Ana SayfaÜniversite Öğrenci Kulüp Etkinlikleri14. Bilişim Teknolojileri Zirvesi

14. Bilişim Teknolojileri Zirvesi

Bilişim Teknolojileri Zirvesi için Geri Sayım Başladı!

Teknoloji gurularının heyecanla beklediği 14. Bilişim Teknolojileri Zirvesi (BTZ) 17-18 Aralık tarihlerinde İTÜ Maçka Kampüsü’nde düzenlenecek.

 

14’üncüsünü hibrit olarak gerçekleştireceğimiz Bilişim Teknolojileri Zirvesi’nde “OTO-SAPIENS” ana temasıyla, yaşadığımız çağda yarın karşımıza çıkacak teknolojinin sektörlere ve günlük hayatımıza getireceği değişiklikleri inceleyeceğiz. Sektörün en prestijli etkinlikleri arasında yer alan BTZ, 17-18 Aralık tarihlerinde İTÜ Maçka Kampüsü’nde düzenlenecek ve geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Bilişim Teknolojileri Zirvesi kapsamında Türkiye’de ve Dünya’da teknolojinin odağındaki konular, sektörün önde gelen isimleri ve ilgili firma temsilcileri tarafından ele alınacak.

 

Bu sene İTÜ Maçka Kampüsü’nde gerçekleşirken aynı anda btz.org.tr sitesinden de yayınlanacak Bilişim Teknolojileri Zirvesi; her yıl ortalama 1500 kişinin katılımı ve 40.000’in üzerinde internet gösterimi ile gerçekleşiyor. Pandemi dolayısıyla 2020 yılında etkinliğimizi online gerçekleştirmek zorunda kalsak da online’ın sınırsız erişim avantajını sonuna kadar kullandık. Online etkinliğimizde 63+ farklı ülkeden, 300+ şehirden 18.000+ tekil kullanıcıya ulaştık ve 60.000’in üzerinde internet gösterimi aldık.

 

Zirvedeki oturumlarda aralarında Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Microsoft Orta Doğu ve Afrika Bölgesi IT Direktörü Uğur Yılmaz, Apple Türkiye Ülke Müdürü Resan Yüner, Yemeksepeti Delivery Hero Global Teknoloji ve İnovasyon Merkezi CTO’su Umut Gökbayrak, Ünlü Youtuber Doğan Kabak, Aruba, a Hewlett Packard Enterprise company Ülke Teknik Müdürü Oğuzhan Eren gibi çok sayıda yetkin konuşmacı yer alacak.

 

Geçtiğimiz yıllarda aralarında Microsoft, Vodafone, sahibinden.com, Mercedes gibi 90’a yakın firmanın yer aldığı BT Alanı ise şirketlerin katılımcılarla birebir iletişim kurabildiği, ürün ve hizmetleri hakkında tanıtım olanağı veren fuaye alanı olarak konumlanıyor. Çekilişler, oyun alanları, VR Games alanı, dağıtılan kuponlar veya ürünler gibi etkinlikler sayesinde katılımcılar çeşitli fırsatlardan yararlanabilecek. Bu sene hibrit gerçekleştireceğimiz etkinliğimize online olarak katılımda ise meta fuaye alanımız katılımcıları karşılayacak. Bu alanda izleyeciler kendi avatarlarını yaratıp diğer katılımcılarla iletişime geçebilecek, odalar arası dolaşarak çeşitli fırsatlardan yararlanıp oturumları izleyebiliyor olacaklar. Dijifikir e-iş fikir yarışması ile genç girişimcilerin hayallerinin gerçek olmasını sağlanırken Türkiye’de ilk olarak BTZ 2010 kapsamında düzenlenen İşletme Mühendisliği Kulübü Sosyal Medya Ödülleri‘nde ise sosyal medyayı en iyi kullanan kişi ve kurumlar oylama sonucunda belirlenerek ödüllendirilecektir. Bu sayede İTÜ Maçka ünlüler geçidine şahit olacaktır.

 

Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için btz.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz!