15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ödül Töreni

Ortaokul Öğrencileri
Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ödül Töreni

15.674 öğrencinin yarışmaya başvuru yaptığını kaydeden Prof. Dr. Mandal, “Başvuruların 5 bine yakını Van’dan gelirken, bu ilimizi Diyarbakır, Antalya, Erzincan takip etti, İstanbul ise 6. Sırada yer aldı. Türkiye’de araştırma temelli yaklaşım, bilim temelli yaklaşım artık belli şehirlerde değil Türkiye’nin her yerinde etkisini gösteriyor. Tüm illerimizde yarışmamıza bu kadar talep olmasından dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“Öğrencilerimizin başarıları uluslararası boyutta da ses getiriyor.” vurgusu yapan Mandal, TÜBİTAK destekleriyle öğrencilerin önemli başarılara imza attıklarını belirterek “14 projenin sahibi 19 öğrencimiz ISEF Uluslararası Bilim ve Mühendislik Yarışmasına ülkemizi temsilen katıldı. Bu yarışmaya katılan 14 projenin sahibi 19 öğrenci arasından 6 projenin sahibi 7 öğrencimiz özel ödül, 7 projenin sahibi 9 öğrencimiz ise ISEF büyük ödülünü kazandı. Yarışmada 10 proje ile toplam 13 ödül kazandık. Benzer şekilde, yine lise seviyesinde düzenlediğimiz yarışmada derece alan proje sahipleri arasından yapılan jüri değerlendirmesiyle Avrupa Birliği Genç Bilim İnsanları Yarışmasına ülkemizi temsilen katılmak üzere 6 proje belirledik. Seçilen 6 projenin sahibi 7 öğrenci arasından 3 projenin sahibi 3 öğrencimiz birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülü; 4 projenin sahibi 4 öğrencimiz ise özel ödül kazandı. İlk üç dereceyi kazanan öğrencilerimizden 2 projenin sahibi 2 öğrencimiz aynı zamanda özel ödül de kazandı. Yarışmada 5 proje ile toplam 8 ödül kazanan öğrencilerimizle birlikte bu büyük gururu yaşadık.” dedi.

Öğrencilerimizin dünyada başarıyla yarıştığına işaret eden Mandal, 2021’de öğrencilerin 50 ödül aldığını açıkladı.

2021 YILI ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI
FİNAL AŞAMASI DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

1 MUSTAFA OĞUZ TUTLU TANER BAŞARAN
İSTANBUL ESENYURT BİLİM VE SANAT MERKEZİ TEKNOLOJİK TOPRAKSIZ TARIMDA ÇİLEK YETİŞTİRİCİLİĞİ VE
MAKRO-MİKRO ELEMENTLERİN BİTKİ GELİŞİMİ
ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ
BİYOLOJİ BİRİNCİLİK

2 DAMLA PELİT SELDA İNCEGÜL İZMİR ÖZEL İZMİR BİLFEN ORTAOKULU DOĞAL KORUNMA BİYOLOJİ İKİNCİLİK

3 TUANA ÖZKAN EDA DURMAZ
GAZİANTEP NURAY TUNCAY KARA BİLİM VE SANAT
MERKEZİ KONVOLÜSYONEL YAPAY SİNİR AĞLARI İLE MELANOM
TESPİTİ BİYOLOJİ İKİNCİLİK

4 HENA SU DUMAN
MUSTAFA KEMAL
KALKAN
HATAY BİLİM VE SANAT MERKEZİ
HAYATIMIZDAKİ BİYOLOJİ GÖRME VE İŞİTME ENGELLİLER
İÇİN TEKNOLOJİ TABANLI FEN ÖĞRETİMİ, SALGIN
HASTALIKLARDAN KORUNMA VE İÇ ORGANLARIMIZ
ÖĞRETİMİ İÇİN MATERYAL GELİŞTİRME
BİYOLOJİ ÜÇÜNCÜLÜK

5 ALAZ NAZ GÜLDÜ ÜMMÜYE NUR TÜZÜN ANKARA YENİMAHALLE BİLİM VE SANAT MERKEZİ 2F ÖĞRENCİLER İÇİN BİYOLOJİ EĞİTİMİNDE FIRSATLARI
EŞİTLEME: KABARTMALI GENOTOKSİSİTE TESTLERİ
MATERYALLERİ
BİYOLOJİ ÜÇÜNCÜLÜK

