10. Balkans Beyond Borders Kısa Film Festivali

10. Balkans Beyond Borders Kısa Film Festivali için başvuru süresinin açılması

2019 Başlığı: e-hareket

Balkans Beyond Borders (BBB), Ekim 2019’da Atina’da düzenlenecek olan BBB Kısa Film
Festivali’nin başvuru açılış tarihini kamuyouna duyurur. Balkan bölgesinden ve civarından 35 yaşına kadar genç sanatçıları, bu yılki konudan ilham almaya ve 1 Haziran’a kadar filmlerini göndermeye davet ediyoruz. Kurmaca, animasyon, deneysel ve belgesel kısa filmlere ve dijital sanatlara odaklanan 30 dakikaya kadar süren tüm film türlerini kabul ediyoruz.

Festival, bu yıl motivasyona ve film yapımcılarının yaratıcılığına meydan okuyor: e-hareketler. Dünyamız; bilginin, hatıraların, deneyimlerin ve duyguların geçici olarak aktarıldığı ve barındırıldığı açık bir alandır. Hareket, hayatımıza değişim ve duygular getirebilir. Bu nedenle, tüm sanatçıları “e-hareket” modunda ruh hallerini değiştirmeye ve kısa filmlerini bizimle paylaşmaya davet ediyoruz.

BBB, “festival içinde hareket” olgusunu sürdürüyor ve 10. yıldönümü vesilesiyle Atina’ya geri dönüyor. Peşpeşe dokuz yılın ardından BBB, yeni nesil film yapımcılarına; filmlerini
oluşturma, paylaşma, sunma, buluşma, işbirliği yapma ve kültürel sektörde sağlam ortaklıklar oluşturma fırsatı veriyor. Ayrıca BBB Kısa Film Festivali üç ödül verecek. Bunlar; En İyi Film Ödülü, İzleyici Ödülü ve İlk Giriş Ödülü.

Başvuru süreci ile ilgili daha fazla bilgiye: www.balkansbeyondborders.eu, Facebook (Balkans Beyond Borders), Instagram (Balkansbeyond) ve Twitter (BalkansBB) sayfalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

İnfo@balkansbeyondborders.eu adresinden bize ulaşın.

http://www.balkansbeyondborders.eu