12.Liseler Arası Kısa Metrajlı Film Yarışması

12.Liseler Arası Kısa Metrajlı Film Yarışması

Girne Amerikan Üniversitesi Rektörlüğünün, son katılım tarihi 04 Nisan 2018 olmak üzere; Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti geneli resmî/özel tüm lise ve dengi okul öğrencilerine yönelik, geleceğin yönetmen ve yapımcılarını keşfetmek ve yeni dostlukların kurulmasına olanak sağlamak amacıyla ekli şartname esasları doğrultusunda “Liseler Arası Kısa Metrajlı Film Yarışması” düzenlemektedir.

GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ LİSELERARASI KISA FİLM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

YARIŞMANIN ADI
Girne Amerikan Üniversitesi Liselerarası Kısa Film Yarışması

YARIŞMANIN AMACI
K.K.T.C’nin ilk ve Avrupa’nın en büyük Amerikan Üniversitesi olan Girne Amerikan Üniversitesi olarak 12.sini gerçekleştireceğimiz GAU Liselerarası Kısa Film Yarışmasındaki amacımız, Türkiye Cumhuriyeti ve KKTCden gençleri biraraya getirerek geleceğin yönetmenlerini, yapımcılarını keşfetmek ve yeni dostlukların kurulmasına olanak sağlamaktır.

GAU LİSELERARASI KISA FİLM YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI
1) Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC sınırları içerisinde lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrenciler katılabilir.
2) Filmler en fazla 10 dakika uzunluğunda olmalıdır.
3) Filmlerde konu sınırlaması yoktur; ancak Milli Eğitim ilkelerine ve genel ahlak kurallarına uymayan filmler değerlendirmeye alınmayacaktır.
4) Yarışmaya katılacak filmler orijinal formatı ile http://yarismalar.gau.edu.tr adresine max. 1GB olacak şekilde yüklenmeleri gerekmektedir.
5) Jüri üyeleri; filmleri, içerdikleri belirgin teknik hatalar yüzünden eleyebilirler.
başvuru tarihi, 4 Nisan 2018’dir. 4 Nisan 2018 tarihine kadar online http://yarismalar.gau.edu.tr adresinden online olarak yüklenmesi
gerekmektedir. Ardından web sitesi üzerinden halk oylaması gerçekleştirilecektir.Halk oylaması puanlamanın %30’unu jüri değerlendirmesi % 70’ini oluşturacaktır.
7) Yarışmaya bireysel ya da grup olarak katılmak mümkündür. Bireysel veya grup olarak katılacak ekibin isimlerinin jenerikte yazması gerekmektedir. Öğrenciler yarışmaya en fazla 2 filmle katılabilirler. Ancak 1 proje ile ödül alabilirler.
8) Girne Amerikan Üniversitesi televizyonu kişinin açık rızası olması kaydıyla GAU TV ve sosyal medya yayın organları yarışmaya katılan her filmin gösterimini yapabilir.
9) Yarışmaya başvuran filmde telif ve izin hakkı doğuran senaryo ve müzik eserleri kullanılmış ise bu eserlerle ilgili teliflerin yönetmen/ yapımcı tarafından alınmış olması gerekmektedir. Aksi durumda üniversite hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir.
10) Jüri değerlendirmesine tabi olacak olan filimler,yarışma sonuçlarının duyurulacağı jüri toplantısı sonunda belirlenecek ve 27 Nisan 2018 günü Girne Amerikan Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek törenle ödüller sahiplerini bulacaktır.
11) Yarışma düzenleyicileri ve seçici kurul üyelerinin birinci derece akrabaları yarışmaya katılamazlar.
12) Yarışmaya gönderilen eserlerin ve kullanılan görsel malzemenin son 1 yıl içinde çekilmiş olması gerekmektedir ve telif haklarının satılmamış olması gerekmektedir.
13) Yarışmanın dilinin Türkçe olmaması halinde Türkçe altyazı uygulanması gerekmektedir.
14) Jürinin kararına itiraz edilemez.
15) Katılım koşulları bu madde dahil 15 maddeden oluşur.Her katılımcı yarışmanın katılım koşullarını kabul etmiş sayılır. Katılım koşulları sadece yarışmayı düzenleyenler tarafından değiştirilebilir.
dışı olduğu tespit edildiği takdirde tüm ödülleri iade eder ve

ÖDÜLLER
Yarışmada dereceye giren finalistler ve kendilerine refakat edecek 1 kişi ödül törenine katılmak üzere Girne Amerikan Üniversitesi Girne Kampüsü’ ne tüm masrafları yarışmayı düzenleyen kurum olan üniversite tarafından karşılanacak şekilde misafir olarak katılım hakkı kazanacaktır.
12. Liselerarası Kısa Film Yarışması ödülleri;
Birincilik ödülü:GAU Moldova Amerikan Üniversitesi Kampüsünde %100 İngilizce Hazırlık Eğitim Bursu (I yıl) ve 3000 TL para ödülü
İkincilik Ödülü: GAU Moldova Amerikan Üniversitesi Kampüsünde %100 İngilizce Hazırlık Eğitim Bursu (1 yıl) ve 2000 TL para ödülü
Üçüncülük Ödülü: GAU Moldova Amerikan Üniversitesi Kampüsünde %100 İngilizce Hazırlık Eğitim Bursu (1 yıl) ve 1500 TL para ödülü

YARIŞMASI JÜRİ ÜYELRİ
1. REMZİYE TEKAN GAU İLETİŞİM FAKÜLTESİ DEKANI
2. DERVİŞ ZAİM YÖNETMEN GAU İLETİŞİM FAKÜLTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
3. FERHAT ATİK YÖNETMEN / YYK ÜYESİ / GAU İLETİŞİM FAKÜLTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
4. MERYEM ÖZTÜRK BRTL MÜDÜR
5. NERİMAN SAYGILI TAK MÜDÜR
6. TİMUR CENGİZ GAU İLETİŞİM FAKÜLTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
7. SİBEL UZUN GAU MİMARLIK FAKÜLTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.