6 HÜSEYİN SARIKAYA BURCU GÜLER
BALIKESİR ŞEHİT PROF. DR. İLHAN VARANK BİLİM
VE SANAT MERKEZİ
KUTUP BÖLGELERİNDE SOĞUK STRESE KARŞI UYUMU
ARTIRACAK BİTKİSEL GIDALARIN ÜRETİLEBİLİRLİĞİNİN
ARAŞTIRILMASI
BİYOLOJİ ÜÇÜNCÜLÜK

7 ENES FURKAN ERSOY NAZLI BARIŞ
ANKARA KEÇİÖREN BİLİM VE SANAT MERKEZİ KUTUP GEZGİNİ OYUNU BİYOLOJİ TEŞVİK

8 ELİF BEYZA DURAN FATMA BETÜL ÖZDEMİR SAMSUN TEKKEKÖY ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ GÜNLÜK HAYATTA KULLANDIĞIMIZ ÜRÜNLERİN SU AYAK
İZİMİZE ETKİSİNE YÖNELİK FARKINDALIK OLUŞTURMA
ÇALIŞMASI
BİYOLOJİ TEŞVİK

9 İREM BİLİCİ YASEMİN KARAHAN İSTANBUL ÖZEL KARTAL DOĞA ORTAOKULU COVİD-19 PANDEMİ SÜRECİNDE ŞİFALI BİTKİLERİ DOĞRU
KULLANIMININ ÖNEMİ BİYOLOJİ TEŞVİK

10 HAZAN İSKENDER FATİH MUHAMMET KÖSE
MUĞLA ÖZEL İSTANBUL MODERN İLİMLER
ORTAOKULU
6. SINIFLARDA TALEBLAZER DESTEKLİ UZAKTAN EĞİTİMİN
ÖĞRENCİNİN DERSE KARŞI TUTUMUNA ETKİSİ COĞRAFYA BİRİNCİLİK

11 EDA SULTAN YILDIRIM ZEHRA YILDIRIM
ANKARA ÖZEL NAZMİ ARIKAN FEN BİLİMLERİ
BATIKENT ORTAOKULU DİJİTAL ÇAĞDA FİZİKSEL GÖÇTEN DİJİTAL GÖÇE COĞRAFYA İKİNCİLİK

12 UFUK ALİ ÇAKMAK MUSTAFA GÖKSU ADIYAMAN BİLİM VE SANAT MERKEZİ YAPAY ZEKâ İLE UÇAN TARIM COĞRAFYA İKİNCİLİK

13 ABDULKADİR ERDEN
ABDULSAMED SUCU
HÜLYA KÜRKÇÜ
ERZURUM SEZAİ KARAKOÇ ANADOLU İMAM HATİP
LİSESİ
KÜRESEL ISINMA İLE MÜCADELEDE, EZİLMİŞ BAZALT
TOZLARININ KARBONDİOKSİT SOĞURMA ÖZELLİKLERİNİN
ARAŞTIRILMASI
COĞRAFYA ÜÇÜNCÜLÜK

14 HÜMEYRA ERTUĞRUL NURULLAH KILINÇ
KAHRAMANMARAŞ NURİ PAKDİL BİLİM VE SANAT
MERKEZİ DOKUNSAL ENDEMİK BİTKİLER COĞRAFYA ÜÇÜNCÜLÜK

15 ELİF BENGÜ KARACA EMİNE YURTERİ KAYSERİ KADİR HAS ORTAOKULU COĞRAFYA’YI DÜŞÜNÜYORUM COĞRAFYA ÜÇÜNCÜLÜK

16 EMİN ÖNKAL
ASIM AHMET GÜZEL EMEL ERYILMAZ
ANTALYA KUMLUCA ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR
İMAM HATİP ORTAOKULU GELECEĞE BİR MİRASTIR YÖRESEL TOHUMLARIMIZ COĞRAFYA TEŞVİK

