1. Uluslararası Evlilik, Çift ve Aile Danışmanlığı Kongresi

1. Uluslararası Evlilik, Çift ve Aile Danışmanlığı Kongresi

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZ,

Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Aile Eğitimi ve Danışmanlığı Anabilim Dalı, Uluslararası Evlilik ve Aile Danışmanları Derneği (IAMFC) ve Evlilik ve Aile Danışmanları Derneği(EADD)’nin işbirliği ile 1 – 4 Haziran 2016 tarihlerinde İzmir de gerçekleştirilecek olan “1. ULUSLARARASI EVLİLİK, ÇİFT VE AİLE DANIŞMANLIĞI KONGRESİ” ne siz değerli eğitimci, uygulamacı, akademisyen ve ilgi duyan katılımcıları davet etmekten onur duymaktayız.

Danışmanlık, terapi, meslek elemanlarının eğitimi ile uzmanlık alanlarının tartışılmasını da kapsayacaktır. “YENİ YAKLAŞIMLAR VE KÖKLER” ana tema kongremizde “Nesiller Arası Travma Aktarımları, Stres ve Duygu Yönetimi, Krize Müdahale, Aile ve Çocuk Hukuku, Yas Danışmanlığı, Çatışma Çözümü, Arabuluculuk, Aile-Sağlık Etkileşimi, Ölçme ve Değerlendirme vb.” konularında çalışma grupları oluşturabilir, bildiri sunabilir, panel düzenleyebilir ya da bu etkinliklere katılabilirsiniz.

Kongremiz psikoloji, sosyal hizmet ve sosyal çalışma, psikolojik danışma, tıp, aile hekimliği, psikiyatri, eğitim bilimleri, sosyoloji, hemşirelik, hukuk, çocuk gelişimi ve eğitimi alanlarında çalışma yapan katılımcılara açıktır.

Ulusal ve uluslararası düzeyde alanında tanınan uzmanlar ve özel bir “Canlı Danışmanlık Performansı” yer alacaktır. Kongremizdeki çalışmaların alanda geleceğe dönük bir tasarım oluşturmasını ve sonraki çalışmalara ışık tutmasını beklemekteyiz.

SİZLERLE İZMİR’DE GÖRÜŞMEK VE KATKILARINIZDAN YARARLANMAK DİLEĞİYLE…

SAYGILARIMIZLA.

Ana Konular
Evlilik, çift ve aile danışmanlığında başlangıçtan günümüze yaklaşımları geniş bir açıdan belirlemek, tanımak, meslek elemanlarının eğitimi ve uzmanlık alanlarının tartışılması, yeni yaklaşımlar ve kökler, nesiller arası travma aktarımları, stres ve duygu yönetimi, krize müdahale, aile ve çocuk hukuku, risk altında çocuk ve aile, suça bulaşmış ailede danışmanlık, yas danışmanlığı, bütünlüğü bozulmuş aile danışmanlığı, çatışma çözümü, arabuluculuk, aile-sağlık etkileşimi, ölçme ve değerlendirme, okul ve aile danışmanlığı, başarıda ailenin rolü ve diğer ilgili konular.
Kongremiz psikoloji, sosyal hizmet ve sosyal çalışma, psikolojik danışma, tıp, aile hekimliği, psikiyatri, sosyoloji, hemşirelik, hukuk, çocuk gelişimi ve eğitimi ve eğitim bilimleri alanlarında ilgili tüm konulara açıktır.