10. Uluslararası Hasta ve Çalışan Hakları Kongresi

10. ULUSLARASI HASTA VE ÇALIŞAN HAKLARI KONGRESİ 14-17 KASIM 2018, ANTALYA

Sağlık çalışanlarının ve hastaların hakları 14-17 Kasım 2018 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan 10. Uluslararası Hasta ve Çalışan Hakları  Kongresinde uluslararası kapsamda tartışılacaktır.

 

Kongrenin Ana Teması “Hasta Sorumluluğu, Etkin İletişim ve Çalışan Sağlığı ve Güvenliği” olarak belirlenmiş olup kongre Sağlık Akademisyenleri Derneği (SAD) ve Hasta Hakları Savunma, Araştırma ve Geliştirme Derneği (HAKSAD)  katkıları ile Prof. Dr. Seval AKGÜN başkanlığında düzenlenecektir.

 

Günümüzde hasta ve sağlık çalışanı açısından hem hasta ve yakınlarının eğitimi hem de sağlık çalışanlarının eğitimi konusu hastalarla sağlık personeli arasındaki yararlı ilişkiyi desteklemek ve geliştirmek; özellikle de hastaların sağlık hizmeti sürecine daha aktif katılımını cesaretlendirmek anlamında son derece büyük bir öneme ve hassasiyete sahiptir. Bu kongre ile çok değerli sağlık çalışanlarımızın soru/sorun ve çözüm yolları  ile ilgili bilgi birikimlerini nasıl arttırırız,  nasıl güçlendiririz, bu konudaki ihtiyaç ve beklentiler nelerdir, nasıl karşılayabiliriz vb. gibi konuları tartışabileceğimiz bir platform yaratmaya çalışacağız.

 

 

Dileyen herkesin katılım sağlayabileceği kongremiz 4 gün sürecek olup kongrede sunulan çalışmalar üzerinden en iyi 10 sunum değerlendirmesi yapılacak ve seçilen en iyi 10 sunum hakem heyetli dergimiz olan Sağlık Akademisyenleri Dergisi’nde ücretsiz olarak tam metin şeklinde  yayınlanacaktır. Özellikle sağlık alanında faaliyet gösteren tüm kurum/kuruluşlardan ve bireysel katılımcılarımızdan katkı ve katılımlarını bekliyoruz.

 

Detaylı bilgiye www.hastahaklarikongresi.org adresinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.