15. RLC Günleri

RLC Günleri sektörün devlerini öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor. ‘Sektörün En Bilinen Öğrenci Etkinliği’ ünvanıyla bu sene on beşincisi düzenlenecek olan RLC Günleri her sene yenilenen konularıyla farklı bir soluk kazanıyor.

Nedir Bu RLC Günleri ?
2005 yılında ’’Elektronik Günleri’’ adı altında “Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz” sloganı ile başladığımız RLC Günleri, zamanla Elektrik, Elektronik, Enerji, Otomasyon ve Aydınlatma alanlarında geniş bir kitleye yayılmış bir kariyer etkinliğidir. Her geçen yıl artan katılımcı kitlesiyle birlikte profesyonelleşen RLC Günleri, Türkiye’de sanayi-öğrenci-akademisyen işbirliğine olanak sağlayan ‘Sektörün En Bilinen Öğrenci Etkinliği’dir.
RLC Günleri düzenlenirken öncelikli amaç, firmalarla öğrenciler arasındaki iletişimi sağlamak, öğrencileri sektörün dünü, bugünü ve yarını hakkında bilgilendirerek sektör için daha kaliteli ve bilinçli bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak; aynı zamanda gelişen teknolojiyi takip ederek, katılımcılarına bunlardan faydalanma imkânı sunmaktır.

Etkinlik İçeriği
RLC Günleri şimdiye kadar Mercedes-Benz, SchneiderElectric, Borusan, Bosch, Siemens, Socar, Zorlu Enerji, Arçelik, ABB, Philips, AVL, EAE, Festo, Omron, Prysmian Kablo gibi sektörün öncü firmaları ve ETMD, TOBB, ENOSAD, GÜNDER, YILKODER, ATMK gibi önemli derneklerin desteğini arkasına almış ve kalitesini kanıtlamıştır. Aynı zamanda öğrencilere bu firmalarda cv bırakma ve staj yapma imkânı sağlamış, düzenlenen paneller ve İnsan Kaynakları forumuyla katılımcılarının vizyon ve kariyer planlaması açısından gelişmelerine oldukça katkı sağlamıştır.
RLC Günleri 15.senesinde de sektörün önemli isimlerini öğrenciler ile buluşturmaya devam ediyor. Bu sene etkinliğimizde Omron Pazarlama Müdürü – Yusuf Safran , BOSCH Endüstri 4.0 Proje Koordinatörü Murat Kurtlar, Universal Robots İş Geliştirme Müdürü Özgür Kandan Gök, Philips Türkiye Genel Müdürü Eran GÖRGEN, Aydınlatma Türk Milli Komite Başkanı Sermin Onaygil, Doruk Otomasyon Kurucu ve Genel Müdürü Aylin Özden ve birbirinden değerli sektörün önemli kişileri bizimle olacak.

Peki 15.RLC Günlerinde Bu Sene Neler İşlenecek?

– Endüstri 4.0
– Yenilenebilir Enerji
– Savunma Sanayii
– Robot Devrimi
– Elektrikli Araçlar
– Otonom Araçlar
– Enerji Verimliliği
– Elektrik İletimi ve Dağıtımı
– Endüstriyel Otomasyon
– Girişimcilik
– Dijitalleşme
– Kariyer Yönetimi
– Akıllı Ev Sistemleri
– Havacılık
– Enerji Otomasyonu
– Türkiye’de Kablo Sektörü
– Aydınlatma

Sektöre imza atmış firmalar, dernekler ve akademisyenlerimizin işbirliği ile ‘Sektörün En Bilinen Öğrenci Etkinliği’ 15. RLC Günleri 19-20-21 Şubat 2019 tarihlerinde YTÜ Davutpaşa Kampüsü Kongre ve Kültür Merkezi’nde öğrencilerle buluşacaktır.

Eğer siz de “Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz!” diyenlerdenseniz 15.RLC Günlerine etkinliğine davetlisiniz! Şehir dışından gelecek misafirlerimiz için konaklamalı kontenjanımız mevcuttur. Etkinliğimiz ücretsiz ve sertifikalıdır.

rlc.ieeeytu.com adresinden kayıt olup ve sen de bu etkinliğin içinde yerini alabilirsin.
www.facebook.com/rlcgunleri
www.twitter.com/rlcgunleri
www.instagram.com/rlcgunleri