15. (MÜYAK) Mühendislik ve Yönetim Akademisi

Mühendislik ve Yönetim Akademisi

Eskişehir’in en büyük öğrenci organizasyonu olan 15. (MÜYAK) Mühendislik ve Yönetim Akademisi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Endüstri ve Verimlilik Kulübü tarafından 13-15 Mart 2021 tarihleri arasında 2000’den fazla katılımcı ile yapıldı. Bu yıl “Yeniden Doğuş” temasıyla çevrimiçi olarak düzenlenen MÜYAK, 2006’dan bu yana her yıl olduğu gibi birbirinden önemli konukları ağırladı. Etkinlikten önce çıkarılan MÜYAK: Yeniden Doğuş mobil oyunu ve kısa film ile ilklere imza atan Endüstri ve Verimlilik Kulübü, 40’dan fazla şehir ve 80’den fazla üniversiteden öğrenciyi bir araya getirdi.

muyak

MÜYAK’a ‘Engelsiz Yaşam’ Damga Vurdu 40 şehir ve 80’ den fazla üniversiteden katılımcı ile Eskişehir’in en büyük öğrenci organizasyonu olan MÜYAK’a ‘Engelsiz Yaşam’ teması da damgasını vurdu. İşitme engelli bireylerin de etkinliği takip edebilmeleri için etkinlik boyunca işaret dili ile anında çeviri yapıldı. Sınırların ortadan kalktığı bu dönemde engelleri de ortadan kaldıran öğrenci kulübü Türkiye’de bir ilke daha imza attı. Bu yılki “Yeniden Doğuş” teması pandeminin yaşamımıza dâhil olmasıyla birlikte, hâkim olan yeni dünya düzeni, sektörlerin ve eğitim dünyasının da köklü değişimlere uğramasıyla yaşadığımız “yeniden doğuş” dönemini hedef aldı.

muyak 1

Eskişehir’in en büyük öğrenci organizasyonunun ilk günü; Rektör Prof. Dr. Tuncay DÖĞEROĞLU’nun ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL’ın açılış konuşmasıyla başladı. Değerli konuklarımız, Şişecam Düzcam Ankara Fabrikası, Fabrika Müdürü Emrah CAN, QNB Finansbank İK Stratejik Planlama-İşe Alım ve Kariyer Planlama Başkanı Muzaffer HACIOĞLU, Lc Waikiki Dönüşüm Ofisi Program Direktörü Taylan ATEŞ ve Metro Turkiye Bölge İK İş Ortağı Ali Çağdaş OVAYOLU katılımcılarla buluştu. Konuşmacılar; dijitalleşmeyle kazanılmış yetkinlikler ve bu yetkinliklerle oluşturulan etkinin önemine parmak bastılar, pandemi döneminde kayıpların olduğu kadar öğretilerin sunulduğundan, rollerin ve işlerin değişiminden bahsettiler. Bu oturumların yanı sıra Sosyal Medya Uzmanlığı, Nöropazarlama, Öğrenciler için LinkedIn Kullanımı başlıkları altında katılımcılara eğitim olanakları oluşturuldu.

Etkinliğin ikinci gününde Eczacıbaşı Vitro Karo Tedarik Zinciri Direktörü Taner KANDEMİR, Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Mehtap YILDIZ, Koç Sistem Genel Müdürü Mehmet Ali AKARCA, Tusaş Sürekli İyileştirme Şefi Sercan KAPLAN ve Anadolu Efes Bilgi ve Dijital Çözümler Direktörü Murat ÖZKAN ağırlandı. Oturumlarda, iş hayatında alınan riskler ve imza atılan ilklerden bahsedildi. Çalışarak fark yaratmanın önemine değinen konuşmacılar, dijital dönüşümün hızına dikkat çektiler. Oturumlarla eş zamanlı olarak Grafik Tasarımı, Dijital Pazarlamanın Temelleri, İşaret Dili eğitimleri gerçekleşti. Eskitilmiş Yaz grubu keyifli sohbeti ve mini konseriyle günü sonlandırdı.

15. MÜYAK’ın son günü, NOTE Genel Müdürü Beril KOPARAL, Valeo Türkiye Genel Müdürü Tuna ARINCI, Teba Tech IT Direktörü Ünsal ATASOY, Güvenç DÖNMEZ Türk Rus İş Adamları Yönetim Kurulu Üyesi ve FLO İnsan Kaynakları Direktörü Hüseyin ÇOLAK’ın katılımıyla dolu dolu geçti. Oturumlarda fırsatlara yönelik alınan aksiyonlar, iş hayatında esneklik ve çeviklik gibi konulara değinildi. Katılımcılarımıza motivasyon tüyoları verildi. Profesyoneller eşliğinde Kariyer.net’le staj 101 ve yaratıcı yazarlık eğitimleri yapıldı.

Bu dopdolu üç gün, Evde Balmumu Yapımı, V60 Filtre Kahve Demleme ve Meditasyon Molası workshop’ları ile interaktif hale gelerek katılımcılara benzersiz bir deneyim sundu. 15. MÜYAK sürecinde 200’den fazla çekiliş yapıldı ve 300’den fazla kişi ödül kazandı.