Ana SayfaÜniversite Öğrenci Bursları100 Kadın Öğretmen Adayına Burs Başvurusu

100 Kadın Öğretmen Adayına Burs Başvurusu

Alarko Holding, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı nedeniyle Katalist, Microfon ve Öğretmen Akademisi Vakfı iş birliğiyle 100 kadın öğretmen adayına burs verecek. “Cumhuriyet’in Geleceği Genç Öğretmenler” projesini hayata geçiriyor. Burs almaya hak kazanan öğrenciler sosyal ve dijital becerilerini geliştiren programlardan da yararlanacak.

Alarko Holding, “Cumhuriyet’in Geleceği Genç Öğretmenler” projesiyle Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında 100 öğretmen adayını zengin içerikli bir gelişim programıyla geleceğe hazırlıyor. Öğrencilerin 9 Kasım’a kadar Microfon platformu üzerinden kayıt yaptırabilecekleri projede, öğretmenlerin mesleki becerileri ve mesleki gelişimleri, teknik eğitimlerin yanı sıra sosyal becerilerin geliştirilmesine yönelik kurslarla da destekleniyor.

Burslar Ekim- Haziran (9 ay) döneminde verilecek ve burs miktarı 3.000 TL olarak belirlendi. Bu burs ödemesi geri ödemesizdir.

Burs Başvuru Koşulları

* T.C. Vatandaşı olmak
* Devlet Üniversitesinde veya Vakıf Üniversitesinde %100 Burslu okumak
* Eğitim Fakültesinde 4. Sınıf öğrencisi olmak veya Temel bilimler alanlarından birinde 4. Sınıf öğrenciliği devam ederken pedagojik formasyon almış ya da 2024 Bahar dönemi sonuna kadar formasyonu bitirecek olmak
* Başka kaynaklardan burs almıyor olmak (Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan alınan burs ve krediler hariç)
* Genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 3 olmak (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 80)

 Burs Başvurusu için Aday Olamayacaklar

* 4. sınıf öğrencisi olmayanlar
* Üniversitelerin uzaktan öğretim, ikinci öğretim, ücretli, değişim programlı bölümlerinde öğrenim görenler
Başvuru koşullarını sağlayamayan öğrenciler başvuru yapamazlar. Başvuru yapsalar bile yapılan
başvuruları kabul edilmeyecektir.

09 Kasım 2023 tarihinde burs başvurusu kapanacaktır.

Burs başvurusu için tıklayınız.

Toplumsal refahı yükseltmek adına eğitim alanında yeni yeteneklere verdiği desteklerle öne çıkan Alarko Holding, 29 Ekim’de “Cumhuriyet’in Geleceği Genç Öğretmenler” projesini başlattı. Öğrencilerin yarının gereksinimlerini karşılayacak yetkinliklerle donatılmasını hedefleyen Alarko Holding, Cumhuriyet’in 100. yılında gelecek nesilleri yetiştirecek 100 öğretmen adayını, eğitim bursunun yanı sıra, yeni nesil eğitim teknikleri ve sosyal kabiliyetler kazandırmaya dönük gelişim programları ile destekleyecek.

Alarko Holding’in liderliğinde, Katalist, Microfon ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) iş birliği ile hazırlanan “Cumhuriyetin Geleceği Genç Öğretmenler” projesinde, Türkiye genelinde eğitim fakültelerinin son sınıflarında okuyan 100 genç kadın öğrenciye ulaşılacak. Proje kapsamında geleceğin öğretmenlerinin eğitimde teknoloji kullanımı konusunda bilgi ve becerilerinin güçlendirilmesi, liderlik yeteneklerinin artırılması, çevre okur-yazarlığı, toplumsal cinsiyet eşitliği gibi gibi konularda farkındalık ve kabiliyet kazandırılması amaçlanıyor.

Yüklenmesi Gereken Belgeler

– Nüfus Kayıt Örneği Belgesi (E-Devlet’ten barkodlu olarak indirilmelidir) o Adli Sicil Kaydı (E-Devlet’ten barkodlu olarak indirilmelidir) o Transkript (E-Devlet’ten barkodlu olarak indirilmelidir) o Öğrenci Belgesi (E-Devlet’ten barkodlu olarak indirilmelidir)

– Anne-babaya ait SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Belgesi (E-Devlet’ten barkodlu olarak indirilmelidir) (Anne-baba sağ olma durumuna göre istenecektir)

Üniversite öğrenci bursları için hemen linki tıklayınız ve size uygun burs başvurularını inceleyiniz.

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.