13. Kariyer ve Sektör Fuarı / 3. Eğitim ve Rehberlik Zirvesi

1. AMAÇ

13. Kariyer ve Sektör Fuarına Başvuru yapmak için tıklayınız.

3. Eğitim ve Rehberlik Zirvesine Başvuru yapmak için tıklayınız.

 

Fatih  Üniversitesi  tüm  fakülte  ve  Meslek  yüksekokulu  bölüm  öğrencilerini  mezuniyetlerinden önce  farklı sektörlerden kurumlar ve kişilerle buluşturmak. Staj, yarı ve tam zamanlı iş olanakları konusunda öğrencilerimizin firmalar ile birebir iletişime geçmelerini ve bilgi almalarını sağlamak.

Öğrencilerin kariyer planlaması ve iş portföyü oluşturma süreçlerine yön vermek; bu vesileyle öğrencilere ve mezunlara katılımcı firmaların ürettiği mal ve hizmetleri yakından görme ve analiz etme imkânı sağlamak. Uluslararası iş imkânları ve eğitimler hakkında öğrencileri katılımcı firmalarla buluşturmak.
2. HEDEF
Fatih Üniversitesi öğrencilerinin ve diğer üniversitelerden misafir öğrencilerin kişisel gelişimleriyle ilgili konularda daha bilinçli hareket etmelerini sağlamak. Öğrencilerin mezuniyetten sonraki hedefleri için şimdiden zaman planlaması ve zamanın verimli kullanılması bilincini oluşturmak.
Firmaların üst düzey yöneticileri ve alanında uzman konuşmacıların vereceği seminler ışığında öğrencilerin doğru ve güncel bilgiye ulaşmalarını sağlamak.
Üniversitemizin mevcut 10.000 öğrencisine, 15.500 mezunumuza ve misafir olarak katılacak firma ve İstanbulda bulunan tüm üniversite mensuplarına  ve öğrencilerine sosyal ve kültürel bir ortam sağlamak, kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak.
3.KATILIMCI FİRMA PROFİLİ
KOBİ’ler
Uluslar arası Firmalar
Yurtdışı Danışmanlık Şirketleri
Eğitim Danışmanlık Şirketleri
Farklı sektörlerden mal ve hizmet üreten şirketler
4. FUAR KATILIMCI FİRMALARA NELER SAĞLIYOR?
Firmalar potansiyel müşteri adaylarıyla buluşarak, ürettikleri mal ve sundukları hizmetler hakkında tanıtım yapabilecekler.
Firmalar; iş dünyasını yakından takip eden, sektörler ve firmaların işleyişi hakkında fikir sahibi olmak isteyen öğrenciler ile buluşarak İnsan Kaynakları faaliyetlerinde bulunabilecekler.
Firmalar diğer şirketlerle görüşme ve iş bağlantısı kurma imkanı elde edecekler. Firmaların isim ve logoları, Fatih Üniversitesi ve İstanbul içi muhtelif üniversitelerde kullanılacak tüm reklam alanlarında yer alacak.
Firma yetkilileri organizasyon boyunca verilen öğlen yemeklerinden ve tüm ikramlardan faydalanacak.
5. SON FUARDA YER ALAN FIRMALARIN ALDIĞI BAŞVURU SAYILARI
Tam ZamanlıKısmi ZamanlıStajTOPLAM
1054088501363
6. SPONSORLUKLAR
Ana Sponsorluk
Ana sponsor olacak firmanın, İstanbul’un çeşitli yerlerine ve Merkezimiz tarafından üniversite içi ve dışı asılacak tüm afiş ve yapılacak tüm duyurularda ana sponsor olduğu belirtilecek. Sponsor firmaya fuaye alanında 4 m² stant yeri verilecek. Sponsor firmanın merkezimizce yılda bir kez çıkarılan Genç Kariyer Penceresi dergisinin iç sayfalarında 1 sayfalık reklamı yapılacak.
Ana sponsor firma üst yöneticisinin seminer vermesi sağlanacak. Reklam alanlarında, görsel ve yazılı basında organizasyonun tüm lansmanlarında ana sponsor ismi yer alacak. Ana sponsor firmaya katkılarından ötürü katılım sertifikası ve plaket takdim edilecek.
İletişim Sponsorluğu
Yayın  kuruluşu  ,kendi  mecrasında  fuar  organizasyonunun  duyurusunu  yapacak.Karşılığında  yayın  kuruluşu icraatlarını fuar kapsamında sergileyebilecek ve yayın kuruluşu logosu fuar için yapılacak tüm duyurularda (fatih.edu.tr , Sosyal medya ,afiş ve bilboard vb.) yayınlanıcak.
Hizmet Sponsorluğu
Firmaların  üretmiş  oldukları  ürün  ve  hizmetleri tüm  katılımcılara  ücretsiz  sunacaktır.Karşılığında  tüm duyurularda  (fatih.edu.tr , sosyal medya ,afiş ve bilboard vb.) Hizmet sponsoru adı altında firma logosu yayınlanacaktır.
Sponsorluk Ücretleri
Ana sponsorluk ücreti : 5.000 TL
İletişim ve hizmet sponsorlarından herhangi bir maddi destek talep edilmeyecektir.
7. Firma Başvuru Süreci
Stant kurmak isteyen firmaların, BANKASYA Güneşli Şubesindeki TR16 0020 8000 0600 0075 4305 15 numaralı hesaba 500TL salon kiralayıp seminer vermek isteyen firmalar ise 750 TL  yatırmaları, Banka dekontuyla beraber yüksek çözünürlüklü firma logosunun [email protected] adresine e-maille bildirdikten sonra sayfa altında bulunan başvuru formu doldurmaları gerekmektedir.
24 Nisan Çarşamba 2013
1. OturumFarabi Salonu
11:30 – 12:15
 Açılış Konuşması “Üniversitelerde Girişimcilik ve  Yenilikçilik Kültürünün Sektöre ve İş Dünyasına Yansımaları” Prof. Dr. Ayhan BOZKURT
2. OturumFarabi Salonu
12:20 – 13:00
 Bir Dünya Öğretmeninin (Eğitmeninin) Vasıfları Neler Olmalı, Bu Çerçevede Üniversite Süreci Nasıl Değerlendirilebilir?” Prof. Dr. Fahretttin GÜCİN

