Ana SayfaÜniversite Öğrenci Yarışmaları10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Üniversite Öğrenci Bilgi Yarışması

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Üniversite Öğrenci Bilgi Yarışması

10 Aralık 1948 tarihinde İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi BM Genel Kurulu tarafından kabul edilmiştir. Bu önemli gün, tüm dünya genelinde “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır.

Ülkemiz de “İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi”nin taraflarından biridir. Bu doğrultuda insan Haklarının korunması, geliştirilmesi ve olabilecek insan hakları ihlallerine karşı duyarsız kalınmaması konularını birçok ülke gibi ülkemiz de oldukça önemsemektedir. İnsan haklarının korunması ve geliştirilmesi, kişilerin eşit muamele görme hakkının güvence altına alınması, işkence ve kötü muameleyle etkin mücadele edilebilmesi amaçları ile Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) kurulmuştur. TİHEK, İnsan haklarının korunması ve güçlendirilmesinde yürüttüğü çalışmaları, evrensel ve yerel değerlerimizi bağdaştıran politika ve kararlarıyla güvenilir, etkin ve saygın bir kurum olma vizyonu doğrultusunda çalışmaktadır. Üniversitemiz ve TİHEK arasında yapılan protokol ile, üniversitemiz de insan haklarının korunması ve geliştirilmesi yolunda önemli bir adım atmıştır.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü için, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve TİHEK işbirliği ile üniversitemiz öğrencilerine yönelik bir Ödüllü Bilgi Yarışması düzenlenecektir. Yarışma hakkında detaylı bilgi aşağıda yer almaktadır.

Yarışma hakkında: Yarışma 30 çoktan seçmeli sorudan oluşacaktır. Sorular TİHEK tarafından hazırlanmıştır.
Yarışma Günü: 10.12.2021
Yarışma Saati: 16:00
Yarışma Yeri: Bilgi yarışması sinav.omu.edu.tr üzerinden gerçekleştirilecektir. Yarışma süresi 10 dakikadır.
Ön başvuru son tarihi: 08.12.2021 23:59

Başvuru koşulları: Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencisi olmak, Ön kayıt formunu eksiksiz olarak doldurmuş olmak, Yarışma gün ve saatinde sinav.omu.edu.tr’de çevrimiçi olmak
Değerlendirme: Bilgi yarışmasında en kısa sürede en çok doğru yanıtı vermiş olmak önemlidir. Bu kriterlere göre yarışmaya katılacak olan kişiler sıralamaya alınarak yarışmayı kazananlar belirlenecektir. Yarışma sonuçları web sayfasında ilan edilecektir.
ÖDÜLLER: Yarışma birincisine 1000₺, yarışma ikincisine 750₺, yarışma üçüncüsüne 500₺ ve sonraki ilk on kişiye çeşitli hediyeler verilecektir.
Ödül Töreni: 16 Aralık 2021’de saat:13:00’te Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde Sayın AK Parti Konya 27. dönem milletvekili ve AK Parti İnsan Hakları Başkanı Dr. Leyla ŞAHİN USTA ve TİHEK Başkanı Prof. Dr. Muharrem KILIÇ’ın katılımları ile gerçekleştirilecektir.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin ön başvuru formunu 08.12.2021 23:59’a kadar eksiksiz olarak doldurmuş olmaları gerekmektedir. Yarışmaya katılacak kişiler ön başvuru formunu hatasız olarak dolduran ilk 750 kişi olarak belirlenecektir.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdwBvfpFF7LuHChgSTPM1bML5UMti7jpTeYVOXoGKiE9_mmJQ/viewform

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.