“13 Kare” 3. Ulusal Fotoğraf Gösteri Yarışması

Düzenleyen Kurum : Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD)
TFSF Onay No : 2014/064
Bölümler : Sayısal/Serbest
Son Katılım Tarihi : 15.11.2014
Seçici Kurul Toplanması : 22.11.2014
Sonuç Bildirim Tarihi 25.11.2014
İlgili Kişi : M. Nevzat HIZ
Telefon No : 0533 237 1743
@ Posta : nevzathiz@gmail.com
Tfsf Temsilcisi Adem Karakaya
Tfsf Temsilci @ Posta akarakaya66@mynet.com
Türkçe Şartname Linki Katılım Formu (TR)
Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD)
“13 Kare” 3. Ulusal Fotoğraf Gösteri Yarışması
Yarışma Konusu: Serbest’tir.
Ancak; ülkemizin ve dünyamızın tüm güzelliklerini, çirkinliklerini, sosyal olaylarını, farklı kültürlerini, doğayı, mekanları, afetleri, insanları velhasıl tüm konuları çalışabilirsiniz.
Fotoğrafçının titiz, duyarlı ve bilinçli çalışmasıyla, istediği teknikleri kullanarak küreselleşen dünyamızı kendince belgeleyerek/yorumlayarak bir gösteri sunmasını bekliyoruz.

Teknik:
Gösterinin süresi en fazla 6 dakika’dır ve her katılımcı en fazla bir gösteri ile katılabilir. Gösteride kullanılan fotoğrafların renkli veya siyah-beyaz olması ve fotoğraf sayısı serbesttir. Ayrıca gösterinin akış biçimi ve hızı, ses/konuşma, müzik ya da sessiz olması katılımcının tercihine bağlıdır. Gösteri PC formatında en az 1024×768 piksel çözünürlükte CD veya DVD olarak hazırlanacaktır. Ayrıca duyurular ve afiş için gösteriye ait bir fotoğrafın, 300 dpi çözünürlükte, kısa kenarı en az 2048 piksel boyutta ve JPEG formatında aynı CD ile gönderilmesi gerekmektedir. Okunmayan CD/DVD‘ler yarışma dışı bırakılacaktır. Gösteriler yeni kurulum gerektiren programlarda hazırlanmamalıdır.

Katılım:
Yarışma jüri üyeleri ve TFSF temsilcisi dışında herkese açıktır; tek fotoğrafçı veya grup çalışması olabilir. Daha önce ödül almış veya benzeri yarışmalarda tur atlamış gösteriler yarışmaya katılamaz. Gösteride kullanılan fotoğrafları hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir. Katılımcı yarışmaya 2 (iki) adet CD veya DVD göndererek katılacaktır. Birinci CD/DVD üzerine sadece rumuz yazacaktır (jüri değerlendirmelerinde kullanılacaktır), diğer ikinci CD/DVD de ise katılımcının ad ve soyadı (ödül töreni ve diğer sunumlarda kullanılmak için) yazılacaktır. Jürinin izleyip/değerlendireceği gösterinin içeriğinde eser sahibinin kimliğini belirtecek herhangi bir işaret, logo, ibare vb bilgi olmamalıdır. Kullanılan müziğin telif sorunu gösteri sahibine aittir. Gösteri sırasında varsa konuşma, ses ve müzik gibi eklemelerin kime ait olduğu belirtilmelidir.

Seçici Kurul Üyeleri:
Mustafa ESER EFIAP (Mersin OLBA Fotoğraf Derneği Başkanı)
Tekin ERTUĞ (Fotoğrafçı-Yazar)
Sezgin GÜVEL AFIAP (AFAD)
Cemil GÜVEN EFIAP (AFAD)
Osman ÖNDER EFIAP (BUFSAD)
Seçici Kurul Yedek Üyesi:
Murat ÜNAL EFIAP-b (MFD)

TFSF Temsilcisi: Adem KARAKAYA (cep tel: 0543 806 4475 – e-posta: akarakaya66@mynet.com)

Ödüller:
Birincilik Ödülü : 1000.- TL
İkincilik Ödülü : 750.- TL
Üçüncülük Ödülü : 500.- TL
Mansiyonlar (3 adet) : 250.- TL
Özgen Özgenal Özel Ödülü : —
Altın Koza Özel Ödülü : —

Yarışma Takvimi
Son Başvuru Tarihi : 15 Kasım 2014 saat 17.00
Seçici Kurulun Toplanması : 22 Kasım 2014
Sonuçların Açıklanması : 25 Kasım 2014
Ödül alan tüm gösteriler 25 Kasım 2014 tarihinde http://www.afad.org.tr ve TFSF’nin sayfalarında yayınlanacaktır. Ayrıca ödül alan gösterilere ait örnek birer fotoğraf TFSF yayını Almanak 2014’te yer alacaktır.

Sertifika ve Ödül Töreni:
13 Kare Fotoğraf ve Sanat Festivali (Adana ) kapsamında ve daha sonra belirlenecek tarih ve salonda ödüller dağıtılacak, ödül alan gösterilerin sunumu yapılacaktır. Tören tarihi/saati ödül alan eser sahiplerine ayrıca bildirilecektir.
Haklar:
Gösterilerin ve gösteride kullanılan fotoğrafların telif hakkı katılımcılara aittir. AFAD bu gösterileri katılımcı isimlerini belirterek arşivinde saklayabilir; çeşitli yerlerdeki gösterilerde ve eğitim amaçlı kullanabilir.
Katılımcı yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri para ödülü, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.
Yarışmaya gönderdiği eseri kendisine ait olmadığı halde, kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan, ödül almış gösterilerin katılımının kısıtlandığı bu yarışmada, böyle bir eserle başvuruda bulunan kişilerin TFSF onaylı yarışmalara katılımı TFSF Yarışma İlkeleri gereğince bir yıl süre ile kısıtlanır. Kural ihlalinin tekrarlanması halinde katılımcı TFSF onaylı yarışmalardan süresiz olarak men edilir. Haklarında yukarıda açıklanan nedenlerle verilmiş kısıtlılık kararı devam eden kişiler bu yarışmaya katılamazlar.

Katılımcı Kimlik Bilgileri:
Yarışmaya katılan fotoğrafçı(lar) tarih, ad/soyad ve eserin adı / rumuzu yazılı ve imzalı katılım belgesi ile gösteri CD ya da DVD‘lerini son katılım tarihine kadar, aşağıdaki adrese kargo ile yollamaları veya elden teslim etmeleri gerekmektedir. CD/DVD içerisinde sadece rumuz ve gösterinin adı yazılmalıdır. CD /DVD‘ler iade edilmeyecek, TFSF Temsilcisi gözetiminde imha edilecektir. O nedenle katılımcılar gösterilerinin kopyalarını göndermelidir.

Teslim Adresi:
AFAD Ziyapaşa Mah. 67087 Sok. Saadet Apt. No: 45-A 01140 Seyhan – ADANA
İletişim : 0322 458 4224
0530 661 8606
e-posta : gosteriyarısmasi@afad.org.tr

Yarışma Koordinatörü:
M. Nevzat HIZ
İletişim : 0533 237 1743
E-posta : nevzathiz@gmail.com

Yarışmamız Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından 2014/064 numara ile onaylanmıştır.