15. Matematik Sempozyumu

Değerli Matematikçiler ve Matematik Eğitimcileri,

Her yıl matematikçileri, matematik eğitimcilerini, eğitim uygulamasını yapan öğretmen ve öğrencileri ayrıca kamuda çalışan matematikçileri bir araya getiren Geleneksel Matematik Sempozyumu, Sergi ve Şenliklerinin onbeşincisi 12 – 14 Mayıs 2016 tarihlerinde Fırat Üniversitesinin Ev Sahipliğinde, “Harputta Matematik Yolculuğu ” teması ile gerçekleştirilecektir. Sempozyumda Matematik ve Matematik eğitimi ile ilgili bildirilere, posterlere, sergilere ve atölye çalışmalarına yer verilmektedir. Kurullarının oluşturulmasında bu durum dikkate alınmıştır. Ayrıca sempozyum boyunca “Matematikçiler Derneği Türkiye Liseler Arası Dördüncü Matematik Yarışması” ve “2016 Matematikçiler Derneği Satranç Turnuvası” yapılacaktır.

Sempozyumda yer alacak davetli konuşma, bildiri, poster, panel ve benzeri etkinlikler aracılığıyla matematik ve matematik eğitimi alanındaki son gelişmeleri sizlerle paylaşmayı amaçlamaktayız.

Sağlık, mutluluk ve başarı temennileri ile sempozyuma katılımınızı bekler, sempozyumda buluşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Prof. Dr. Ömer AKIN

Matematikçiler Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı