16. Eğitim Politikası Semineri

EPS 16
Öğretmen 2.0: Değişen Çağ, Dönüşen Öğretmen

bomontiada
Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Birahane Sokak no: 1 Şişli, 34384 İstanbul

29 Eylül Perşembe 17:00 – 19:00

Eğitim Reformu Girişimi ve ATÖLYE Labs’in ortak girişimiyle hayata geçirilen Eğitim Laboratuvarı, 16. Eğitim Politikası Semineri’nde Burcu Aybat’ı ağırlıyor!

Seminerde, Öğretmen 2.0 kitabının yazarı Burcu Aybat’la 21. yüzyıl öğretmenlerinin sınıflarını teknolojiyle dönüştürmek için yapabileceklerini konuşacağız. Seminer tüm katılımcılara açıktır, ancak sınırlı kapasite olduğu için kayıt olmak gerekmektedir. Geç kalmayın!

• Öğrencileriniz ve siz her gün aynı şeyleri yapmaktan sıkılmadınız mı?
• Teknolojiden başınız dönüyor, onu nasıl takip edeceğinizi bilemiyor musunuz?
• Teknolojinin iyi uygulandığı sınıf örnekleri yok mu?

Eğer her gün bu soruları kendinize soruyorsanız, Burcu Aybat, 21. yüzyılın öğretmeni olmanın getirdiği zorluklarla baş başa olduğunuzu söylüyor. Öğretmen 2.0 kitabında, öğretmen senaryoları, iyi örnekler ve uygulamalar, stratejiler ve kaynaklarla sınıfların nasıl dönüştürülebileceğini anlatıyor.

Burcu Aybat kimdir?

Burcu Aybat, Robert Koleji’nde Eğitim Teknolojileri Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Lisans ve lisansüstünü ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünde tamamlamıştır. Doktorasını Bahçeşehir Üniversitesi’nde Eğitim Teknolojileri bölümünde yapmaktadır. Uzmanlık alanları arasında müfredata eğitim teknolojilerinin entegrasyonu, öğretmenler için profesyonel gelişim ve liderlik programları, 1:1 laptop/tablet uygulamaları ve e-öğrenme bulunur. KAGİDER (Kadın Girişimciler Derneği) ve Microsoft tarafından Mayıs 2016’da Türkiye’nin bilişim dalında yılın başarılı kadın eğitimcilerinden biri seçilmiştir.

Seminer dili Türkçe olacaktır.

Kayıt olmak için:
Çiğdem Polat: cigdempolat@sabanciuniv.edu
+90 (212) 292 02 93 – 292 05 42 / 1507.