10 KITA 10 ŞEHİR İSTİKLAL MARŞI

Balçova Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi öğrencilerinin Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni  Hanife ÇEKMEZ rehberliğinde yürüttükleri 10 Kıta 10 Şehir İstiklal Marşı projesi kapsamında birçok çalışma yaptı. Azerbaycan ve Türkiye’den on okul ve altmış iki  öğrencinin dahil olduğu projede öğrenciler teknolojiyi kullanarak proje faaliyetlerini gerçekleştirdi. Öğrenciler web2 araçlarını kullanarak afiş, logo ve posterlerini tasarladı. İstiklal Marşı ile ilgili slogan oluşturdu. İstiklal Marşı’nı içerik ve şekil olarak inceledi. İstiklal Marşı’nı okuyarak, marşımızın anlamı bilinmeyen sözcüklerinden oluşan e sözlük hazırladı.

Talim Terbiye Kurulunun hazırladığı “ İstiklal Marşı’mız ve Mehmet Âkif Ersoy Etkinlikleri  El Kitabı” kullanılarak “Bir Marşa ihtiyacımız Var” “Pul Tasarımı” “Duyduk Duymadık Demeyin” etkinlikleri gerçekleştirildi. Öğrenci ve öğretmenlerimize  Mehmet Akif’i Anma ve12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü kapsamında Prof. Dr. Ahmet GÜŞEN  tarafından “İstiklal Marşı ve Mehmet Akif ERSOY” Dijital Konferansı düzenlendi

Rehber Öğretmeni Hanife ÇEKMEZ; böyle projelerde öğrencilerin kendini daha rahat ifade ettiklerini, yeteneklerini keşfettiklerini, özgüvenlerinin ve sosyal becerinin arttığını belirtti.

 

b8a28105b opt