14.ONUR GUVENER OYKU Yazıp – Anlatma Yarışması

Öykünün Prens ve Prensesleri seçiliyor
Kazasker Lions Derneği 14 Yıldır  13 kez tekrarlanan bır yarışma bır buluşma için katılımcılarını ağırlıyor.

A. YARIŞMANIN AMACI
1. Çocuklar öykü yazıp gönderebilecekler. Türkçe okuma yazma bilen İlköğretim birinci kademe ve ikinci kademe çağındaki 10-13 Yaş arasındaki çocuklarımızın, duru, akıcı iyi bir Türkçe ile öykü yazmalarını ve anlatmalarını sağlama adına düzenlenecek.
2-Yazabilecekleri, yazdıklarını  anlatabilecekleri, çocukların düşünce yapılarına ters düşmeyen eğlenceli ve eğitici çağdaş yaşam içinden öyküler tasarlanmış olacak.
4-Çocukların aracılığı ile zihinlerde kalıcı, başkalarına aktarılabilen, kolay anlaşılır olay ve eleştirileri barındıran, güldüren, düşündüren, duygulandıran, çözüm üreten öykülerle yaşama dikkat çekilecek.
B. YARIŞMANIN HEDEFİ
Trafik kazalarına meydan verecek davranışlardan uzak durmak, doğru ve davranışa iyi yön verecek beceri ve düşünce geliştirmek. Çocukluktan başlayarak trafikte bilinç oluşturmak.
C.  KATILIMCILARIN NİTELİKLERİ
1. Yarışma

A)İlköğretim çağındaki öğrenciler arasından ailelerinin izni ile katılan 10 çocuk  davet edilecek.
Şartname koşullarına uyan, öykü yazma ve anlatma becerisi olan her çocuk katılabilir.
2. Katılanlar şartname koşullarını kabul etmiş sayılırlar.
3-Bu yıl da her yıl olduğu gibi on cocuk sahneden öykülerini sunma şansını yakalayacak.
C. KATILACAK YAPITLARIN NİTELİKLERİ
1.Dil Türkçe’dir.
2. Öyküler şiddet ve korku içermemeli.  Daha önce herhangi bir yerde yayınlanmış ve ödül almış öykülerin katılmasında bir engel yoktur.
Katılacak Yapıtların Ozellikleri
a. Yazılı metin ve anlatım en fazla  400 sözcük olmalı.
b. Öyküler mail yoluyla belirtilen adrese gonderilecek. MAILIN EKLERININ TAM OLMASI GEREKIR eki olmayan mailler alınmamış kabul edilir. Eklerin ne olduğu şartnamede belirtilmektedir.
c) Konu TRAFİK
D. YAPITLARIN TESLİMİ
1. Her yapıt için bir mail duzenlenmeli, maile oyku word formatıyla eklenmeli. Oyku sayfasinin en ustunde yarismacinin adi soyadi yasi, okulu, sınıfi ve iletisim adresleri. Olmalı. Mailin ulasti maili alininca yaniti bilgisayarda saklanmali. Yapıtlar 5Nisan2014 saat 17.00‘ye kadar filiztosyali@yahoo.com  adresine gonderilmeli. Sonuclandirma, finalistlerin tespiti  en gec 20 Nisan 2013  Tarihinde ön jürinin toplanmasıyla yapılacak ayni gün yarışmacılara bildirilecek.