14. Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması

14. Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması

YARIŞMANIN AMACI: Milli Eğitim Vakfı Koleji Özel Basınköy Okulları olarak; farklı okullar arasında bilgi alışverişini sağlamak, öğrencileri araştırmaya özendirmek, gelişen günümüz teknolojisine yeni genç beyinler kazandırmak amacıyla “14. Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması”nı düzenlemekteyiz.

HEDEF KİTLE: Yarışmaya ortaokul 5. 6. 7. 8. sınıf öğrencileri ile, Lise 9. 10. ve 11. sınıf öğrencileri katılabilirler. Proje yarışmasına tüm resmi ve özel okullar davetlidir.

YARIŞMA TAKVİMİ: 16 Mart 2018 : Son başvuru tarihi
26 Mart 2018: Yarışmaya hak kazanan okullar ve projelerin MEV Koleji Özel Basınköy Okulları Web sitesinde yayınlanması.
7 Nisan 2018: 14. Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması.
Okulumuz web sitesinde adı bulunan okul ve projeler, 7 Nisan 2018 Cumartesi günü danışman öğretmen ve sunum yapacak öğrenciler ile birlikte saat 09.00 da okulumuzda hazır bulunacaktır.

KATILIM ŞARTLARI: Yarışmaya ortaokul 5.6.7.8. sınıf öğrencileri ile lise 9.10. ve 11. sınıf öğrencileri katılabilirler. Proje yarışmasına tüm resmi ve özel okullar davetlidir.

YARIŞMA ŞARTLARI:

  • Projeler Fen Bilimleri, Fizik, Kimya ve Biyoloji dallarında hazırlanacaktır. Okullar yarışmaya ortaokul seviyesinde Fen Bilimleri dalından en fazla 3 proje ile, lise seviyesinde ise Fizik, Kimya, Biyoloji dallarından en fazla 3’er proje ile katılabilirler. (Projeler istenilen sınıf seviyesinden seçilebilir)
  • Her proje bir danışman öğretmen ve en fazla iki öğrenci tarafından hazırlanabilir. Proje yarışmasına katılmak isteyen okullar 16 Mart 2018 saat 16.00’ ya kadar okulumuzun web sitesindeki (www.mevkolejibasinkoy.k12.tr) başvuru formunu doldurarak proje yarışmasına katılabilirler. Başvuru sayısı 125 projeye ulaştığında son başvuru tarihini beklemeksizin başvuru ekranı kapatılacaktır. Şartnameye uymayan ve katılım formunda eksikleri bulunan okullar yarışma dışı kalacaklardır.
  • Yarışmada jüri üyeliklerini alanında uzman akademisyenler yapacaklardır.
  • Sergi salonunda sergilediğiniz her proje için, bir adet masa(E:75xB:65), bir adet pano (E90xB:125) ve elektrik bağlantısı sağlanacaktır.
  • Yarışmaya şehir dışından katılacak olan okulların ulaşım ve konaklama masrafları kendilerine aittir. Öğle yemeği okulumuz tarafından verilecektir.
  • Birden fazla kampüse sahip okullar, kurum olarak her ilden en fazla 3 okulları ile yarışmaya başvurabilirler. Yarışmaya katılacak okulların belirlenmesinde başvuru önceliği esas alınacaktır.

ÖDÜLLER: Yarışmaya katılan tüm öğretmen ve öğrencilere katılım belgesi verilecektir.
• 1.lik ödülü Cumhuriyet Altını,
• 2.lik ödülü Yarım Altın,
• 3.lük ödülü Çeyrek Altın,
Ayrıca ödül alan projelerin danışman öğretmenlerine Çeyrek Altın verilecektir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ: Basınköy Mah. Emre sok. No: 8 Basınköy-Florya/İstanbul
Tel: 0212 425 80 20 (pbx) Fax: 599 54 94

BAŞVURU İÇİN:http://www.mevkolejibasinkoy.k12.tr/duyurular/14-fen-bilimleri-senligi-ve-proje-yarismasi/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

four × 3 =