17 ZEHRA ATALAY
ARİF EYMEN ERBAŞI HİLAL KIRBIYIK BALIKESİR BURHANİYE BİLİM VE SANAT MERKEZİ SU KALİTESİNİN BELİRLENMESİNDE BENTİK
MAKROOMURGASIZLARIN KULLANILMASI VE SU
OKURYAZARLIĞINA ETKİSİNİN İNCELENMESİ
COĞRAFYA TEŞVİK

18 DURU DÜZGÖREN
ÖYKÜ NİSA GÜRSES NURDAN KARAMAN
ORDU DR. M. HİLMİ GÜLER BİLİM VE SANAT
MERKEZİ WEB 2.0 ARAÇLARIYLA ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ OYUN VE
İÇERİKLERLE COĞRAFYA ÖĞRETİMİ COĞRAFYA TEŞVİK

19 EMİNE BEYZA ÇELİK
FATMA ASYA DOLU
ABDULLAH GÜMÜŞ ANTALYA CUMHURİYET ORTAOKULU BİR ÇEKİRDEK BİN UMUT YEŞERTİR DEĞERLER
EĞİTİMİ BİRİNCİLİK

20 NECMİYE BERİL ÖZLER HACER MODUK
ADANA BİLİM VE SANAT MERKEZİ İYİLİK STÜDYOSU DEĞERLER
EĞİTİMİ İKİNCİLİK

21 İREM BÜYÜKDEVECİ HACER MODUK
ADANA BİLİM VE SANAT MERKEZİ
TAZELEN
DEĞERLER
EĞİTİMİ İKİNCİLİK

22
IRMAK ATALAY
YAĞMUR DUMAN
MEHMET SELİM BADEM
FATİH ÖZER ANTALYA ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR ORTAOKULU X, Y VE Z KUŞAĞI ARASINDAKİ SINIRLARI KALDIRAN OYUN;
ÇARK-I DEĞER
DEĞERLER
EĞİTİMİ ÜÇÜNCÜLÜK

23
ZEYNEP IŞIK
ÖZLEM BAKOĞLU
AHMET HACIOĞLU
EBRU ÖNER RİZE FATMA-NURİ ERKAN BİLİM VE SANAT MERKEZİ DEĞER KAZANIMINDA DİJİTAL ÖYKÜLERİN ÇOCUKLAR İÇİN
FELSEFE (P4C) YÖNTEMİYLE SORUŞTURULMASI
DEĞERLER
EĞİTİMİ ÜÇÜNCÜLÜK

24 AYŞE ALTUNDAL
ZEYNEP ORMAN
VİLDAN CİHAN ELAZIĞ DOĞUKENT ORTAOKULU BEN BAŞLATTIM SEN TAMAMLA, DEĞERLERİMİZİ UNUTMA DEĞERLER
EĞİTİMİ ÜÇÜNCÜLÜK

25 ŞEYDA GÜL EROL
HANZADE NAZ AKUTAY
NAZLI SALUK
KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ BİLİM VE SANAT
MERKEZİ FARKLI TÜRLER OKUMAYA DEĞER DEĞERLER
EĞİTİMİ TEŞVİK

26 HÜSEYİN KEREM GİZLİGİDER BAHAR ÇEBİ
ANKARA YASEMİN KARAKAYA BİLİM VE SANAT
MERKEZİ MEDYAYI DOĞRU OKU DOĞRU YAZ DEĞERLER
EĞİTİMİ TEŞVİK

27 YASEMİN BORA YUSUF SÖYLEMEZ MALATYA BİLİM VE SANAT MERKEZİ 3D TEKNOLOJİLERİNİN KULLANIMI İLE GÖRME ENGELLİ
ÖĞRENCİLERE SİMGESEL DEĞERLERİMİZİN ÖĞRETİMİ
DEĞERLER
EĞİTİMİ TEŞVİK

28 AHMET SİNA KURT ŞÜKRİYE BÜYÜKALİM KONYA ÖZEL KONYA BAŞAK ORTAOKULU DEPREM DALGALARININ KARŞI DALGALARLA
İZOLASYONUNUN ARAŞTIRILMASI FİZİK BİRİNCİLİK

29 CAN SIRASÖĞÜT EYLEM KARATAŞ
ANTALYA ÖZEL ANTALYA BAHÇEŞEHİR ORTAOKULU ATM’ LERDE PAPAĞANI KAFESLE FİZİK İKİNCİLİK

30 YILMAZ IŞIK NUR AYDIN
ŞIRNAK YENİASLANBAŞAR İMAM HATİP
ORTAOKULU ULTRASONİK ATOMİZERLİ KAPI KOLU DEZENFEKTÖRÜ FİZİK İKİNCİLİK

31
ABDURRAHMAN BAYGIN
ALPEREN ŞAHİN
GİZEM KARALTI
HATİCE ARPACI TOKAT KURUÇAY ORTAOKULU
TOKAT TEPEŞEHİR YATILI BÖLGE ORTAOKULU DEĞİŞKEN AĞIRLIK MERKEZLİ ELEKTRİKLİ ARAÇ TASARIMI FİZİK ÜÇÜNCÜLÜK

32 ZEYNEP ATEŞ FİGEN KASAP
YOZGAT FATMA TEMEL TURHAN BİLİM VE SANAT
MERKEZİ UÇUCU KÜL VE ŞEKER PANCARI POSASINDAN ISI YALITIMLI
KOMPOZİT MALZEME YAPIMI FİZİK ÜÇÜNCÜLÜK

33 FERİDE BERRA ERCAN NEFİZE TUNALI KOCAELİ İZMİT BİLİM VE SANAT MERKEZİ ÇAMAŞIR MAKİNESİNDEN ÇIKAN GRİ SUYUN GERİ
KAZANIM YOLCULUĞU FİZİK ÜÇÜNCÜLÜK

34 YASİR GİRAY ŞEKER ASLIHAN ŞEKER
ADIYAMAN TÜRKİYE PETROLLERİ ORTAOKULU MEYVE BAHÇELERİNİ DOLU YAĞIŞINDAN KORUMA SİSTEMİ FİZİK TEŞVİK

35
EMİR KEREM ÇALIŞKAN
BORA YILDIZ
CEMAL AKSOY
DENİZ KURBAN ANKARA ÖZEL ANKARA ÇÖZÜM KOLEJİ ORTAOKULU SAĞLIK ÇEMBERİ FİZİK TEŞVİK

36 MUSTAFA SALİH ALTAY MURAT SAKARYA
NİĞDE MEHMET GÜLEÇ ORTAOKULU YENİLENEBİLİR ENERJİLİ İNOVATİF AKILLI KÜMES SİSTEMİ FİZİK TEŞVİK

37 DİLEM ALOĞLU DERYA ERTUĞRUL KIRKLARELİ ATATÜRK ORTAOKULU AVOKADO ÇEKİRDEĞİNDEN DOĞAL RENK MADDESİ ELDESİ
VE FARKLI GIDALARIN RENKLENDİRİLMESİNDE
KULLANILMASI
KİMYA BİRİNCİLİK

38 UTKU TEKER
OSMAN MEMECAN
CEMİLE GÜNGÖR
İSTANBUL ERKEK LİSELİLER EĞİTİM VAKFI ÖZEL
125.YIL ORTAOKULU
DİYABET HASTALARINA MÜJDE:GÖKYAŞINDAN GLİKOZ
DÜZEYİNİ ÖLÇEBİLEN,ÖLÇÜMÜ SÜREKLİ YAPABLİEN VE
ŞEKER MİKTARI ARTTIĞINDA ŞİŞEREK SENSÖR ÖZELLİĞİ
GÖSTEREN AKILLI LENS TASARLADIK
KİMYA İKİNCİLİK

39 YAREN NAZ KÖSE FATMA DAĞLI KAYSERİ ÇETİN ŞEN BİLİM VE SANAT MERKEZİ MEŞE PALAMUDU ÖZÜTÜ KATKILI HİDROJEL KOMPOZİT /
NANOKOMPOZİTLERİNYARA ÖRTÜSÜ OLARAK
KULLANILABİLİRLİĞİN İNCELENMESİ
KİMYA İKİNCİLİK

