10. Geleneksel Uluslararası SpaceApps Challenge

SpaceApps
SpaceApps Challenge

Dünyanın fikirlerinize ihtiyacı var! NASA 2-3 Ekim tarihlerinde dünyanın dört bir yanından insanları 10. Geleneksel Uluslararası SpaceApps Challenge’a katılmaya çağırıyor. Tamamen çevrimiçi olarak gerçekleşecek olan Space Apps Çorum’da Uzay ve Dünya’nın en acil sorunlarına çözümler bulmak için ekipler oluşturun ve NASA’nın verilerini kullanma fırsatı yakalayın.

NASA Space Apps Çorum ücretsiz kayıtları BAŞLADI!
2-3 Ekim 2021’de çevrimiçi küresel hackathon’da ilham, yaratıcılık ve işbirliğiyle dolu 2 gün için bize katılın!

Bu yıl özellikle heyecanlıyız çünkü SpaceApps etkinliğinin 10. yılını kutlayacağız. Bu nedenle, Space Apps 2021 için temamız “10’un Gücü”dür.

Katılımcılara NASA tarafından sağlanan problemlerden birini çözmek için farklı geçmişlere ve yeteneklere sahip insanlarla bağlantı kurma fırsatı veren hackathon, bu yıl tamamıyla çevrimiçi olacak.

Etkinlik, Dünya ve uzayda karşılaştığımız zorluklara açık kaynaklı çözümler üretmek amacıyla ortaklaşa problem çözmeyi içeriyor. Space Apps işbirliğine, yaratıcılığa ve eleştirel düşünceye ilham veriyor, Dünya ve uzay bilimine ve keşiflerine olan ilgiyi artırıyor ve gelecek nesil bilim insanlarının, teknoloji uzmanlarının, tasarımcıların ve mühendislerin büyümesini ve çeşitliliğini teşvik ediyor.

Dünya çapında düzenlenen bu fikir yarışmasına katılın, NASA’nın uzay verilerini kullanarak Dünya ve Evren ile ilgili problemlere çözüm geliştirin ve harika ödüller kazanın!

Fikirleriniz ve becerileriniz dünyayı değiştirebilir! ‘Apps’ kısmının sizi alıkoymasına izin vermeyin, en iyi takımlar genellikle yaş, beceri ve deneyim açısından en çeşitli takımlardır. Tamamen kartondan yapılmış harika projeler gördük!

Etkinliğe herkes katılabilir, tamamen ücretsizdir.

Gelişmeler için takipte kalın!

Daha fazla sorunuz var ise spaceapps@tedcorum.k12.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

https://2021.spaceappschallenge.org/locations/corum/event

NASA ULUSLARARASI UZAY UYGULAMALARI YARIŞMASI
2-3 EKİM 2021

2-3 Ekim’de NASA, kodlayıcıları, girişimcileri, bilim adamlarını, tasarımcıları, hikaye anlatıcılarını, yapımcıları, inşaatçıları, sanatçıları ve teknoloji uzmanlarını küresel, sanal bir hackathon’da bir araya gelmeye davet ediyor . 48 saatlik bir süre boyunca dünyanın dört bir yanından katılımcılar sanal ekipler oluşturmak ve NASA’nın açık kaynaklı verilerini kullanarak zorlukları çözmek için bir araya gelecek.

COVID-19 pandemisi ışığında ve küresel topluluğumuzun sağlık ve güvenliğinin çıkarına, bu yılki hackathon tamamen sanal bir etkinlik olacak. Başka bir deyişle, tüm yerel etkinlikler çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Web sitesi aracılığıyla katılımcılar ekip arkadaşlarıyla tanışabilecek ve ekiplerini oluşturabilecek; çevrimiçi sohbet odalarımızda diğer katılımcılar ve uzay ajansı uzmanlarıyla konuşun; ve projelerini sunar. Bu benzeri görülmemiş zamanda, Space Apps topluluğu, gezegenimizin karşı karşıya olduğu zorlukların üstesinden gelmek için araçlara ve yeteneklere sahip olduğumuzun yanı sıra her türlü sınır ve sınırın ötesinde birleşme yeteneğine sahip olduğumuzu hatırlatmak için var.

Uzay Uygulamalarının amacı nedir?

2012 yılında başlayan Space Apps, şimdi en büyük küresel hackathon haline geldi. NASA en iyi projelere ödüller verirken (aşağıda daha fazlasını görün), Space Apps tamamen işbirliği ile ilgilidir! Misyonumuz aşağıdaki hedeflere odaklanmıştır:

İşbirliğine, yaratıcılığa ve eleştirel düşünmeye ilham vermek
Dünya ve uzay bilimi ve keşiflerine ilgiyi artırmak
Dünya çapında NASA verilerinin farkındalığını artırmak
Gelecek nesil bilim adamlarının, teknoloji uzmanlarının, tasarımcıların, mühendislerin, sanatçıların vb. büyümesini ve çeşitliliğini teşvik etmek.

2021 için Space Apps teması nedir?

Bu yılki etkinlik teması “On’un Gücü”. Bu tema NASA tarafından birkaç nedenden dolayı seçilmiştir. Birincisi, bu yılki etkinliğin onuncu yıllık etkinlik olduğu gerçeğini kutluyor. 2012’den bu yana Space Apps, sayenizde büyük bir hızla büyüdü! İkincisi, önümüzdeki on yılın hem NASA hem de Uzay Uygulamaları için saklayacak çok şeyi olduğunu hatırlatıyor. Üçüncüsü, tema, diğer şeylerin yanı sıra, ek uzay ajansı ortakları ve ek Küresel Ödüller dahil etmemizi içeren, bu yılki onuncu yıllık etkinliği nasıl kutladığımızın bazı biçimlerini yansıtıyor!

