar göz önünde bulundurulduğunda, 12 Aralık’ta 17.si düzenlenecek olan İTÜ Sektör Günleri “Dayanıklı Tüketim Sektörü” de beklenenden çok üst seviyede bir katılımla tamamlanacak gibi gözüküyor.
Facebook:  İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü (İTÜ EMK)

Twitter: @ituemk
Youtube: İTÜ EMK