40 EGE AHMET BALTAŞ
ZÜMRA DELİHASAN FERİDE KUYUMCU RİZE ÖZEL RİZE BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ORTAOKULU MİDYE KABUĞUNDAN YANGIN SÖNDÜRÜCÜ BİYOKİMYEVİ
TOZ ELDE EDİLMESİ KİMYA ÜÇÜNCÜLÜK

41 ADA UZUN
KUZEY YAĞDIR
MEHMET SELİM
ÇOBANOĞLU
ANTALYA ÖZEL ALANYA DOĞA ORTAOKULU BİTKİSEL ÇÖZELTİ KULLANILAN BUĞDAY (TRİTİCUM)
BİTKİSİNİN KURAKLIK İLE MÜCADELESİ KİMYA ÜÇÜNCÜLÜK

42 YASİN TÜREN YUSUF KAPLAN
MARDİN MİDYAT BİLİM VE SANAT MERKEZİ DOĞAL VE UCUZ MALZEMELER İLE YANMAYAN KUMAŞ
YÜZEYLERİN ÜRETİLMESİ: POTASYUM ŞAPI KİMYA ÜÇÜNCÜLÜK

43 AYFER SUDEN BOZKUŞ
CEYDA GÜMÜŞEL AZER YURTKULU
SAKARYA BİLİM VE SANAT MERKEZİ ÇEKİRDEK TOZLARINDAN GELECEĞE YATIRIM KİMYA TEŞVİK

44 BADE MEÇİK PINAR ÇALIK ÖZBAY İZMİR ÖZEL EGE ORTAOKULU ATEŞ ÖLÇEN AKILLI BİLEKLİK KİMYA TEŞVİK

45 IŞIL ADA NEHİR
DEFNE ERKAN
ELİF MERT
BALIKESİR ÖZEL BAHÇEŞEHİR ORTAOKULU
BALIKESİR ŞUBESİ
DOĞAL BİTKİ ÖZÜTLERİ İLE ANİBAKTERİYEL, ANTİOKSİDAN
VE HÜCRE YENİLEYİCİ ÖZELLİK GÖSTEREN DEZENFEKTAN
VE KREM ELDESİ
KİMYA TEŞVİK

46 MEHMET FIRAT DUMLU HACI MEHMET POLAT
KAYSERİ OSMAN KAVUNCU ORTAOKULU CHEN ASALLARI İLE DAİRESEL ŞİFRELEME MATEMATİK BİRİNCİLİK

47 KAYRA EFE ÇOMAK PINAR ÇALIŞKAN
VAN YUSUF GÖKÇENAY BİLİM VE SANAT MERKEZİ
RENGARENK ASAL SAYILAR MATEMATİK İKİNCİLİK

48 GÜÇLÜ ADA DÖNMEZ
DORUK CAN AKSOY
MÜGE KABAYUKA İSTANBUL ÖZEL EYÜBOĞLU ÇAMLICA ORTAOKULU KABARICIK SIRALAMADA ŞİFRELEME MATEMATİK İKİNCİLİK

49 YAVUZ SELİM KARAHAN ÖZGE DURU
DENİZLİ ÜLKER YÖRÜKOĞLU BİLİM VE SANAT
MERKEZİ ASAL SAYILARLA VEKTÖREL ŞİFRELEME MATEMATİK ÜÇÜNCÜLÜK

50 BARIŞ ADALI BURCU MORAL
SAMSUN ÖZEL SAMSUN BAHÇEŞEHİR KOLEJİ
ATAKUM ORTAOKULU MİLENYUMUN PANDEMİ PROBLEMİ MATEMATİK ÜÇÜNCÜLÜK

51 UYGAR YAĞIZ KENDİRCİ HASAN ŞAHİN DÜZCE BİLİM VE SANAT MERKEZİ ÇİZGELER KURAMI İLE MUTASYON BELİRLEME MATEMATİK ÜÇÜNCÜLÜK

52 MUSTAFA BAYER HACI MEHMET POLAT
KAYSERİ OSMAN KAVUNCU ORTAOKULU GAUSS SİNCAPLARI MATEMATİK TEŞVİK

53 EYLÜL ŞAHİN ERAY GÜR
EDİRNE KIRKPINAR AĞASI ALPER YAZOĞLU
ORTAOKULU DOĞAL SAYILARIN KATLARINI TOPLAMA, ŞEKER PROBLEMİ MATEMATİK TEŞVİK

