12. Ödüllü Matematik Yarışması

Yarışma, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ortaokulların 8. sınıf öğrencilerine yöneliktir. Sınav, ortaokulların matematik öğretim programı kapsamındaki konular ve bunları uygulama becerileri ile akıl yürütme, matematik genel kültür bilgisi esas alınarak hazırlanmaktadır.

YARIŞMA BAŞVURU KOŞULLARI

1.Yarışmaya Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ortaokulların 8. sınıfında öğrenim gören öğrenciler başvurabileceklerdir.

2.Sınava başvurabilmek için 6 ve 7.sınıf yılsonuağırlıklı not ortalamalarının her birinin en az 95.00 olması gerekmektedir.

3.Yarışmaya başvuruücretsizdir.

4.Yarışma başvurusu,http://www.ariokullari.k12.tradresinde bulunan “Matematik Yarışması Başvuru Formu” doldurularak yapılır.

5.Öğrencilerin 18 yaşından küçük olmaları nedeniyle açıkrıza ile alınan veli bilgileri, “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun Bilgi Güvenliği Yönetmeliği” kapsamında ve etik ilkeler doğrultusunda üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

BİRİNCİ AŞAMA-ONLINE SINAV
1.Online sınav 22 Aralık 2019 Pazargünü, sitemizde bulunan “Sınav Uygulaması” üzerinden gerçekleşecektir.

2.Sisteme bilgisayar, tablet ve mobil telefonlardan ulaşım sağlanabilecektir.

3.Online sınav çoktan seçmeli, 5 seçenekli 25 sorudan oluşmaktadır.

4.Online sınav süresi 100 dakikadır.

5.Online sınava, 12.00 –17.00 saatleri arasında giriş yapılabilecektir.

6.Online sınava giriş yapılmasıyla beraber 100dakikalık sınav süresi başlar.

7.Süre bitiminde sınav ekranı otomatik kapanır. İnternet erişimine uygun bir ortamda sınava girilmesi ile ilgili tüm sorumluluk veli ve öğrenciye aittir.

8.Online sınav sonuçları, 25 Aralık 2019 Çarşamba günü , http://www.ariokullari.k12.tr internet sayfasında yayımlanır.

9.Sınav Komisyonu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda yeterli puanı elde eden öğrenciler, 1. aşamayı geçip 2. aşama olan yazılı sınava katılmaya hak kazanır.

10.Veli, sistem tarafından sunulan soruların “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun Bilgi Güvenliği Yönetmeliği “ 1. Bölüm 3.Madde “h” bendi ( “Bilginin yetkisiz kişiler, varlıklar ya da süreçler tarafından erişilmemesini, kullanılmamasını, değiştirilmemesini, depolanmamasını, başka bir ortama kaydedilmemesini veya ifşa edilmemesini”) kapsamında olduğunu, çocuğunun bu sınava başvurmasıyla beraber kabul etmiş sayılır.

İKİNCİ AŞAMA-YAZILI SINAV
1.İkinci aşamaya katılmaya hak kazanan öğrencinin yazılı sınav öncesiTCkimlik fotokopisi,6 ve 7.sınıfa ait karnesinin fotokopisive öğrenci belgesini, 25 Aralık 2019-3 Ocak 2020 tarihleri arasında (1 Ocak 2020 resmi tatildir) lise okul müdürlüğüne teslim ederek “SınavGiriş Belgesi”nialması gerekmektedir. Aksi takdirde öğrenci yazılı sınava alınmayacaktır.

2.Yazılı sınav 5 Ocak 2020 Pazar günü saat 09.30’da Özel Arı Okulları lise binasında yapılacaktır.

3.Öğrenci,sınavgiriş belgesi veT.C.kimlik kartınıyanında bulundurmalıdır.

4.Yazılısınav, eşit puanlı 4 klasik ve çoktan seçmeli 5 seçenekli 20 sorudan oluşmaktadır.

5.Sorular eşit puanlı olup değerlendirme toplam puan üzerinden yapılır.

6.Testlerde 4 yanlış cevap 1 doğru cevabı eksiltir.

7.Sınavda ilk önce klasik soru kitapçığı dağıtılıp 30 dakika süre verilecektir. Sürenin hemen bitiminde 60 dakika süreli çoktan seçmeli soru kitapçığı dağıtılacak ve bu sürenin sonunda sınav tamamlanmış olacaktır.

SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE ÖDÜL TÖRENİ
1.5 Ocak 2020 Pazar günü yapılacak olan ikinci aşama yazılı sınavınınbitiminde, Sınav Komisyonu sınav kâğıtlarını değerlendirirkensınava katılan öğrencilerle lise binası konferans salonunda sunumlardan oluşan bir etkinlik ve ardından kokteyl düzenlenecektir.

2.Kokteyl bitiminde yarışma sonuçları, lise konferans salonunda yapılacak olan ödül töreni ile açıklanacaktır.

3.Yazılı sınava katılan tüm öğrencilere katılım belgesiverilecektir. 4.Katılımbelgesi almaya hak kazanan öğrenciler, Sıtkı ALP Eğitim Vakfı’nın 8. sınıflar için 16 Şubat 2020 tarihinde düzenlediğiÜstün Başarı Bursu sınavına ücretsiz başvurmaya hak kazanırlar.

5.Sınav Komisyonu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda birincilik, ikincilik, üçüncülük ve Sınav Komisyonu Özel Ödülleri ile sembolik (altın, gümüş, bronz) madalya alan öğrencilere başarı belgesi verilecektir.

6.Yazılı sınav sonuçları, 5 Ocak 2020 Pazar günü saat 16.00’ dan itibaren www.ariokullari.k12.trweb sitesinde yayımlanacaktır.

yarışma ödül
12. Ödüllü Matematik Yarışması 1

İLETİŞİM BİLGİLERİ:Okul :
Özel Arı Anadolu Lisesi MüdürlüğüAdres :Çukurambar Mah. Öğretmenler Cad. No:16/CÇankaya / ANKARATel : 0312 286 85 85 /1221-Murat UZUN (Müdür Yrd.)Fax: 0312 286 85 94 Web :www.ariokullari.k12.tr

Başvuru Sayfası: https://beeuni.ariokullari.k12.tr/matematik_yarismasi