1.Uluslararası Multidisipliner Dijital Bağımlılık Kongresi

Dijital Bağımlılık

Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği olarak düzenlediğimiz 1.Uluslararası Multidisipliner Dijital Bağımlılık Kongresi (International Multidisciplinary Digital Addiction Congress) (IMDAC 2018) 5-8 Eylül 2018 tarihleri arasında (kongre tarihi yoğun istek nedeniyle 26-27 Ekim tarihine alınmıştır) Kayseri’de yapılacaktır. Bu alanda Akademik bakış açısıyla dünya ölçekli katılımlı, ileri düzey bilimsel bir kongreyi ilk kez düzenlemenin gurur ve heyecanını yaşıyoruz.

Sizlere Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği (DİBAMDER) olarak Kayseri’de ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz.

Tarihi çok eskilere dayanan Kayserimiz, bir ticaret şehri olarak bilinen kültürünün yanı sıra aynı zamanda 3 üniversitesiyle eğitime ve çağdaş gelişmelere önem veren bir şehir olma yolundadır. İşte bu noktada milli hassasiyetleri ve duyarlılığıyla Anadolu’nun göbeğinde bir Erciyes gibi doğan Kayseri’mizde sanal ortamda bunalan milletimize sağlıklı bir yaşam ve kültür kodlarıyla bezenmiş dijital okuryazar millet oluşturmaya katkı sağlamak amacıyla bilimsel pencereden bakmayı planladık. Bu vesileyle düzenleyeceğimiz I. Uluslararası Multidisipliner Dijital Bağımlılık Kongremizi akademik ve bilimsel temelli çalışmalarınızın paylaşıldığı bilim şöleni olarak hedefledik. Türkiye’nin akademik ve eğitim gelişimine katkılarınızı bekliyor; hepinizi Kayserimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Çalışmalarımızın vatanımıza, milletimize ve dünya insanlığına hayır getirmesini diliyoruz. Anadolumuzun göz bebeği, ticaret ve kültür şehri Kayserimiz’de sizleri bekliyoruz.

Saygılarımızla,

IMDAC 1.Uluslararası Multidisipliner Dijital Bağımlılık Kongresi Genel Koordinatörü 2018

Doç. Dr. Tuncay DİLCİ

KONGRENİN AMACI

Başta STK’lar olmak üzere, üniversiteler, eğitim alanında faaliyet gösteren kurumlar, öğretmen ve öğrenciler, iletişimciler, sosyologlar, psikolog/psikiyatrlar, sağlıkçılar, teknoloji dünyası, hukukçular, siyaset dünyası ve birçok paydaşı bir araya getirerek, bilimsel ve sosyal etkileşimi üst düzeye çıkarmak, işbirliği ve eşgüdüm sağlamak, dijital bağımlılık olgusunu enine boyuna tartışmak ve bu bağlamda yeni düşünce ve çalışma alanlarına ortam hazırlamaktır. Dijital bağımlılık hakkında farkındalık oluşturmak ve bilimsel çalışmaları teşvik etmek, Bilimsel ve sosyal etkileşimi üst düzeye çıkarmak, Yeni bakış açıları ve çalışma alanları oluşturmaktır. Bu anlayışla düzenlenen kongrede bilimsel ve sosyal içerikli her türlü bildiri, panel ve sunumlara yer verilecektir.

Konular

1-Teknoloji bağımlılığı,

2-Medya Okuryazarlığı,

3-Dijital İletişim Sosyolojisi,

4-Sanal İletişim psikolojisi,

5-Sanal İletişim Hukuku,

6-Mobil Telefon Bağımlılığı,

7-Sanal Ortam ve Kültür Etkileşimi,

8-Eğitim Ve Dijital Etkileşim,

9-Sanal Ortam ve Aile,

10-Yetişkinlerde Oyun Bağımlılığı,

11-Çocuk ve Ergenlerde Oyun Bağımlılığı,

12-İnternet ve Bilgisayar Bağımlılığı,

13-Sosyal Medya Bağımlılığı,

14-Siber Zorbalık,

15-Dijital Sağlık,

16-Dijital Temasın Tıbbi Etkileri,

17-Bağımlılık Belirtileri ve Evreleri,

18-Dijital Bağımlılıkta Rehabilitasyonu,

19-Halk Sağlığı ve Bağımlılık,

20-Televizyon Bağımlılığı,

21-İş Yaşamı ve Dijital Dünya,

22-Halk Sağlığı ve İnternet

Kongre süresince dijital dünya ve bağımlılığı adına, alanında güncel bilimsel bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasını, tartışılmasını, özgün fikirlere ulaşılmasını ve ülkemizdeki diğer çalışmalara katkı sağlanmasını beklemekteyiz. Kongremizde sunulan çalışmalar hakem değerlendirmesi sonrasında bildiri özeti kitabı ile tam metin bildiri kitabında yayınlanacaktır. Ayrıca kongrede bilimsel yenilik, içerik, araştırma, yöntem, uygulama gibi yönlerden komisyonlar tarafından yapılacak değerlendirme sonucu seçilen bildirilere ödül verilecektir. Kongre ile ilgili bilgilere http://www.dibamder.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Geleceğin nitelikli insanlarını yetiştirme bakımından büyük önem taşıyan bu kongreye bildiri, panel, konferans gibi sunumlarla veya dinleyici olarak katılarak destek veren tüm katılımcılara, Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği olarak teşekkür ederiz.

Sizleri I.Uluslararası Multidisipliner Dijital Bağımlılık Kongresinde (IMDAC 2018) görmekten mutluluk duyacağımızı belirtir, başarılar dileriz.

http://www.dibamder.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin