14. TURHAN SELÇUK KARİKATÜR YARIŞMASI

 1. TURHAN SELÇUK KARİKATÜR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

 

KONU: Serbest

KOŞULLAR:

1-           Yarışmanın tüm çizerlerine aittir.

2- Yarışmaya gönderilen karikatürler daha önce yayınlanmış olabilir. Ancak başka bir yarışmada ödül almış olmalı.

3-           Teknik serbesttir. Çizer yarışmasına en fazla 5 eserle katılabilir. Eserler orijinal ya da baskıya uygun 300 dpi ve jpg formatında olmak üzere e-posta ile de kabul edilebilir. Gönderilen farklı formatlarda; açılmayan dosyalardan kurumumuz sorumlu değildir.

4-           Gönderilecek karikatürlerin boyutu en fazla 30×40 cm. olmalıdır.

5-           Katılımcıların eserlerinin büyük harflerle adı, adı, adresi, e-postasını, ülkesini ve telefon numarasını yazmalı; kısa bir özgeçmişini zarfın içine koymalısınız.

6-           Karikatürler, 30 Nisan 2024 tarihine kadar aşağıdaki adrese gönderilmelidir.

 1. ULUSLARARASI TURHAN SELÇUK KARİKATÜR YARIŞMASI 

Milas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 

48200 Milas-Muğla/TÜRKİYE 

www.milas.bel.tr • e-posta: kulturyarisma@milas.bel.tr 

7- Yarışma sonuçları 18 Mayıs 2024 tarihinde açıklanacaktır.

8-           Yarışmaya gönderilen karikatürler iade edilmeyecektir. Dereceye giren veya girmeyen karikatürler kültürel amaçlı kullanılabilir, yayınlanabilirler. Yarışmaya katılanlar bu şartları kabul etmiş sayılırlar. Eserler Milas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü binasında saklanacaktır.

9- Jüri tarafından seçilmiş olan eserler sergilenecek ve albümde yer alacak.

 1. Ödül törenleri Eylül 2024 tarihinde yapılacaktır. Aynı tarihte sergilenmeye değer görülen ve ödül alan karikatürlerin sergilenmesi Milas Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşecektir.

Sergi 01 Ekim 2024 tarihine kadar açık kalacak.

 1. Özel Ödül kazananların konaklama ve yemek giderleri karşılanacaktır. Yol masrafları kendilerine aittir. Yarışmada 1. 2. ve 3. olan yarışmacıların yolu, konaklama ve yemek masrafları tarafımızdan karşılanacaktır.

SEÇİCİ KURUL

Muhammet Tokat – Milas Belediye Başkanı

Ruhan Selçuk

Kamil Masaracı – Çizer

İzel Rozental – Çizer

Fahriye Çıtaklı – Çizer

İpek Özsüslü – Çizer 

Eda Uzunoğlu – Çizer 

Julie Besombes – Çizer 

Simon Baert – Çizer 

Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan – Sanat Eğitimcisi

Mehmet Nergiz – Koordinatör

ÖDÜLLER:

Birincilik Ödülü:              20.000,00 ₺

İkincilik Ödülü:  15.000,00 ₺ 

Üçüncülük Ödülü:          10.000,00 ₺

Diğer Özel Ödüller: Çeşitli organizasyonlar, dernekler, gazeteler, sanat dergileri, sendika, ajanslar ve katılımcıların koyacakları özel ödüller.

Not: 11 Mayıs 2024 tarihinde bir konferans toplantısı yapılacak.

     

TR

 

 

 

TEMA:   Açık

KOŞULLAR:

 1. Yarışma tüm karikatüristlere açıktır.
 2. Yarışmaya daha önce yayınlanmış karikatürlerle katılım kabul edilmektedir. Ancak başka bir yarışmada ödül/ödül almamış olmaları gerekmektedir.
 3. Her türlü tekniğe izin verilir. Karikatürist en fazla 5 karikatür gönderebilir. E-posta ile gönderilen 300 dpi ve jpg formatındaki orijinaller veya baskıya uygun elektronik versiyonlar da kabul edilecektir. Farklı formatlarda gönderilen ve açılamayan belgelerden dolayı herhangi bir sorumluluk kabul edilmeyecektir.
 4. Tüm karikatürler maksimum 30x40cm boyutunda olmalıdır.
 5. Katılımcıların adlarını (ad ve soyadlarını) büyük harflerle, adres, e-posta, ülke ve telefon numaralarını yazmaları gerekmektedir; Kısa bir özgeçmiş kapalı bir zarf içerisinde gönderilmelidir.
 6. Karikatürlerin en geç 30 Nisan 2024 tarihine kadar aşağıdaki adrese gönderilmesi gerekmektedir. 14. ULUSLARARASI TURHAN SEL Ç İNGİLTERE KARİKATÜR YARIŞMASI Milas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler üdürlüğü 48200-Milas-Muğla / Türkiye www.milas.bel.tr • e-posta: kulturyarisma@milas.bel.tr 

 

 1. Yarışma sonuçları 18 Mayıs 2024 tarihinde açıklanacaktır.

8.Yarışmaya      gönderilen karikatürler iade edilmeyecektir. Ödül almış olsun ya da olmasın tüm karikatürler kültürel amaçlarla kullanılabilir ve yayınlanabilir. Katılım bu koşulların kabul edildiğini varsayar. Tüm karikatürler arşivde tutulacak.’ Milas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’dür .

 1. Jüri tarafından seçilen karikatürler sergide sergilenecek ve albümde de basılacaktır.
 2. Ödül töreni Eylül 2024’te yapılacaktır. Serginin açılışı da aynı tarihte yapılacaktır.’ Milas Belediyesi Konferans SalonuÖdül kazanan veya sergilenmek üzere seçilen karikatürler için . Sergi 01 Ekim 2024 tarihine kadar açık kalacak.
 3. Ödül kazanan katılımcıların konaklama ve yemek masrafları’ Özel ödül’ karşılanacak. Seyahat masrafları katılımcılara ait olacaktır. Birinci, ikinci ve üçüncü olan yarışmacıların yol, konaklama ve yemek masrafları Milas Belediyesi tarafından karşılanacak.

SEÇİCİ KURULU: Muhammet Tokat – Milas Belediye Başkanı Ruhan Selçuk Kamil Masaracı – Karikatürist İ zel Rozental – Karikatürist Fahriye Çıtaklı – Karikatürist İpek Özsüslü –  Karikatürist Eda Uzunoğlu –  Karikatürist Julie Besombes – Karikatürist Simon Baert – Karikatürist Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan – Resim Eğitimcisi Mehmet Nergiz – Koordinatör

 

 

 

ÖDÜLLER:

Kazanan: ₺ 20.000
İkinci: ₺ 15.000
Üçüncü: ₺10.000 _

 

 

 

Diğer Özel Ödüller ise çeşitli kurum, dernek, gazete, sanat dergileri, sendikalar, haber ajansları ve kişiler tarafından verilecek. Not: Jüri toplantısı 11 Mayıs 2024 tarihinde yapılacaktır.