54 ALİ UFUK KAYA HAYRULLAH BAYDOĞAN MALATYA BATTALGAZİ BİLİM VE SANAT MERKEZİ FERMAT SAYILARININ COLLANTZ DÖNGÜSÜNDE 1 E
İNDİRGEME MATEMATİK TEŞVİK

55
BÜŞRA ÇINAR
BÜŞRA BİROĞUL DİLARA ÖZGE BARAN DİYARBAKIR DEĞİRMENLİ ORTAOKULU KÖYÜMÜN SU DEĞİRMENLERİ TARİH BİRİNCİLİK
56 MELİKE İREM KOCA SALİHA AKARSU BAKIR KOCAELİ İZMİT BİLİM VE SANAT MERKEZİ TÜRK ÇOCUĞU KÜLTÜRÜNÜ TANIDIKÇA TARİH İKİNCİLİK

57
NİSANUR CAN
FATMA GÜLSU KAYA ASUMAN KESKİN ERZURUM 23 TEMMUZ ORTAOKULU KİLİMİMİ OKUDUM HEYBEME DOLDURDUM TARİH İKİNCİLİK

58 EFE ARSLAN
BADE KIRAN
TÜLAY VURAL
ORDU DR. M. HİLMİ GÜLER BİLİM VE SANAT
MERKEZİ ORDU İLİNDEKİ KÜLTÜREL MİRAS ESERLERİNİN
ETKİLEŞİMLİ ALBÜM İLE TANITIMI TARİH ÜÇÜNCÜLÜK

59 SÜMEYRA ARI METEHAN ERYILMAZ
AFYONKARAHİSAR ÖZEL AFYONKARAHİSAR
BAHÇEŞEHİR ORTAOKULU
BATI ANADOLU’DA YÜZYILLARDIR SÜREGELEN KÜLTÜR
MİRASIMIZ: KÖK BOYA KİLİMLERİ, DESEN, MOTİF, HİKAYE
VE ETNOBOTANİK ÖZELLİKLERİ
TARİH ÜÇÜNCÜLÜK

60
ENES MAHMUT ÖZKANALICI
SUYEL TUTUCU
NİL TAŞDOĞAN
HATİCE ÇETİNKAYA GAZİANTEP NURAY TUNCAY KARA BİLİM VE SANAT
MERKEZİ
GEÇMİŞİN MİRASÇILARI, GELECEĞİN MİMARLARI:
GAZİANTEP’İN KÜLTÜR ELÇİLERİ TARİH ÜÇÜNCÜLÜK

61 HALİD YÜKSEK KENAN ÖZBİLİCİ SİİRT BİLİM SANAT MERKEZİ KAREKODLU TÜRKİYE TARİHİ YERLER HARİTASI TARİH TEŞVİK

62 MEHLİKA İCLAL PAYLAN MUSTAFA AKAY
ERZURUM REMZİ SAKAOĞLU BİLİM VE SANAT
MERKEZİ GÖRME ENGELLİ BİREYLERE TARİHİ YAPILARI 3D
MODELLER İLE TANITMAK TARİH TEŞVİK

63 YUSUF BERK YILMAZ
MERİSSA BİTİGİÇ MERAL ÖZDEMİR İSTANBUL İSTEK ÖZEL ATANUR OĞUZ ORTAOKULU KADİM UYGARLIKLARIN TARİHE KATKISINI TEKNOLOJİ İLE
BİRLEŞTİREN ÖRNEK BİR UYGULAMA TARİH TEŞVİK

64 ALP ÖZPAMİR TUĞÇE ÖZKAN İZMİR ÖZEL İZMİR BİLFEN ORTAOKULU NİTAMS (NESNELERİN İNTERNETİ TABANLI AKILLI MUSLUK
SİSTEMİ)
TEKNOLOJİK
TASARIM
BİRİNCİLİK

65 EGE ULUCAN SİNAN ÖZDEMİR
ESKİŞEHİR EMİNE-EMİR ŞAHBAZ BİLİM VE SANAT
MERKEZİ HAVA KOŞULLARINA UYUMLU AKILLI SERA
TEKNOLOJİK
TASARIM
İKİNCİLİK

