14. Ulusal Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Kongresi

Değerli Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimcileri,
14. Ulusal Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Kongresi (UFBMEK2020) 3-5 Eylül 2020 tarihleri arasında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Fen Eğitimi ve Araştırmaları Derneği işbirliği ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü organizasyonu ile gerçekleştirilecektir.

Kongremizin ana teması “Matematik ve fen eğitiminde sistemik değişim: Vizyon, odak, sürdürülebilirlik, uygulama” olarak belirlenmiştir. Bu tema kapsamında panel, sözlü bildiri, poster, çalıştay, atölye gibi çalışmalar ile siz değerli akademisyen, öğretmen, öğrenci ve tüm eğitimcileri bilgi, deneyim ve uzmanlıklarını paylaşmak üzere Burdur’a bekliyoruz.

Kongre ile ilgili detaylı bilgilere https://ufbmek2020.mehmetakif.edu.tr adresinden ulaşabilir, sorularınız için ufbmek2020@mehmetakif.edu.tr adresine yazabilirsiniz.

55 yıllık öğretmen yetiştirme deneyimi ile Eğitim Fakültemizde, yaklaşık çeyrek asırdır sürdürülen Ulusal Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Kongresi’nde sizleri göller bölgesinin güzel şehri Burdur’da ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duyacağız.

Saygılarımızla…

Kongre Düzenleme Kurulu Adına
Prof. Dr. Dilek ERDURAN AVCI
Doç. Dr. Fikret KORUR
UFBMEK2020 Düzenleme Kurulu Başkanları

Tema ve Konu Alanları
Kongrede fikir ve bilgi alışverişini kolaylaştırmak amacıyla aşağıdaki tema ve konu alanları çerçevesinde sözlü bildiri ve poster sunuların yanı sıra; çalıştay, atölye, panel ve yuvarlak masa toplantısı gibi farklı etkinliklerin de yer alması planlanmaktadır. Kongrenin sunu dili Türkçe’dir.

Tema

Matematik ve fen eğitiminde sistemik değişim: Vizyon, odak, sürdürülebilirlik, uygulama

Konu Alanları

Biyoloji Eğitimi

Çevre Eğitimi

Fen Bilimleri Eğitimi

Fen Bilimleri veya Matematik Eğitiminde Teknoloji Kullanımı

Fizik Eğitimi

Kimya Eğitimi

Matematik Eğitimi

Öğretmen Yetiştirme

Teknoloji Destekli Öğrenme Ortamları Tasarımı

https://ufbmek2020.mehmetakif.edu.tr