12. İstanbul Bilişim Kongresi

Bu sene 12. si düzenlenen “İstanbul Bilişim Kongresi” ile Türkiye Bilişim Derneği ve Kadir Has Üniversitesi, Türkiye’nin Bilişim Toplumu olma yolunda katkılarına devam etmektedir. Türkiye Bilişim Derneği ve Kadir Has Üniversitesi’nin birlikte düzenlediği, Kamu, Özel Sektör ve Bilişim Sivil Toplum Kurumları tarafından da desteklenen 12. İstanbul Bilişim Kongresi’nde sizleri de yerinizi almaya davet ediyoruz.

12. İSTANBUL BİLİŞİM KONGRESİ

“Verinin Paraya Dönüşümü , Ticarette Dijital Çağ “

6 Aralık 2018

Türkiye Bilişim Derneği olarak Kadir Has Üniversitesi ile birlikte düzenledigimiz 12. “İstanbul Bilişim Kongresi”
“Verinin Paraya Dönüşümü” Ticaretin Dijital Çağı teması ile 6 Aralık 2018 tarihinde Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde yapılacaktır

12. İstanbul Bilişim Kongresi ile Türkiye’ nin Bilişim Toplumu olma yolundaki ilerlemesine katkı sunmayı ve katkı verebilecek tüm tarafların Veri paylaşımı ve desteği sayesinde E-Dönüşüme hız vermeyi hedeflemekteyiz. Son 40 yılda teknolojinin gelişimi ile kurumlar ve özel şirketler dijital çağın getirdiği yeni araçları pazarlamada, yeni ürün ve iş modellerinde, otomasyonda ve organizasyon yapısına kadar farklı yerlerde kullandılar. Bu araçlar Kişisel bilgisayarlar, İnternet, Mobil Cihazlar, Akıllı telefonlar, Tablet ve Uygulamalardır ve e-Dönüşüme etki eden faktörlerin başında gelmektedirler. Ancak son 10 yılda teknolojinin katkısı bu araçların sayısını artırmış ve şirketleri e-dönüşüme zorlamaktadır. Mobil veya hareketsiz cihazların akıllanması (Telefon, tablet, araba, ev, akıllı sistemler, IOTler) bulut bilişim, sosyal medya, büyük veri analizi, yapay zekâ, 3D yazıcılar, siber güvenlik, biyoteknoloji ve sanal gerçeklik yeni araçlara örnek olarak gösterilebilir.

12. İstanbul Bilişim Kongresi’ nde değişimi, onu zorlayan araçları ve hayatı kolaylaştıran teknolojilerle birlikte E-dönüşümün kendisi ve yeni E-altyapılar üzerinde çalışmalar anlatılacaktır.

Özgün araştırmalar ve konuşmacıların katılacağı kongremiz 6 Aralık 2018 tarihinde yapılacaktır. Kamu ve özel sektör yönetici ve çalışanlarının, akademisyen ve üniversite öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirilecek 12. İstanbul Bilişim Kongresine tüm sektör temsilcileri davetlidir.

Kongre katılımı ücretsizdir.

Saygılarımızla,

Türkiye Bilişim Derneği
İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu

12. İSTANBUL BİLİŞİM KONGRESİ PANEL BAŞLIKLARI

1-Ticarette Dijital Çağ Dönemi:
E-Şirket, E-Fatura, E-Defter, E-Kimlik, E-İmza, KEP, E-Kurum ve E-Devlet

2-Geleceğin Yeni Veri Otobanı ve İnterneti: 5G ve Yeni Teknolojiler
Akıllı Şehirler, Hızlı ve Güvenilir Altyapılar /Şebekeler

3. Verinizin Değeri Güvenliği Kadardır:
Bulut Tabanlı Hizmet ve Servisler: KVKK

4. Veri Madenciliği: Verinin Paraya Dönüşümü
İş Zekası, Veri Analitiği ve Büyük Veri Madenciliği

5- Yeni Nesil Veri Dönüşüm Çözümleri ve Uygulamaları
ERP, E-Muhasebe ve E-SMM

6. Yenilenebilir ve Sürdürülebilir Kaynak Olarak İnsanımız: Girişimciler!
Yakın Dönem Girişimler ve Teknolojiler: Yeni Kazanç Fırsatları Girişimciler ile Geliyor

7- E-finans ve E-Para Sistemi
E-Para, Yeni Finansal Sistemler, Regülasyonlar

http://www.istanbulbilisimkongresi.org.tr