10. Eğitim Teknolojileri Uzmanı Sertifika Programı

Eğitim Teknolojileri
Eğitim Teknolojileri

10. Eğitim Teknolojileri Uzmanı Sertifika Programı

Derslerinizde eğitim teknolojilerini daha etkili kullanmak ister misiniz? Sınıf öğretmenleri ve Branş öğretmenleri için 10.su düzenlenen “Eğitim Teknolojileri Sertifika Programı”na katılarak ETUSP (EduCat) Topluluğunun bir parçası olmaya ne dersiniz?

Günümüzde eğitim kurumları öğrencilere en iyi olanakları sunup, onları hayat boyu öğrenen, çok yönlü birer birey olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu nedenle gerek devlet, gerekse özel okullarda teknoloji entegrasyonu proje ve uygulamaları son yıllarda hız kazanmıştır.

Teknoloji entegrasyonunun başarılı olmasını etkileyen en önemli unsurlardan biri öğretmenlere eğitim fırsatlarının yaratılması ve öğrenme ortamına etkisinin değerlendirilmesidir. Okullar kendi imkanları ile okul içinde çeşitli eğitim programları düzenliyorlar ya da imkanları elverdiği ölçüde seçilen öğretmenleri yurt içi ve yurt dışındaki seminerlere göndermekteler. Eğitimtek ekibinin sunduğu hizmetlerden biri de okulların ihtiyaç duyduğu öğretmen eğitimlerinin üniversite bünyesinde sertifikalı olarak sunulmasıdır.

Eğitim teknolojileri alanında okulların ihtiyacı ve öncelikleri dahilinde 7 farklı modülden oluşan bir eğitim paketi hazırlanmıştır. Modüllerin eğitim içerikleri teknolojilerin nasıl kullanıldığına genel bir bakıştan çok öğretmenlerin teknolojiyi nerede ve nasıl kullanacaklarına dair yol haritasından oluşmaktadır.Modüllerin her biri farklı eğitim yöntemleri ve yaklaşımları ile ele alınmaktadır. Örneğin Google Apps Education modülünde UbD ile öğrenme ortamı tasarımı, Web 2.0 modülünde farklılaştırılmış öğrenme, Oyunlaştırma, LMS modülün de geri bildirim ele alınmıştır.

Bir eğitimden daha fazlası olan bu sertifika programı ile Türkiye’nin Eğitim Teknolojilerine yön veren #etusp (EduCat) topluluğunun bir üyesi olmak ister misiniz?

5 – 9 Ağustos 2017
Mef Üniversitesi
Detay için Tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin