15.Chamisso – 2.Yabancı Dil – Almanca Okuma Yarışması

Almanca Okuma Yarışması

FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi ve FMV Özel Ayazağa Işık Fen Lisesi olarak Türkiye genelinde çevrimiçi olarak yapılması planlanan 15.Chamisso – 2.Yabancı Dil – Almanca Okuma Yarışması başladı.

Etkinliğin Amacı
Öğrencilerin ikinci yabancı dile ilgilerini çekmek,
Öğrencilerin öğrenme etkinliklerini pekiştirmek ve okullar arası başan standartlanm yükseltmek,
Öğrencileri girişimci ve rekabetçi bir ruhla, banş içinde yarışmaya teşvik etmek.

Etkinlik Kapsamı ve Katılımcılar
Türkiye genelinde hazırlık smıfı bulunan bütün resmî ve özel ortaöğretim okullarının ikinci yabancı dili Almanca olan 10. smıf öğrencileri

Davet Edilen Okullar (İl ve İlçe Adıyla Birlikte)
Türkiye genelinde hazırlık sınıfı bulunan bütün resmî ve özel ortaöğretim okullarının ikinci yabancı dili Almanca olan 10. sınıf öğrencileri

Genel Katılım Şartlan
Hazırlık sınıfı bulunan bütün resmî ve özel ortaöğretim okullarının ikinci yabancı dili Almanca olan 10. sınıf öğrencileri katılabilir.
Okullar, sadece lO.sınıftan “bir” öğrenci ile katılabilir.
Yarışmaya başvuru sırasına göre ilk 30 okul katılabilecektir.
Yarışma, Almancayı “ikinci yabancı dil” olarak öğrenenler arasında yapılacağından okulların katılımcılarını” Almanca konuşulan bir ülke, aile veya daha önceden birinci yabancı dili Almanca olan bir eğitim kuruntundan gelmiş olan öğrencilerden seçmemelidirler”. Bu, yarışmanın eşit ve adil olması açısından önem arz etmektedir. Böyle bir durumun tespiti durumunda yarışmacı elenecektir.
Öğrenciler, yarışmaya sadece bir rehber öğretmen ile katılabilirler. Öğrencilerin fotoğraflı öğrenci belgelerini, katılım formu ve KVKK izinleri ile birlikte başvuru adresi https://online.fmv.edu.tr/chamisso ye iletmeleri gerekmektedir.

Ücret Durumu
Etkinlik, ticari amaç güdülmeden ve katılımcılardan ücret talep edilmeden düzenlenecektir.

Etkinlik Tarihi
21 Mayıs 2021 Cuma, Saat: 14.30 – 15.30
Etkinlik Yeri
Çevrimiçi ( Katılımcılara zoom adresi iletilecektir)