14-29 yaş arası Genç Hackathon Başlıyor

Genç Hackathon, belirlenmiş bir konuda yenilikçi fikri olan takımların; kısıtlı süre ve sabit bir ortam içerisinde iş geliştirme, tasarım ve kodlama yeteneklerini kullanarak projelerini geliştirdikleri yarışmadır.

Gençlerin Bakanlığı olarak fikrine güvenen tüm genç takımları; teknolojiyi ve sosyal yeteneklerini kullanarak dijital ve yenilikçi çözümler geliştirmek üzere kesintisiz 30 saat sürecek bir maceraya davet ediyoruz! Ayrıca kazanan takımları büyük ödüller ve sürprizler bekliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gönüllülük Yılı ilan edilmiştir. ‘Gönüllülüğün Dijital Hali’ sloganı ile düzenlenen Genç Hackathon’da gençlerin yaşamlarını kolaylaştıracak, gerçekleştirilen gönüllülük faaliyetlerini iyileştirecek ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gençler ile olan iletişimini güçlendirecek dijital çözümler arıyoruz. Büyük veri analizi çözümlerinden mobil uygulamalara, artırılmış gerçeklik çözümlerinden web platformlarına kadar tüm kurgunun gençlerin hayal gücüne bırakıldığı Genç Hackathon’a tüm genç takımlarımızı bekliyoruz.

BAŞVURU KOŞULLARI
● 14-29 yaş arasındaysan; en az 3 en fazla 5 kişiden oluşan takımını kur ve Genç Hackathon’a başvur.
● Başvurulan fikrin özgün ve daha önce geliştirilmemiş olması gerekmektedir. Projeni Genç Hackathon’da geliştirmeni bekliyoruz.
● 18 yaşın altındaysan ve finale kaldıysan veli izin dilekçeni getirmeyi unutma.

Genç Hackathon’a 14-29 yaş aralığındaki gençler en az 3 en fazla 5 kişilik takımlar halinde başvurabilir. Zorunlu olmamakla birlikte takımda bir yazılımcı, bir tasarımcı ve bir iş geliştirici olması tavsiye edilmektedir.

kATILIM
Etkinlik ücretsizdir.

Tüm ulaşım ve konaklama giderleri Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacaktır.

ÖDÜLLER
1. Takım 25.000TL
2. Takım 15.000 TL
3.Takım 10.000 TL nakit para ödülü kazanacaktır.

TAKVİM
Son Başvuru Tarihi: 16 Ağustos
Başvuruların değerlendirilmesi: 16 Ağustos – 31 Ağustos
Finalistlerin İlanı: 1 Eylül
Finale Hazırlık: 1 Eylül – 6 Eylül
Hackathon ve Ödül Töreni: 7 -8 Eylül

Kimlik belgeni, bilgisayarını ve kişisel eşyalarını getirmeyi unutma.18 yaşın altındaki katılımcılar finale kalmaları halinde veli izin dilekçelerini getirmelidir.

Adres
Örnek Mahallesi, Oruç Reis Caddesi No:13
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü
Kat:2 Altındağ/Ankara

Telefon
0312 596 6274
0312 596 6255

Eposta
[email protected]

Başvuru : http://e-genc.gsb.gov.tr/egenc/basvuru/basvur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

4 + 16 =