10. Geleneksel Bahattin Tatış Matematik Yarışması

Matematik Yarışması
Matematik Yarışması

10. Geleneksel Bahattin Tatış Matematik Yarışması

Bahattin Tatış’ın çizdiği yolda ilerlemek ve O’nun hedeflerini gerçekleştirmek için İzmir Özel Türk Koleji tarafından, hem bireysel hem de takım çalışması kategorilerinde etkinliklere dayalı matematik öğrenimini vurgulamak, öğrencilerin gerektiğinde sorumluluk almasını ve liderlik yapmasını sağlamak, öğrencilere zamanı iyi kullanma beceresi kazandırmak amacıyla geleneksellik arz eden “Geleneksel Bahattin Tatış Matematik Yarışması” düzenlenmektedir.

IZMIR ÖZEL TÜRK KOLEJI
10. BAHATTIN TATIS MATEMATIK YARISMASI SARTNAMESI

1. YARIŞMANIN AMACI

2. YARIŞMAYA BAŞVURU VE KATILIM KOŞULLARI
a) Yarışmaya, Ege Bölgesi genelindeki devlet veya özel ilköğretim okulları, 1 rehber öğretmen eşliğinde 8.sınıflarında okuyan yalnız 1 öğrenciyle başvurabilir. Okullar dışında kalan özel öğretim kursu ve bilim sanat merkezi gibi kurumlardan gelen başvurular kabul edilmeyecektir.
b) Birden çok yerleşkesi bulunan kurumlar sadece 1 yerleşkeden seçecekleri 1 öğrenciyle yarışmaya katılabilir. ( Örneğin: A isimli kurumun 5 farklı yerleşkesi varsa bu kurum 5 öğrenci ile değil bu yerleşkelerden seçilecek sadece 1 öğrenciyle yarışmaya başvurabilir. )
c) Katılımcılar yarışmaya www.ozelturkkoleji.com/bahattintatismatematikyarismasi adresinden 12 Şubat 2018 tarihinden itibaren başvurabileceklerdir. Son başvuru tarihi 13 Nisan 2018 dir.
d) Katılımcılar yarışmaya serbest kıyafetle gelebilir. Ancak, katılımcıların kamu kurum ve kuruluşlarında uygulanan Kılık ve Kıyafet Yönetmeliği’ne uymaları zorunludur.
e) Ulaşım ve konaklama masrafları katılımcı okullara aittir. Tüm katılımcılara öğle yemeği okulumuz tarafından ücretsiz olarak verilecektir.
f) İzmir Özel Türk İlköğretim Okulları yarışmaya katılabilecek ancak sıralamaya dahil olmayacaklardır.
g) Katılımcıların kabul bilgisi , 20 Nisan 2018 tarihinden itibaren www.ozelturkkoleji.com/bahattintatismatematikyarismasi adresinde yayımlanacaktır.
h) Yarışma günü öğrenciler, nüfus cüzdanlarını ve okul müdürlüklerinden temin edecekleri öğrenci belgelerini yanlarında getirmek zorundadır.

3. YARIŞMANIN İÇERİĞİ
Yarışma soruları, ortaokul 6. ve 7. sınıfların tüm konularını ve 8. sınıfın nisan ayı sonuna kadar olan konularını kapsayacak, öğrencilerin matematik dersi bilgilerini, genel yeteneklerini ölçmeye yönelik olacaktır.

4. YARIŞMANIN YERİ VE ZAMANI
Yarışma, İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Kampüsünde, 05 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 11.00 de başlayacaktır.

Katılımcılar en geç saat 10.00 da İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Kampüsünde bulunmalıdır. Sınav, İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Kampüsü Fen Lisesi binasında düzenlenmiş sınıflarda yapılacaktır.

5. YARIŞMANIN BİÇİMİ
Yarışma, çoktan seçmeli sorulardan oluşan sınavla tek oturumda yapılacaktır. Öğrencilerin kağıt, kalem, silgi, kalemtıraş ve su gereksinimleri İzmir Özel Türk Koleji tarafından ücretsiz olarak karşılanacaktır. Sınava girişte cep telefonu , hesap makinesi gibi cihazlar alınmayacaktır.
Oturum

Çoktan seçmeli 30 soru sorulacaktır.
45 dakika süre verilecektir.
Yanıtlar, yanıt kâğıdına işaretlenecek ve optik okuyucu ile okunacaktır. Puanlamada yanlış yanıt sayısının üçte biri doğru yanıt sayısından çıkarılarak geçerli yanıtlara karşılık gelen puan belirlenecektir.
Sınavda hatalı soru olursa tüm katılımcıların doğru yaptığı kabul edilerek puanlama yapılacaktır.

6. DEĞERLENDİRME
Net sayısı öğrencinin sınav puanı olacaktır. Eşitlik durumunda öğrencinin doğum tarihine bakılacak yaşı küçük olana öncelik tanınacaktır. Yine eşitlik olması durumunda kura çekilerek derecelendirme yapılacaktır.

7. ÖDÜLLER
a)) Ödül töreni ayni gün yapilacaktir.
b) Sinav sonucunda alinan toplam puana göre birinci ögrenciye 1 adet tam cumhuriyet altini, ikinci ögrenciye 1 adet yarim cumhuriyet altini, üçüncü ögrenciye 1 adet çeyrek cumhuriyet altini ve okuduklari okullara birer plaket verilecektir.
c) Katilan tüm ögretmen ve ögrencilere katilim belgesi verilecektir.

8. YARIŞMA TAKVİMİ
Basvuru tarihi baslangici 12 SUBAT 2018
Son basvuru tarihi 13 NISAN 2018
Yarisma tarihi ve saati 05 MAYIS 2018 11:00
Ödül Töreni tarihi ve saati 05 MAYIS 2018 15.00

9. YARIŞMA YÜRÜTME KURULU
Yarışma yürütme ve değerlendirme kurulu asağıdaki üyelerden oluşmaktadir.

Yigit TATIS Genel Müdür
Saban YAPICIOGLU Izmir Özel Türk Fen Lisesi Müdürü
Evrim BAYAR Izmir Özel Türk Ilkögretim Müdürü
Nureddin SIMSEK Matematik Bölüm Baskani
Hazal BIYIK Matematik Ögretmeni
Aysun MUSTU Matematik Ögretmeni
Ugurcan GÜMÜS Matematik Ögretmeni
Hüseyin YALÇIN Matematik Ögretmeni
Olcay ÖZEL Matematik Ögretmeni
Yigit USUL Matematik Ögretmeni

ÖDÜLLER
Ödül töreni ayni gün yapilacaktir.
Sinav sonucunda alinan toplam puana göre birinci ögrenciye 1 adet tam cumhuriyet altini, ikinci ögrenciye 1 adet yarim cumhuriyet altini, üçüncü ögrenciye 1 adet çeyrek cumhuriyet altini ve okuduklari okullara birer plaket verilecektir.
Katilan tüm ögretmen ve ögrencilere katilim belgesi verilecektir.

10. İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon (232) 244 05 00
Adres Izmir Özel Türk Koleji
Mithatpasa cad. No: 687 – 689 35280 Köprü – Izmir
Web adresi www.ozelturkkoleji.com/bahattintatismatematikyarismasi
E posta [email protected]

Yarisma hakkinda detayli bilgi için:
Matematik Bölüm Baskani: Nureddin SIMSEK
Telefon : (232) 244 05 00
E posta : [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

five × three =