10. İstanbul Ortaokullar Resim Yarışması

Doğançay Müzesi 10. İSTANBUL ORTA OKULLAR Resim Yarışmasının konusu: “GELECEĞİN İSTANBUL’U”

Türkiye’nin ilk kişisel Modern Sanat Müzesi olan Doğançay Müzesi, kurulduğundan bu yana çocukların sanata ilgilerini arttırmak amacıyla düzenlediği resim yarışmalarının onuncusunu gerçekleştiriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmanın sergi ve ödül töreni Mayıs ayında Cemal Reşit Rey Konser Salonunda gerçekleşecek.

Yarışma Koşulları

1. Doğançay Müzesi 10 Orta Okullar Resim Yarışması İstanbul’da eğitim yapan tüm ortaokulların katılımına açıktır.
2. Yarışmada 1., 2., 3.’lük olmak üzere üç derece ödülü ve 5 adet mansiyon ödülünün yanısıra 42 adet sergileme ödülüyle birlikte 50 adet ödül verilecektir. Büyükşehir Belediyesi ödülleri nakit eğitim bursu şeklinde, sponsor firmaların ödülleri farklı seçeneklerde olacaktır.
3. Öğrenciler, GELECEĞİN İSTANBUL’unu özgürce resmedebileceklerdir. Resimler öğrencinin kendisine ait olacak, grup çalışmaları yarışma dışı kalacaktır. Malzeme seçimi serbesttir. Resimlerin boyutu 50×70 cm den daha büyük olmayacaktır.
4. Resimler 5 Mayıs 2014 tarihine kadar, yarışmaya iştirak eden her okul adına toplu bir dosya içerisinde Doğançay Müzesi’ne kargo yolu ile ya da elden teslim edilecektir. ( Doğançay Müzesi Balo Sokak No: 42 Beyoğlu – İstanbul Tel: 0212 244 77 70 – 71) Karşı ödemeli / alıcı ödemeli kargo gönderileri kabul edilmeyecektir.
5. Her resmin arkasına; resim sahibi öğrencinin adı, soyadı, yaşı, sınıfı, okul adı, irtibat numaraları (okul ve ev/cep telefon numarası) okunaklı, silinmeyecek ve düşmeyecek şekilde yazılmalıdır.
6. Derece ve sergilemeye değer bulunan resimlerin duyurulması ve ödül töreni 2014 Mayıs ayı içerisinde Cemal Reşit Rey Konser Salonunda yapılacak ve sergilenecektir.
7. Ödül alan ve yarışmaya katılan tüm resimler, sergi bitiminden sonra 28 Haziran 2013 tarihine kadar Doğançay Müzesi’nden teslim alınmalıdır. Doğançay Müzesi bu tarihten sonra resim iadesi yapmayacak ve resimlerle ilgili hiç bir sorumluluk kabul etmeyecektir.