Space Apps’e kimler katılmalı?

Uzay Uygulamaları herkes içindir! Buna daha önce hiç “hack” yapmamış olanlar da dahildir! Tüm tutkulu problem çözücüler – öğrenciler, uzmanlar, mühendisler, yapımcılar, sanatçılar ve hikaye anlatıcıları – katılmaya teşvik edilir. Bazı zorluklarımız teknik olsa da, diğerleri sizden sanatsal becerilerinizi, ticari zekanızı ve tarihsel hayal gücünüzü kullanmanızı istiyor!

Başka bir deyişle, do not bir kodlayıcı veya veri uzmanı Uzay Apps parçası olmak gerekir. Aslında, en çeşitli ekipler genellikle en başarılı olanlardır.

“Sanal Eğitim Kampı” nedir?

Hackathon hafta sonundan önce, NASA, Yerel Liderler, Uzay Uygulamaları Elçileri, önceki Küresel Kazananlar ve daha fazlasından özel içeriğe erişmek için lütfen web sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı ziyaret edin. Konuklar, başarılı bir hackathon deneyimi yaşamak için ilgili atölye çalışmaları ve ipuçları sağlayacaktır. Bu, daha geniş Space Apps topluluğuna girmek için harika bir fırsat. 2-3 Ekim’e kadar sürecek olan Space Apps 2021 Sanal Eğitim Kampımızı ilk gören siz olmak için YouTube kanalımıza abone olun ve bildirimleri açın.

Hazırlanmanıza yardımcı olması için önceki Sanal Eğitim Kampı videolarını da görüntüleyebilirsiniz! Lütfen YouTube kanalımıza veya Space Apps COVID-19 Challenge Virtual Bootcamp web sayfamıza bakın .

Uzay Uygulamaları Sohbeti nedir? Oradaki insanlarla tanışabilir miyim?

Space Apps sohbet odalarında, yolculuğunuzu desteklemek için hazır olan diğer katılımcılarla ve birkaç topluluk üyesiyle bağlantı kurabileceksiniz. Bu içerir:

Global Organizing Team (GO-Team): Space Apps’in arkasındaki ekip, sizi başarılı bir Space Apps yolculuğunda yönlendirmeye ve desteklemeye adamıştır!
GO-Team’in çalışmaları, kararlı bir Gönüllüler Topluluğu tarafından desteklenmektedir :
Konu Uzmanları: Zorlukları geliştiren ve her bir meydan okuma beyanı için sağlanan “Örnek Kaynaklar” hakkında bilgi sahibi olan pek çok kişi de dahil olmak üzere NASA ve ortak ajans uzmanları.
Yerel Adaylar: Space Apps yerel sanal etkinliklerini (konumlar olarak bilinir) düzenleyen, dünyanın her yerindeki şehirlerde bulunan gönüllüler. Size yakın bir şehirde bir yer bulmak için bu sayfayı ziyaret edin ! Veya Evrensel Etkinliğe katılın.
Elçiler: Space Apps ve NASA verilerindeki uzmanlıklarını sağlayarak Space Apps hafta sonu boyunca sizi destekleyen gönüllüler.
Hackathon sırasında ayrımcılığa, tacize veya herhangi bir zorbalığa maruz kalırsam veya tanık olursam ne yapmalıyım?

Space Apps, tüm katılımcıların zorluklarla ilgili sağlam bir fikir alışverişinde bulunmaları için profesyonel ve üretken bir forum sağlamayı taahhüt eder. Her zaman, katılımcılar profesyonel terbiyeyi korumaktan ve birbirlerine saygı ve haysiyetle davranmaktan sorumludur. Space Apps Challenge’da herhangi bir temelde zorbalık, ayrımcılık veya tacize müsamaha gösterilmeyecektir. Space Apps’in her insanın kendini ait hissettiği, özgün olmanın rahat olduğu ve sonuna kadar katkıda bulunmaya yetkili olduğu bir yer olmasını sağlamak için çalışıyoruz.

Space Apps Challenge sırasında ayrımcılığa, tacize veya herhangi bir zorbalığa maruz kalır veya tanık olursanız veya başka endişeleriniz varsa, lütfen Conduct@spaceappschallenge.org adresinden Yerel Lideriniz ve/veya Space Apps Global Organizasyon (GO) Ekibi ile iletişime geçin. Space Apps GO Ekibi, uyarı veya ihlalde bulunan katılımcıyı etkinlikten çıkarmayı da içerebilecek uygun eylemi gerçekleştirecektir.

18 yaşından küçük katılımcıların etkinliğe bir velisi veya yasal vasisi tarafından kayıt yaptırılması ve etkinlik sırasında her zaman bir ebeveyni veya yasal vasisinin eşlik etmesi gerekmektedir.

Ekipler için tatlı nokta genellikle 4 ila 5 kişidir. Bir takım için sınır 6 kişidir. Bir ekip çok büyürse, odaklanması zor olabilir; çok küçükse, ekip bir zorluğu çözmek için gereken tüm becerilere/bilgiye sahip olmayabilir.

Etkinlikten bir hafta önce, ekibinizi oluşturmak veya bir ekibe katılmak için sohbet odasına katılın. Herhangi bir yerdeki üyelerden takım oluşturabilecek veya Çorum Etkinliği’nin diğer katılımcılarıyla takım oluşturabileceksiniz. (Sohbet odamız Çorum Event katılımcılarına ayrılmıştır.) Katılmak için: https://chat.whatsapp.com/EYiY7JVy5BB0AWRwYhFEeT