1. Uluslararası Küçük Özgün Baskı Resim Yarışması

1. Uluslararası Küçük Özgün Baskı Resim Yarışması

Konu: Serbest

KATILIM KOŞULLARI:

1. Yarışma tüm uluslardan 18 yaşından büyük bütün sanatçılara açıktır.

2. Her sanatçı, yarışmaya iki adet farklı orijinal işle katılabilir. Yarışmaya katılan sanatçılar, sergi için seçilen yapıtlarını Trakya Üniversitesi İlhan Koman Heykel ve Resim Müzesi’ne bağışlamış sayılırlar.

3. Yarışmaya katılım ücretsizdir. Gönderilecek her iş iki adet olarak basılmış olmalıdır(fotokopi kabul edilmez). Bunlardan birisi Trakya Üniversitesi İlhan Koman Heykel ve Resim Müzesi koleksiyonuna alınacak, diğeri ise sergi amaçlı kullanılacaktır. Yarışmaya katılan eserler geri gönderilmeyecektir.

4. Gönderilecek işler; gravür, ağaç, linol, serigrafi ve litografi tekniğinde olmalıdır. Bu tekniklerin birarada kullanımında da açıktır.

5. Kullanılacak kâğıt ebadı A4 boyutunda (29x21cm) olmalıdır. Gönderilecek işler, sert bir malzemenin içinde, çerçevelenmemiş, paspartusuz olmalıdır. Yukarıda belirtilen ölçülere uymayan işler kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.

6. Her baskı muhakkak imzalanmalı ve numaralandırılmalıdır. Her işin arka yüzünde kurşun kalemle sanatçının adı-soyadı, işin künyesi(tekniği, yılı), sanatçının e-mail adresi, telefonuve posta adresi yazılmalıdır.

7. Sanatçılar, hazırladıkları işleri 23.02.2018 tarihine kadar “Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 22050 Karaağaç EDİRNE” adresine teslim ederler. İşlerini posta ile gönderecek olanlar, belirtilen adrese en geç 26.05.2017 akşamı elimize ulaşacak şekilde posta veya kargo ile göndermelidir. Geç başvurular kabul edilmeyecektir. Posta sırasında oluşacak kayıp veya zarardan üniversite sorumluluk kabul etmez.

8. İşlerin postalanma masrafları sanatçı tarafından karşılanır.

9. Seçici Kurul Üyeleri yarışmaya katılamazlar. Üyelerinden bir veya birkaçı elemelere katılamazsa jüriye Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Öğretim Elemanı çağrılabilir.

10. Sergilemeye hak kazanan eserler için sanatçılara katılım belgesi gönderilecektir.

11. Şartnamede belirtilmeyen konularda seçici kurul kararı geçerlidir.

12. Yarışmaya katılanlar yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılırlar.

Gönderim Adresi:

Kerem İşcanoğlu

Trakya Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, 22050, Karaağaç EDİRNE

Jüri Üyeleri:

Prof. Dr. Ali Muhammet Bayraktaroğlu, Prof. Velislav Minekov, Prof. Dr. Deniz Bayav, Yrd. Doç. Kerem İşcanoğlu, Öğr. Gör. Dr. Deniz Gökduman

Değerlendirme ve Sergi:

Yarışmaya başvuran eserler arasından 40 eser sergilenmeye alınacak ve içerisinden ilk üç belirlenecektir. Dereceye girmeye hak kazananların ödülleri Trakya Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan sergi açılışında verilecektir.

Yarışma Sonuçları:

Yarışma sonuçları Mart 2018’de http://guzelsanatlar.trakya.edu.tr/ adresinden duyurulacaktır.

Ödüller:

Birincilik Ödülü: Rulet Takımı, Oyma Takımı, Hahne Mühle Gravür Kâğıdı 70×100 cm. (15 adet)

İkincilik Ödülü: Charbonnel Gravür boyası 60 ml. (3 ana renk+siyah+beyaz), Ahşap Oyma seti 12’li

Üçüncülük Ödülü: Linol baskı merdaneleri (2 adet), Hahne Mühle Gravür Kâğıdı 70×100 cm. (15 adet)