16. Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından her yıl düzenlenen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlar

Yarışlara başvuru yapmak için, bir üniversite ya da yüksek öğrenim kurumu bünyesinde en az doktora derecesine sahip bir akademik danışman sorumluluğunda çalışıyor olmak.

Her yıl daha da artan bir ilgi ve coşkuyla gerçekleştirilen ve bu yıl 16.sı düzenlenecek olan, Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları, bu yıl 1-6 Eylül 2020 tarihleri arasında TEKNOFEST Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirilecektir.

Üniversite öğrencilerinin çevresel duyarlılıklarını da ön plana çıkararak, yeni teknolojik uygulamalar geliştirmesini sağlayacak ortamlar oluşturmayı hedefleyen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarında, gençlerimiz alternatif enerjili elektrikli araçlarını yarıştıracaklar.

Üniversiteli gençlerin en verimli elektrikli aracı üretmek için yarıştığı “Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları” 1 – 6 Eylül 2020 tarihlerinde TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Kocaeli Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirilecek. Yarışlar, öğrencileri şehir konseptinde en verimli batarya (Elektromobil) ya da hidrojen enerjili (Hidromobil) araç üretme konusunda teşvik ediyor, onlara mühendislik yeteneklerini gösterebilecekleri bir ortam sunuyor.

Yarışmacı tüm takımlara 35.000 TL’ye kadar finansal desteğin verileceği yarışlarda, farklı kategorilerde 40.000 TL’ye kadar ödüller veriliyor.

Başvurular bu yıldan itibaren challenge.tubitak.gov.tr adresinde yayınlanacak sistem üzerinden çevrimiçi yapılacaktır. Başvuru koşulları ve teknik kurallarla ilgili ayrıntılı bilgi için challenge.tubitak.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları başvuru için son tarih: 2 Mart 2020