14. Ulusal Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Kongresi (UFBMEK)

Eğitim Kongresi
Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Kongresi

Değerli Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimcileri,
14. Ulusal Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Kongresi (UFBMEK2021) 19-21 MAYIS 2021 tarihleri arasında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Fen Eğitimi ve Araştırmaları Derneği işbirliği ile gerçekleştirilecektir.

Tema ve Konu Alanları
Kongrede fikir ve bilgi alışverişini kolaylaştırmak amacıyla aşağıdaki tema ve konu alanları çerçevesinde sözlü bildiri ve poster sunuların yanı sıra; çalıştay, atölye, panel ve yuvarlak masa toplantısı gibi farklı etkinliklerin de yer alması planlanmaktadır. Kongrenin sunu dili Türkçe’dir.

Tema

Matematik ve fen eğitiminde sistemik değişim: Vizyon, odak, sürdürülebilirlik, uygulama

Konu Alanları

Biyoloji Eğitimi

Çevre Eğitimi

Fen Bilimleri Eğitimi

Fen Bilimleri veya Matematik Eğitiminde Teknoloji Kullanımı

Fizik Eğitimi

Kimya Eğitimi

Matematik Eğitimi

Öğretmen Yetiştirme

Teknoloji Destekli Öğrenme Ortamları Tasarımı

Kongreye özet gönderimleri 15 Şubat 2021 tarihinde sona erecektir.

Tüm dünyayı etkileyen Coronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle kongre düzenleme kurulumuzun oybirliği ile aldığı karar doğrultusunda 19-21 Mayıs 2021 tarihinde yapılacak olan kongremizin bütün oturumları tamamen ÇEVRİM İÇİ ortamda gerçekleştirilecektir.

Detaylı bilgiye https://ufbmek2020.mehmetakif.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Sorularınızı ufbmek2020@mehmetakif.edu.tr adresine iletebilirsiniz. Bu örneğine az rastlanır halk sağlığı krizi sırasında konuşmacılarımız, alana yıllardır emek veren değerli hocalarımız, tüm diğer katılımcılarımızın ve sponsorlarımızın desteğini takdir ediyor ve başarılı bir kongre gerçekleştirebilmeyi canı gönülden diliyoruz.

Saygılarımızla