10. Uluslararası NASA Space Apps Challenge

Space Apps Challenge
Nasa International Space Apps Challenge

Dünyanın en büyük küresel hackathonu, 10. Uluslararası NASA Space Apps Challenge bu yıl 2-3 Ekim tarihlerinde tamamen çevrim içi olarak gerçekleşecek.

Her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce insanı bir araya getiren bu etkinlikte ?? Türkiye, 2020 yılında etkinliğe en çok katılım sağlanan 4. Ülke olarak ?? ABD’yi geride bıraktı. Katılımcılar, NASA’nın açık kaynaklı verilerini kullanarak 48 saat boyunca 9 farklı kategoride 28 görevden birisini seçip bir proje üretmek üzere yarışacaklar. Uzay bilimlerine ve inovasyona ilgi duyan öğrencilerden oluşan ekipler, Dünya’daki ve uzaydaki en acil sorunlara çözüm bulmak için iş birliği yapıyor. Ayrıca etkinlikte herhangi bir yaş sınırlaması bulunmuyor.

https://2021.spaceappschallenge.org/locations/ankara/event

Yerelde başarılı olan projeler küresel çapta NASA tarafından oluşturulan değerlendirme kurulunda değerlendirmektedir. Uzmanlardan oluşan jüri, dereceye giren takımları seçmekte ve küresel çapta başarı yakalayan takımlar Amerika Birleşik Devletleri’nde bir roket fırlatma törenine davet gibi çeşitli ödüller kazanmaktadır. Ayrıca yarışmacılar proje geliştirmeye ek olarak, etkinlik boyunca katılımcılarla etkileşim kurma, eğitimlere katılma gibi fırsatlara sahip olmaktadır.

https://www.instagram.com/spaceappsankara/

Fikirleriniz dünyayı değiştirebilir! (Evet, matematikte gerçekten kötü olsanız bile!). “Uzman olmam gerekir mi?” diye düşünmeyin. Etkinlikte yarışmacılardan istenen şey projenin fikir aşamasının tamamlanmış olması. Tamamen kartondan yapılmış harika projeler gördük! ”

Bu devasa yarışmaya katılmak için hemen linke tıkla ve Ankara lokasyonuna kaydol! Sen 48 saatte ne yapabilirsin?

https://2021.spaceappschallenge.org/auth/signup/