66 KEMAL BAHADIR TÜRKAY
BORAN YILDIRIM
HİDAYET ÇAĞLAR ÜNAL SİVAS BİLİM VE SANAT MERKEZİ AKILLI ATIK PİL KUTUSU İLE SOKAK HAYVANLARINI
BESLİYORUM
TEKNOLOJİK
TASARIM
İKİNCİLİK

67 UTKU BERKAY TAN EMRE TOPRAK
ANTALYA ÖZEL ANTALYA BİLİM DOĞA ORTAOKULU ENGELLİ ARAÇLARI İÇİN SOLAR KABLOSUZ ŞARJ
İSTASYONLARI
TEKNOLOJİK
TASARIM
ÜÇÜNCÜLÜK

68 MUHAMMED KAYGISIZ SAMET CENGİZ YOZGAT BOĞAZLIYAN BİLİM VE SANAT MERKEZİ YATAĞA MAHKUM OLMAYAN HAYATLAR TEKNOLOJİK
TASARIM
ÜÇÜNCÜLÜK

69 ÖMER DORUK DURUER EYUP SUCU
İSTANBUL FUAT SEZGİN BİLİM VE SANAT MERKEZİ YARDIM ELİ TEKNOLOJİK
TASARIM
ÜÇÜNCÜLÜK

70 SAMED SAVAŞ
YAVUZ SELİM YILMAZ İNAN AKYOL ERZİNCAN DEMİRKENT TOKİ ORTAOKULU BEN DUYAMIYORUM AMA EVİM DUYUYOR TEKNOLOJİK
TASARIM
TEŞVİK

71
FEYZA İNCE
SÜMEYYE ÖZGEN ŞAFAK CİHAN İZMİR PİRİ REİS İMAM HATİP ORTAOKULU IOT AJAN ÇÖP KONTEYNER TEKNOLOJİK
TASARIM
TEŞVİK

72
GÖKTUĞ KAMİT
MEHMET BAŞYİĞİT
BATUHAN DENİZ
ZERRİN AY ANKARA ETİMESGUT BİLİM VE SANAT MERKEZİ ENDÜSTRİ 4.0 İLE TEMASSIZ VE GÜVENLİ GEÇİŞ KORİDORU TEKNOLOJİK
TASARIM
TEŞVİK

73 BEYZA AKDAĞ
ŞÜHEDA ŞERBETCİOĞLU HATİCE ÇELİK
ERZURUM REMZİ SAKAOĞLU BİLİM VE SANAT
MERKEZİ SÖZ KİTABI TÜRKÇE BİRİNCİLİK

74 DOĞA METE
YANKI GÖKTUĞ GÜNAY HATİCE KÜPELİ ANTALYA BİLİM VE SANAT MERKEZİ TEKNOLOJİDE DİLİM TÜRKÇE TÜRKÇE İKİNCİLİK

75 EBRAR YILMAZ AYDA KAHRAMAN
TRABZON YILMAZ ÇEBİ ORTAOKULU BALA’NIN YOLCULUĞU: DİJİTAL ÖYKÜLEME YÖNTEMİYLE
FARKINDALIK KAZANDIRMA
TÜRKÇE İKİNCİLİK

76 AHMET KEREM HATİPOĞLU SONGÜL ÖZEL SİVAS BİLİM VE SANAT MERKEZİ
SESLERDE OLAY VAR TÜRKÇE ÜÇÜNCÜLÜK

77 ZEYNEP BEYZA YAĞLI SERKAN GEZMEN
ANKARA YENİMAHALLE BİLİM VE SANAT MERKEZİ NARDANİYE HANIM’I ARTIK TANIYORUZ TÜRKÇE ÜÇÜNCÜLÜK
78 ELİF SUDE FELAH
EZGİ HACİYANLI MÜGE TUFAN İZMİR MEV KOLEJİ ÖZEL GÜZELBAHÇE ORTAOKULU FİİLLER İLE TÜRKÇE GEZEGENİNE UZAKTAN EĞİTİM
YOLCULUĞU TÜRKÇE ÜÇÜNCÜLÜK

79 CEREN BAYRAKTAR
EREN KELEKCİ HACER MODUK
ADANA BİLİM VE SANAT MERKEZİ DEDE KORKUT ZOOM OTAĞINDA TÜRKÇE TEŞVİK

80 UTKU İHSAN ÇELEBİ
MERVE NİSA KARAKÖMÜR BÜŞRA GÜNAL İSTANBUL İSTEK ÖZEL ATANUR OĞUZ ORTAOKULU HAZİNE AĞACI TÜRKÇE TEŞVİK

81 AYŞE EFSA AYDIN
EMİNE ERVA AYDIN MEHMET YILMAZ
AFYONKARAHİSAR DUMLUPINAR BİLİM VE SANAT
MERKEZİ HACİVAT KARAGÖZ İLE TÜRKÇE’MİZDE BİRBİRİNE
KARIŞTIRILAN KELİMELERİ ÖĞRENİYORUM TÜRKÇE TEŞVİK

82 ENSAR ABDULLAH DEMİRBİLEK MUHAMMET
DEMİRBİLEK
ISPARTA ÜLKÜ ORTAOKULU ÇANAKKALE BİL-GEÇ: UNREAL ENGİNE İLE 3B OYUN
TASARIMI
YAZILIM BİRİNCİLİK
83 ÖMER UTKU ÜNAL GAMZE METE
YOZGAT FATMA TEMEL TURHAN BİLİM VE SANAT
MERKEZİ GERİ DÖNÜŞÜM KAHRAMANI YAZILIM İKİNCİLİK

84 ÇINAR KARAMAN HAKAN ATAŞ
İSTANBUL ALMAN LİSELİLER KÜLTÜR VE EĞİTİM
VAKFI ÖZEL ORTAOKULU KAZANIMLARIMIZA UYGUN OYUNLARLA MOTİVASYONU
ARTTIRMAK
YAZILIM İKİNCİLİK

85 TURÇİN TULCA KONYALI
HASAN MERT HIDIR
MÜGE TUFAN İZMİR MEV KOLEJİ ÖZEL GÜZELBAHÇE ORTAOKULU GÖRME ENGELLİ ÇOCUKLARDA ÖZ DEĞERLERİN
GELİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK YARDIMCI MODEL TASARIMI YAZILIM ÜÇÜNCÜLÜK

86
YAĞIZ NİYAZİ UĞUZ
ECRİN BAŞKAL
DİLANUR KABUL
FADİME UĞUZ ISPARTA NAZMİYE DEMİREL ORTAOKULU MADDE VE ISI ÜNİTESİNİN SANAL LABORATUVAR DESTEKLİ
EĞİTSEL YAZILIMI YAZILIM ÜÇÜNCÜLÜK

87 KEREM KARACA HİDAYET ÇAĞLAR ÜNAL SİVAS BİLİM VE SANAT MERKEZİ ARAÇ AKILLI KONTROL VE BİLDİRİM SİSTEMİ YAZILIM ÜÇÜNCÜLÜK

88 MUHAMMED ÇAĞRI İNCEAY ENES BÜNYAMİN
KÖSEOĞLU
VAN ÇALDIRAN FATİH SULTAN MEHMET
ORTAOKULU SAÇAKLARDAKİ SARKITLARI AKILLI SİSTEMLER ERİTSİN YAZILIM TEŞVİK

89
MEHMET AKİF NARİN
ALİ TAHA BEĞBOĞA
YUNUS EMRE VAROLGÜNEŞ
AHMET BAĞBARS
BİNGÖL BİLİM VE SANAT MERKEZİ
BİNGÖL ÖZEL BİNGÖL FİNAL AKADEMİ ORTAOKULU
BİNGÖL ÖZEL BİNGÖL DOĞA KOLEJİ ORTAOKULU
ANLAT GÖZÜM YAZILIM TEŞVİK

90 YUNUS EMRE UTUŞ
ZEYNEP BURCU PEDER
ALAGÖZ
ANKARA SİNCAN ŞEHİT ZAFER ER İMAM HATİP
ORTAOKULU MADENDE SICAKLIK- BASINÇ- NEM ÖLÇEN AKILLI ARAÇ YAZILIM TEŞVİK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin