10. Ulusal Özel Eğitim Öğrenci Kongresi

10. Ulusal Özel Eğitim Kongresi, Hacettepe Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü üstleniciliğinde, Beytepe Kampüsünde gerçekleştilecektir.

Özel Eğitime Gönül Vermiş Değerli Paydaşlar,

Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü ve Özel Eğitimciler Derneği (ÖZDER) işbirliği ile düzenlenen 10. Ulusal Özel Eğitim Öğrenci Kongresi’ne sizi davet etmekten memnuniyet duymaktayız.

10. Ulusal Özel Eğitim Öğrenci Kongresi, 16-18 Nisan 2020 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Tunçalp Özgen Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. Türkiye’nin dört bir tarafından Özel Eğitim alan uzmanları, araştırmacılar, uygulamacılar, aileler ve öğrenciler kongreye davetlidir.

Özel eğitim alanın son yıllarda gerçekleştirdiği atılım, toplumsal olarak özel eğitime ve destek hizmetlerine artan farkındalık ve alanda yaşanan bazı sorunları bilimsel bir bakış açısıyla değerlendirmek için Kongre Düzenleme Kurulu, 10. Ulusal Özel Eğitim Öğrenci Kongresinin temasını “Özel Eğitimde Güncel Yaklaşımlar ve Kanıt Temelli Uygulamalar” olarak belirlemiştir. Bu tema ile ilgilenen ulusal ve uluslararası davetli konuşmacılar ile Kongre Düzenleme Kurulu olarak görüşmelerimiz halen devam etmektedir. Kongre ana teması ile ilgili farklı bakış açılarını, özel eğitim alanının diğer çalışma alanlarındaki güncel konuları, değişimleri ve gelişmeleri paylaşmak için özel eğitime gönül veren, emek harcayan ve yaşamının önemli bir parçası haline getiren siz değerli paydaşları Ankara’ya davet ediyoruz.

Kongre ana temasının yanı sıra kongre bilimsel programında yer alacak konuların özel eğitiminin bütün uygulama alanlarını kapsaması planlanmaktadır. Kongremize gönderilecek tüm çalışmalar kör hakemlik ilkesi temelinde değerlendirilecektir.

Kongre Düzenleme Kurulu olarak özel eğitimin tüm paydaşlarını, akademisyenleri, genç araştırmacıları, öğretmenleri, ilgili uzmanları, özellikle öğrencileri ve aileleri aramızda görmeyi umut ediyoruz. Sadece bireysel katılımları değil aynı zamanda özel eğitim alanı ile ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşların, özel kurumların, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin, her kademeden özel okulların, sivil toplum örgütlerinin ve yayın evlerinin katılımlarını bekliyoruz. Kendini özel eğitim alanı ile ilişkili gören, özel gereksinimli bireylerle ilgili bilimsel çalışmalar yapan ya da bu bilimsel çalışmaları uygulama alanına, evine, okuluna, kurumuna taşımak isteyen, özel eğitim alanının hem teorik hem de uygulama alanına araştırmalarıyla, deneyimleriyle ve sorularıyla katkı sağlayacak tüm kişi, kurum ve kuruluşları kongremize davet ediyoruz.

Sizleri Başkentimiz Ankara’da ağırlamaktan onur duyarız.

Kongre Düzenleme Kurulu Adına:

Prof. Dr. Ayhan YILMAZ

Kongre Teması: Özel Eğitimde Güncel Yaklaşımlar ve Kanıt Temelli Uygulamalar

Tarih: 16-17-18 Nisan 2020
Bildiri Gönderim Tarihleri: 15 Ocak – 9 Mart
Kongre Programının İlan Edilmesi: 1 Nisan
Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 20 Mart
Kayıt Tarihleri: Erken Kayıt: 15 Ocak-5 Nisan,
Geç Kayıt: 6 Mart – 15 Nisan,

Alanda kayıt: 16,17,18 Nisan 09:00-11:00 saatleri arası

Kongre Onursal Başkanı: Prof. Dr. Haluk ÖZEN

Kongre Başkanları: Prof. Dr. Ayhan YILMAZ, Prof. Dr. Mustafa BALOĞLU,

Düzenleme Kurulu: Prof. Dr. Ayhan YILMAZ,
Prof. Dr. Mustafa BALOĞLU,
Prof. Dr. Selda ÖZDEMİR,
Doç. Dr. Mustafa Serdar KÖKSAL,
Doç. Dr. Seray OLÇAY-GÜL,
Dr. Öğrt. Üyesi. Gökhan TÖRET,
Öğrt. Gör. Şevket ÖZDEMİR,
Arş. Gör. Mehmet BIÇAKCI,

http://ozek2020.hacettepe.edu.tr/tr