14. Geleneksel ODTÜ Sosyoloji Günleri

14. Geleneksel ODTÜ Sosyoloji Günleri

Yaşanan gelişmelerden dolayı 14. Geleneksel ODTÜ Sosyoloji Günleri 12-13-14 Mart 2018 tarihlerine alınmıştır! Bilginize sunarız.

Bu yıl on dördüncüsünü gerçekleştireceğimiz Geleneksel ODTÜ Sosyoloji Günlerini 12-13-14 Mart 2018 tarihlerinde “İdeoloji ve Toplum” üst başlığı altında yapıyoruz.

►Sunum Özetlerini 18 Şubat 2018 tarihine kadar almaya devam edeceğiz.
►Dışarıdan katılmak isteyenler için 18 Şubat tarihinden sonra listeye isim yazdırmanız istenecektir, lütfen sayfayı takip ediniz.
►Üniversitelerden izin almak için gerekli belge 18 Şubat sonrasında istenmesi halinde elektronik mail ile gönderilecektir.
►Sunum Özetlerini 18 Şubat 2018 tarihine kadar almaya devam edeceğiz.
►Geçmiş senelerde olduğu gibi bu sene de günlerden önce sunum özetlerinizi bize göndermenizi talep ediyoruz.
►Alt başlık olarak düşündüklerimizden;
İdeoloji, eğitim, toplum, dil, din, baskı, sınıf, Orta Doğu, kadın, medya, internet, kültür, ekonomik kriz, LGBT, sağlık, coğrafya, adaptasyon, göç. sanat, radikalleşme, insan hakları, tarih.
►Yapmak istediğiniz sunumlar belirtilen başlıklar altında olabilir ya da eksik olduğunu düşündüğünüz herhangi bir alt başlığı (Üst başlıktan taşmama koşulu ile) da ele alabilirsiniz.

Öncelikle, kendimizi ne bir otorite olarak görüyoruz ne de üst başlık koyduğumuz için sizin bu konudaki görüşlerinizi sınırlayabileceğimizi düşünüyoruz. Fakat sunumların çok fazla olması ve gelen sunumların incelenmesi hususunda bu yıl aldığımız karar ile sunumlar içinden eleme yapılacatır. ODTÜ Sosyoloji Topluluğunun da homofobik, transfobik, bifobik, türcü, ırkçı, cinsiyetçi söylemlere ve nefret söylemine karşı bir duruşu olduğunu belirtmek isteriz. Bunun yanında, sunumumuzla ilgili genel bir fikir oluşturacak kısa bir metni bize göndermenizi bekliyoruz.
►Sunumların arasından eleme yapıldıktan sonra 28 Şubat 2018 tarihinde kabul edilen sunumlar duyurulacaktır.
►Açıklanan sunum sahiplerinden tam metinleri göndermelerini beklemekteyiz.
►Sunum özetlerinin çift boşluk ve 12 punto ile yazılmış olması ve ayrıca özetlerin yaklaşık 1 sayfa olmasının daha iyi olacağını belirtmek isteriz.
►Sunum metinlerinin özgün metinler olması ve alıntı yapılan kısımların referans verilerek belirtilmiş olması gerekmektedir.
►Sunumlar oturuma göre 15 ile 20 dk arasında olacaktır, soru cevap kısımları buna dahil değildir.
►Sunum özetlerinizi [email protected] adresine gönderebilirsiniz.
►Herhangi başka bir sorunuz için lütfen sadece ODTÜ Sosyoloji Günleri facebook sayfasına mesaj atınız.

NOT: Dileyen herkes sunum gönderebilir. Sosyoloji öğrencisi olmak veya öğrenci olmak şartı yoktur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.