Öğle Molası 13:00 – 14:00

3. OturumFarabi Salonu
14:00 – 14:30
“21. YY Mühendislik Profili Nasıl Olmalı?” Prof. Dr. Cevdet MERİÇ
4. OturumFarabi Salonu
14:35 – 15:10
“Adalet Sektörünün Belirlediği Hukukçu Profili Nedir?” “Hukuk Fakültesi Mezunlarının Kariyuer Alternatifleri Nelerdir?” Prof. Dr. Osman KAŞIKÇI
25 Nisan Perşembe 2013
1. OturumFarabi Salonu 10:00 – 10:45 “Toplumumuda Mesleğe Verilen Değer ve Mesleksizlik Olgusu” Prof. Dr. Adnan KULAKSIZOĞLU
2. OturumFarabi Salonu 10:50 – 11:30 “Kariyer Planlamada ve Mesleklerde Tercihlerin Önemi”Fem Dershaneleri Rehberlik Koor.
Faruk ARDIÇ
3. OturumFarabi Salonu 11:35 – 12:30 “Bireysel Kariyer Planlamada Lise Eğitiminin Önemi”KM Yöneticisi Sosyolog
Abdulrezzak ÇİL
Öğle Molası 12:30 – 13:30
4. OturumFarabi Salonu 13:30 – 14:30 “Türkiye’de Kariyer Geliştirme Danışmanlığı” Doç. Dr. Osman Tolga ARICAK
(Psikolojik Bölüm. Başkanı)
5. OturumFarabi Salonu 14:35 – 15:20 “İİBF Mezunlarının İş Dünyası Beklentilerine Göre Kariyer Planlamaları Nasıl Olmalı? Sektöre Nasıl Hazırlanmalı” Prof. Dr. Murat KARAGÖZ
Çay Molası 15:20 – 16:00 
6. OturumFarabi Salonu 16:00 – 17:00 “İş Dünyası ile İşbirliğinin Eğitime ve Firmalara Katkıları Altarnetif Bir Model: SEÇ”İş Dünyası Koordinatörü

Öğr. Grv. A.Metin SEKİZKARDEŞ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin