1. Üstün Zekâlı ve Üstün Yetenekli Çocukların Eğitiminde İyi Uygulamalar Çalıştayı

Değerli Akademisyenler, Eğitimciler, Öğretmenler, Politika Belirleyiciler ve Sevgili Öğrenciler,
2-3 Eylül 2016 tarihlerinde Türkiye Üstün Zekalılar ve Üstün Yetenekliler Eğitim Kültür Sağlık Vakfı tarafından Ankara’da gerçekleştirilecek Üstün Zekâlı ve Üstün Yetenekli Çocukların Eğitiminde İyi Uygulamalar Çalıştayında kurumunuzu, kurumunuz temsilcilerini ve öğretmenlerinizi kurumumuzda ağırlamaktan mutluluk duyarız. Çalıştay, üstün yeteneklilerin eğitimi alanında faaliyet gösteren kurum, kişi, öğretmen ve eğitimcileri örnek uygulamalar ve tecrübelerin paylaşılması temelinde biraraya getirecek olmasından dolayı bu alanda bir ilk olma niteliği taşımaktadır.

Türkiye Üstün Zekalılar ve Üstün Yetenekliler Eğitim Kültür Sağlık Vakfı (TÜZYEKSAV) olarak ana sınıfından ortaokul seviyesine kadar üstün zekalılar ve üstün yeteneklilerin eğitimi alanında yaptığımız çalışmalar, bu amaçla ulusal ve uluslararası kuruluşlarla işbirliğini sağlamaya yönelik çalışmalarımız, ülkemizde bu alanda çalışan kurumlar arasından öne çıkmamızı sağlamakta ve her geçen gün eğitim dünyasındaki tanınırlığımızı ve saygınlığımızı artırmaktadır.

Üstün Zekâlı ve Üstün Yetenekli Çocukların Eğitiminde İyi Uygulamalar Çalıştayına kurumunuzun, akademisyenlerinizin, yöneticilerinizin ve öğretmenlerinizin katılımının çalışmalarınızın Bilim dünyasına duyurulması ve bu alanda çalışan diğer uzmanlarla deneyim paylaşılması açısından faydalı olacağı düşünülmektedir. Bilimsel ve kişisel katkılarınızla çalıştayımızı onurlandırmanızdan mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla
Erdal KİZİROĞLU
TÜZYEKSAV Mütevelli Heyet Başkanı

Önemli Tarihler
17 Haziran 2016 – Sözlü ve Poster Sunum Başvuruları Son Gün

1 Temmuz 2016 – Kabul Edilen Sunumların İlan Edilmesi

26 Temmuz 2016 – Kesin Kayıt İçin Son Gün

2-3 Eylül 2016 – Çalıştay

home