11. SERHAT ÖZYAR YILIN GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ

11. Serhat özyar 2013 YILIN GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ
Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü Serhat Özyar’ın anısını, bilimi ülke yaşamında  etkin bir güç haline getirmeye  katkıda bulunarak yaşatmak için verilmektedir.
Ödül, dal kısıtlaması olmaksızın doktorasını  Türkiye’de bir üniversitede tamamlamış,  bu çalışmasıyla ülkemizin bilim gündemindeki  temel sorunlarından birinin  çözümüne yönelik sonuçlar elde etmiş  ve daha önce bu ödüle aday olmamış   genç araştırmacılara verilir.
2013 yılı ödülleri için başvuruların 25 Ocak  2013 günü çalışma saatleri bitimine dek  yapılması gerekmektedir. Ödüle ilişkin sonuçlar,  en geç 12 Nisan 2013 tarihine kadar  açıklanır.
Ödüle aday gösterilen araştırmacıların,  doktoralarını Türkiye’de bir üniversitede 1  Ocak 2012 – 25 Ocak 2013 tarihleri arasında  tamamlamış olmaları gerekmektedir.
Adayın doktora tez yöneticisi ya da bağlı  bulunduğu kurum başvuruda bulunabileceği  gibi, adayın kendisi de ödüle  doğrudan başvurabilir.
2013 yılında ödülü kazanan genç bilim  insanına 3000 lira para ödülü ve plaket  verilecektir. Ödül töreni 24 Nisan 2013  tarihinde gerçekleştirilecektir. Törende  ödülü kazanan bilim insanının çalışmasıyla  ilgili bir sunuş yapması beklenmektedir.
Birden fazla adayın ödüle değer görülmesi  durumunda para ödülü aralarında  paylaştırılır.
Başvuru için gerekli elektronik ve basılı  belgelerin listesine www.oed.org.tr adresinden  ulaşılabilir.

2012 ÖDÜLLERİ:
EMİNE PINAR KARABULUT
HÜSEYİN ÇANKAYA
SERDAR SEZER
2012 ONUR ÖDÜLLERİ:
YİĞİTCAN ERYAMAN
DİLEK KÜÇÜK
ALİ HAYDAR ÖZER

Ödül , BİLİM VE ÜTOPYA KOOPERATİFİ, TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI VE
ORTA DOĞU ÖĞRETİM ELEMANLARI DERNEĞİ tarafından ortaklaşa verilmektedir.
Tel/Faks: 312 210 4225; Örün Sayfası: www.oed.org.tr; Adres: ODTÜ Güneşevi 06800 ODTÜ/ANKARA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin